Bystronic bystar 3015 4400w 2004 Bystronic bystar

2004
Година на производство
Користени
Вид на понуда
Fairfields 1, S72 9LH Barnsley Road, Brierley, GB
локација

машина за

тип на машина
Bystronic bystar 3015 4400w 2004
Производител
Bystronic
модел
bystar
Година на производство
2004
состојба
добра состојба (се користи)

Цената и локацијата

локација
Fairfields 1, S72 9LH Barnsley Road, Brierley, GBОбединето Кралство
повик барање цена

Преглед на

оглас проект
A3731501
последен пат ажурирани
на 23.04.2018
Гледано
14046 импресии
Прашањата

ОПИС

Ndbvn
Bystronic Bystar 3015 4400w
Manufacture: Bystronic
Type: Bystronic Bystar 3015 4400w
YOM 2004 Laser on Hours 86339
Laser working hours 24833
Sheet Size XYZ 3000mm x 1500 x 150 mm
Machine: Thickness of Cutting Material
Mild Steel -20mm
Stainless Steel -12mm
Aluminium - 8mm
Power Output 4400 Watts
Cutting Heads 7.5” & 5”
Comes with change tables, extractor and chiller.
PRICE = £ 50,000


Продавачот

Lister Engineering and Fabrication Limited

Лице за контакт:Herr William Lister

Fairfields 1

S72 9LH Barnsley Road, Brierley, Großbrittanien

регистриран од: 2017

12 реклами на интернет

At LEAF LTD we provide expert knowledge and advice regarding laser machines. We buy and sell laser machines along with offering further services such as installation, laser servicing, decommissioning and selling of laser parts. Our services are worldwide.

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: +44 07538043919
  факс:
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  +44 07538043919
  Лице за контакт:
  Г-дин William Lister
  машина за проект:
  A3731501 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу