CALIBRATING machine type SANDINGMASTER SANDINGMASTER HCSB 3-1300

Користени
Вид на понуда
22066 Mariano Comense CO, Italia
локација

машина за

тип на машина
CALIBRATING machine type SANDINGMASTER
Производител
SANDINGMASTER
модел
HCSB 3-1300
состојба
добар (користен)
good

Цената и локацијата

локација
Mariano Comense, ИталијаИталија
повик

Преглед на

оглас проект
A3057628
последен пат ажурирани
на 06.09.2018
Гледано
123440 импресии
Прашањата

ОПИС

CALIBRATING SANDING machine Type SANDINGMASTER HCSB 3 -1300 . second hand
2z3mh09o3

Worktable with fixed height (movable head). For this feature the machine can also work in a automatic production line
max. working width mm. 1300

composed by 3 belts :
1° Belt : Calibrating rubber roller (shore 80) diam.mm. 260 . motor power Hp 25
2° Belt : Calibrating rubber roller (shore 40) diam.mm. 260 . motor power Hp 20
3° Belt : Sanding Pad . motor power Hp 20

adjustable carpet speed
belts size mm. 1330 x 2620
Volt. 380/50


Продавачот

IMALL SNC DI AMBROSIN GIORGIO & C.

Лице за контакт:Herr ALESSIO AMBROSIN

VIA LUIGI FUMAGALLI 24 / 26

22066 MARIANO COMENSE, Italien

регистриран од: 2016

47 реклами на интернет

IMALL . Itallian dealer of second hand woodworking machine since 1975 .
Only 20 km from MILAN . visit our web site WWW.IMALL.IT

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: +39 031768423
  факс:
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  +39 031768423
  Лице за контакт:
  Г-дин ALESSIO AMBROSIN
  машина за проект:
  A3057628 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу