Band, gate & Kreissaegenschaerfmaschine Vollmer CnH

1958
Година на производство
Користени
Вид на понуда
D - Bayern
локација

машина за

тип на машина
Band, gate & Kreissaegenschaerfmaschine
Производител
Vollmer
модел
CnH
Година на производство
1958
состојба
користен
ready to use

Цената и локацијата

локација
D - Bayern
повик барање цена

Преглед на

оглас проект
A3249887
последен пат ажурирани
на 24.04.2018
Гледано
79172 импресии
Прашањата

ОПИС

Vollmer-band, gate & Kreissaegenschaerfmaschine
Type CnH, 1958, M. No. 523
No recording devices
7r073xmc9

Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.


ДОКУМЕНТИ

PDF документ

Продавачот

JB - Maschinen - Vertriebs - GmbH

Лице за контакт:Herr Albert Jakob

Wiesmühle 24

96342 Stockheim OT Reitsch, Deutschland

Последна онлајн: Минатата недела

регистриран од: 2010

5 реклами на интернет

Die Firma JB–Maschinen–Vertriebs-GmbH wurde im Jahre 1988 gegründet und liefert seit über 20 Jahren gebrauchte und neue Sägewerksmaschinen sowie Holzbearbeitungsmaschinen ins In- und Ausland mit einer zuverlässigen Beratung.
In unserem Betrieb in 96523 Eschenthal-Georgshütte 33-35 verfügen wir über ca. 1000 qm Lagerhaltung mit Werkstatt.

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: 09261 51800
  факс: 09261 52121
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  09261 51800
  Лице за контакт:
  Г-дин Albert Jakob
  машина за проект:
  A3249887 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу