услуга профилот

Hop Machines

Hop Machines


Herr Vincent Hop

Wethouder Lindersstraat 145
5455GK Wilbertoord

Холандија


Прикажи телефонски број
Прикажи број на мобилен телефон

Spezialist für gute gebrauchte Werkzeugmaschinen. Seit 2004/Firmengründung mit CNC-Maschinen. Weltweiter Export.
Wir haben eigenen Transport, (geschlossenen Tieflader mit Gabelstapler).
Wir sprechen Deutsch und Englisch

Оди на врвот понуди › 

Hop Machines е доверлив трговец
Оваа услуга е успешно потврдена и тој бил награден со доверба печат Machineseeker


Што е печатот?

доверба печат Machineseeker дава купувачи можност да се открие дали тие треба да го направи тоа со доверлив продавачот на прв поглед.

Што значи ова за купувачите?

Купувачите можат да го ограничи кругот на потенцијални бизнис партнери, без обемни проверки и корист компании кои го прават чесни и праведни продавници со голема веројатност.
Се разбира, во секој случај да се случи за време на разликите за купување процес на мислење. Machineseeker и Торстен Muschler GmbH не е одговорен за кршење на активни Maschinensucher или Machineseeker купувачот или продавачот.

Повеќе информации за печат

Нашите врвни понуди
3452676.jpg
milling machining centers - vertical CHIRON FZ 12 S -High Speed
x-travel 550 mm Edx3cbkie y-travel 300 mm z-travel 425 mm Control Fanuc O M weight of the machine ca. 3.5 t повеќе »
3461719.jpg
milling machining centers - vertical MONDIALE Eagle Eco 1000
x-travel 1000 mm y-travel 600 mm z-travel 600 mm 9ppyyj78x Control Siemens Sinumerik 828D weight of the machine ca. 5 t dimensions of the machine ca. 5230x3280 m повеќе »
3476432.jpg
CNC Lathe PINACHO S94-C/260
turning diameter 80 mm turning length 1600 mm control Fagor 8050TC weight of the machine ca. 2,2 t Jupw8q повеќе »
Испрати пребарување на Hop Machines

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3452676.jpg
milling machining centers - vertical CHIRON FZ 12 S -High Speed
x-travel 550 mm Edx3cbkie y-travel 300 mm z-travel 425 mm Control Fanuc O M weight of the machine ca. 3.5 t
3461719.jpg
milling machining centers - vertical MONDIALE Eagle Eco 1000
x-travel 1000 mm 9ppyyj78x y-travel 600 mm z-travel 600 mm Control Siemens Sinumerik 828D weight of the machine ca. 5 t dimensions of the machine ca. 5230x3280 m
3476432.jpg
CNC Lathe PINACHO S94-C/260
turning diameter 80 mm turning length 1600 mm Jupw8q control Fagor 8050TC weight of the machine ca. 2,2 t
3476431.jpg
milling machining centers - vertical Supermax YCM-V96A
x-travel 900 mm y-travel 600 mm z-travel 630 mm table: 1000x600 mm Control Mitsubishi weight of the machine ca. 8,8 t M2isp
3476433.jpg
CNC Lathe HITACHI SEIKI HT 40 S
turning diameter 700 mm turning length 1500 mm control Seicos Ebexgsr weight of the machine ca. 9 t
3490790.jpg
Machining Center - Vertical EMCO VMC200
x-travel 420 mm y-travel 330 mm z-travel 240 mm Control TM02 tool adaptor SK 40 turning speeds 5000 U/min number of tools 12 weight of the machine ca. 3 t 9x8qs98xg
3497935.jpg
CNC Lathe - Inclined Bed Type INDEX GE42NC
turning diameter 370 mm turning length 400 mm control Philips weight of the machine ca. 3 t 3qdai3kp
3551599.jpg
milling machining centers - vertical CHIRON FZ12L
x-travel 1600 mm y-travel 400 mm z-travel 425 mm Baju2c23xp control Fanuc weight of the machine ca. 5.3 t
3572246.jpg
milling machining centers - vertical MAS MCV 1270
x-travel 1270 mm y-travel 610 mm z-travel 720 mm Control Heidenhain 530 tool adaptor IISO 50 revolutions per minute 8000 U/min weight of the machine ca. 11 t Fgrowreiw
3572247.jpg
Universal Milling Machine BRIDGEPORT VMC 460/12
x-travel 490 mm Bapvevsb3x y-travel 340 mm z-travel 480 mm tool adaptor BT 40 table: 840 x360 mm weight 5 t control Heidenhain weight of the machine ca. 2.5 t
3588225.jpg
milling machining centers - vertical BEAVER Partsmaster
x-travel 500 mm y-travel 400 mm z-travel 400 mm Control Heidenhain Zvvgszyb weight of the machine ca. 4.5 t
3588223.jpg
CNC Lathe - Inclined Bed Type OKUMA LB12
turning diameter 200 mm turning length 350 mm control OSP500 Ccsdwp9 weight of the machine ca. 3.5 t
3287908.jpg
Machining Center - Vertical BEAVER partsmaster
x-travel 500 mm y-travel 400 mm z-travel 400 mm Control GE Fanuc OM 737bbi7le weight of the machine ca. 4.5 t
3605927.jpg
CNC Lathe OKUMA Howa Act 2 SP 3
turning diameter 300 mm turning length 250 mm control OSP 5000 weight of the machine ca. 7 t Bazo0ddmzh
3617526.jpg
milling machining centers - universal Akira Seiki RMV250RT
x-travel 500 mm y-travel 250 mm z-travel 400 mm Control Fanuc 0i-MD tool taper BT40 Ftxfgj3pw tool magazin: 40 weight of the machine ca. 5 t
3551600.jpg
milling machining centers - vertical MAS VMC 4024
x-travel 1016 mm y-travel 610 mm Baju2mnclq z-travel 660 mm Control Arcamatic 2100 weight of the machine ca. 5 t
3635821.jpg
CNC Lathe Muga TT 42
turning diameter 100 mm Naehn turning length 150 mm control Mitsubishi M700 weight of the machine ca. 4,2 t
3635820.jpg
milling machining centers - vertical KONDIA HM 1060
x-travel 1000 mm y-travel 600 mm z-travel 520 mm Control Heidenhain TNC 430 Bbcfg398dm weight of the machine ca. 7 t
3635819.jpg
milling machining centers - vertical MAZAK VQC 20/40B
x-travel 1000 mm y-travel 508 mm z-travel 460 mm Control Mazatrol Cam M-2 weight of the machine ca. 5,6 t Bbcfgtoypl
3517545.jpg
Machining Center - Universal DECKEL MAHO DMU80T
x-travel 800 mm y-travel 650 mm z-travel 550 mm Fdm7qnxj Control Heidenhain 530
3466090.jpg
Machining Center - Universal HERMLE U630T
x-travel 630 mm y-travel 500 mm z-travel 500 mm 9qypnnndk spindle taper SK40 spindle turning speed range 7.000 U/min number of tools 20 control Heidenhain 410
31 Прикажи ја понуди ›
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу