услуга профилот

Gerlitz Maschinenhandel

Gerlitz Maschinenhandel


Herr Artur Gerlitz

Mörikestrasse 2
72585 Riederich

Германија


Прикажи телефонски број


Gerlitz Maschinenhandel
Mörikestrasse 2
72585 Riederich
Mobile: +49 (0)1727055739
Local: +49 (0)71239570103

Оди на врвот понуди › 

Gerlitz Maschinenhandel е доверлив трговец
Оваа услуга е успешно потврдена и тој бил награден со доверба печат Machineseeker


Што е печатот?

доверба печат Machineseeker дава купувачи можност да се открие дали тие треба да го направи тоа со доверлив продавачот на прв поглед.

Што значи ова за купувачите?

Купувачите можат да го ограничи кругот на потенцијални бизнис партнери, без обемни проверки и корист компании кои го прават чесни и праведни продавници со голема веројатност.
Се разбира, во секој случај да се случи за време на разликите за купување процес на мислење. Machineseeker и Торстен Muschler GmbH не е одговорен за кршење на активни Maschinensucher или Machineseeker купувачот или продавачот.

Повеќе информации за печат

Нашите врвни понуди
3800096.jpg
CNC machining center Mikron WF 32C
Control: HEIDENHAIN 415 18 - tool changer X-axis: 600mm Y axis: 500mm Hi2pjv2ba Z axis: 450mm Spindle speed: 5000 SK 40 Table: 460 x 800mm Огласот е преведена автом... повеќе »
3798656.jpg
CNC universal tool milling machine Hermle U 630S
DATA ON THE MACHINE Type of machine: CNC universal tool milling machine Manufacturer: Hermle Model: U 630S Year of construction: 2000 Hioceyvua Universal tool milling machine Hermle U 630 S ... повеќе »
3744116.jpg
CNC machining center WEMAS VZ 1000
CNC vertical machining center Wemas ft 1000 HEIDENHAIN 426 Year of construction: 1998 Technical data Procedures: X - axis 1000 mm Y - axis 500 mm Z - axis 600 mm Work spindle SK 40 Gy... повеќе »
Испрати пребарување на Gerlitz Maschinenhandel

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3800096.jpg
CNC machining center Mikron WF 32C
Control: HEIDENHAIN 415 18 - tool changer X-axis: 600mm Y axis: 500mm Z axis: 450mm Hi2pjv2ba Spindle speed: 5000 SK 40 Table: 460 x 800mm Огласот е преведена автоматски и може да с ...
3798656.jpg
CNC universal tool milling machine Hermle U 630S
DATA ON THE MACHINE Type of machine: CNC universal tool milling machine Manufacturer: Hermle Model: U 630S Year of construction: 2000 Universal tool milling machine Hermle U 630 S Control HEIDENHAIN TNC 410 X axis 630 ...
3744116.jpg
CNC machining center WEMAS VZ 1000
CNC vertical machining center Wemas ft 1000 HEIDENHAIN 426 Year of construction: 1998 Technical data Procedures: X - axis 1000 mm Y - axis 500 mm Z - axis 600 mm Work spindle SK 40 Gysd8x32u Facilities: Electro ...
3742714.jpg
CNC machining center Deckel Maho DMC 104 V linear
CNC vertical machining center DMC 104 V linear Simens Sinumerik 810 D Year of construction: 2006 Technical data Zi8jjh0 Procedures: X - axis 1040 mm Y - axis 600 mm Z - axis 500 mm Work spindle SK 40 Speed range 2 ...
3736920.jpg
CNC machining center Cincinnati Sabre 750
Cincinnatti Milacron Sabre 750 Control HEIDENHAIN TNC 426 Bb9szb0qky Including electronic hand wheel Complete documentation X 760 Y 510 Z 510 Table: 950 x 520 Spindle: 8000 RPM ISO 40 Огласот е преведен ...
3689391.jpg
CNC machining center EMCO EMCOMill E1200
CNC machining center EMCO EmcoMill E 1200 Year of construction: 2008 Control: Siemens 840 Table: 1300 x 600mm Nbyrp Maximum spindle speed 10,000 rpm X axis: 1200mm Y axis: 600mm Z axis: 500mm 20-faches tool magazin ...
3030046.jpg
CNC machining center SW Schwaebische Werkzeugmaschinen BA W04-42
Swabian machine tools SW BA W04-42 5 - axes machining center machine with 4 spindles Control Siemens 840 d SL Workspace: Axis x 200mm Y axis 500mm, change position 775 mm Z axis 425mm Spindle distance 200 mm Tool hol ...
3630683.jpg
CNC coordinate grading ZEISS Vista
Zeiss Vista CNC (year 2002) CNC coordinate measuring machine Control Panel - standard version Software U-soft solid 2.8 (on disk) (Upgrade control in 2012) Glvb2o2 Documentation Key system Ball normal Sale without a PC, ...
3608835.jpg
CNC machining center Deckel Maho DMF 360 linear
4-axis machining center cover Maho DMF 360 linear Procedures: X = 3,600 mm Y = 920 mm Z = 870 mm Control: iTNC 530 Csjesfed without chip conveyor Огласот е преведена автоматски и може д ...
3383749.jpg
CNC machining center Deckel Maho DMC 60T RS3
Universal machining centre Deckel Maho DMC-60 T-RS3 5-axis machine with SK40 control: mill plus IT 8yzt3l3sf Spindle speed: 18,000 rpm Travel 780 x 560 x 560 -Pallet changer with a total of 5 pallets (630 x 500) -C ...
3608498.jpg
CNC machining center Deckel Maho DMC 835 V
Machining center Deckel Maho DMC 835 V with robot handling -Tool measurement -HEIDENHAIN iTNC 530 -SK 40 Traverse paths x axis: 835 mm Y axis: 510mm Z axis: 510mm Table: 1000 x 560 mm WMK-places: 30fach Spindle: 12.00 ...
3608409.jpg
CNC machining center DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
CNC vertical machining centre DECKEL MAHO DMU 70 eVolution Control: Mill plus Year of construction: 2001 Ba0f7zjyoz 5-axis simultaneous machining Traverse paths: X axis: 750 Y axis: 600 Z axis: 520 Speed range: 0-120 ...
3557428.jpg
CNC machining center Cincinnati VMC 1000 Sabre
A machining center in good condition Control: Acramatic 2100 Procedures: X 1000 mm Balleirwru Y 510 mm Z 510 mm Spindle: 8000 RPM Tool holder: SK 40 Weight: 5T Огласот е преведена автоматс ...
3556809.jpg
CNC machining center Cincinnati VMC 750 DART
A very good Cincinnati control: Acramatic 2100 Balflzj3cj Procedures: X 750 mm Y 510 mm Z 510 mm Spindle: 8000 U / min Tool holder: SK 40 Weight: 4t Огласот е преведена автоматски и мож ...
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу