услуга профилот

Luhan Werkzeugmaschinen

Luhan Werkzeugmaschinen


Herr Paul Luhan

Charlottenstrasse 6
89547 Gerstetten

Германија


Прикажи телефонски број
Прикажи број на факс


Werkzeugmaschinen Luhan
Charlottenstrasse 6
89547 Gerstetten

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3558560.jpg
Laser cutting machine Trumpf Trulaser 2525- 3,2 KW
Laser 3200W, working area 2500 mm x 1250 mm Closed machine frame, motion unit, sprint axis plus Automatic pallet changer, small parts conveyor, maintenance-free drives Closed beam guidance, plunge ... повеќе »
3778228.jpg
BAZ Vertikal DMG DMC 835V
Travels X / Y / Z 835 mm, 510 mm, 510 mm Control Siemens Powerline 840 D with Shopp-mill Spindle speed 20-10 000 rpm SK 40 30-fold tool changer Chip conveyor, rinsing gun Coolant blowing air swit... повеќе »
3691271.jpg
Vertikal Millingmachine 5 Axis 3+2 DMG DMU 70
Travels X / Y / Z 750mm x 600mm x 520mm Control Siemens 840 D Solution Line with shop-mill Spindle SK 40 with 10 000 rpm Spindle New (DMG) March 2018 chip conveyor Swivel rotary table with digita... повеќе »
Испрати пребарување на Luhan Werkzeugmaschinen

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3558560.jpg
Laser cutting machine Trumpf Trulaser 2525- 3,2 KW
Laser 3200W, working area 2500 mm x 1250 mm Closed machine frame, motion unit, sprint axis plus Automatic pallet changer, small parts conveyor, maintenance-free drives Closed beam guidance, plunge detection NitroLine, PlasmaLi ...
3778228.jpg
BAZ Vertikal DMG DMC 835V
Bcltpzu8fu Travels X / Y / Z 835 mm, 510 mm, 510 mm Control Siemens Powerline 840 D with Shopp-mill Spindle speed 20-10 000 rpm SK 40 30-fold tool changer Chip conveyor, rinsing gun Coolant blowing air switching Spindle ren ...
3691271.jpg
Vertikal Millingmachine 5 Axis 3+2 DMG DMU 70
Travels X / Y / Z 750mm x 600mm x 520mm Control Siemens 840 D Solution Line with shop-mill Spindle SK 40 with 10 000 rpm Nb0mh Spindle New (DMG) March 2018 chip conveyor Swivel rotary table with digital drives Swivel range ...
3625028.jpg
Universal Millingmachine 3+2 Axes DMG-Mori DMU 70 Eco-Mill
272/5000 Travels X / Y / Z 750 mm x 600 mm x 520 mm Control Heidenhain TNC 620 Milling spindle SK 40 with 12 000 rpm 32-fold tool changer Nc swivel rotary table - 10 to +95 ° elec. handwheel Blum laser Infrared probe Reni ...
3681275.jpg
Universal Millingmachine Deckel FP4
Cover FP 4 with 3 axis digital display Speed 25 - 2500 rpm Xu78j822 Travels X / Y / Z 500 mm x 400 mm x 400 mm Universal tilt and swivel table Machine is running but has problems with engagement of 2 gear stages
3681269.jpg
Milling Maschine Deckel FP 1
IDspeed 25-2000 rpm Bbpmpypndv Travels X / Y / Z 300 mm x 150 mm x 340 mm
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу