услуга профилот

Handel-Dienstleistungen-Insolvenzdienstleister

Handel-Dienstleistungen-Insolvenzdienstleister


Frau Daniela Burrichter

Keselingstr 2
49809 Lingen

Германија


Прикажи телефонски број

Нашите врвни понуди
3599438.jpg
Granulating plants diverse diverse
Granulating plants diverse diverse used machine 3-stage shredding Year of construction: 2005 1 level - number of blades: 17 pieces 2 stage - number of blades: 32 pieces 3 level - number of blades:... повеќе »
3111499.jpg
Pump Halberg YMA 06503
L/H/W: 1000 mm x 545 mm x 390 mm Flansch(e):240 / - 180 /. 3jsdbzeol Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод. повеќе »
3451783.jpg
Die spotting press Dieffenbacher T POS 100
Hydraulic Tushierpresse Manufacturer Dieffenbacher Type T POS 100 Working pressure 200 bar Pressing pressure 100 tons Withdrawal pressure 50 tons Piston 4x 125 mm Installation height 1870 mm stroke 1... повеќе »
Испрати пребарување на Handel-Dienstleistungen-Insolvenzdienstleister

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3599438.jpg
Granulating plants diverse diverse
Granulating plants diverse diverse used machine 3-stage shredding Year of construction: 2005 1 level - number of blades: 17 pieces 2 stage - number of blades: 32 pieces 3 level - number of blades: ...
3111499.jpg
Pump Halberg YMA 06503
L/H/W: 1000 mm x 545 mm x 390 mm Flansch(e):240 / - 180 /. 3jsdbzeol Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3451783.jpg
Die spotting press Dieffenbacher T POS 100
Hydraulic Tushierpresse Manufacturer Dieffenbacher Type T POS 100 Working pressure 200 bar Pressing pressure 100 tons Withdrawal pressure 50 tons Piston 4x 125 mm Installation height 1870 mm stroke 1 ...
3451716.jpg
Die spotting press Dieffenbacher T POS 100
Edo78yrke Hydraulic Tushierpresse Manufacturer Dieffenbacher Type T POS 100 Working pressure 200 bar Pressing pressure 100 tons Withdrawal pressure 50 tons Piston 4x 125 mm Installation height 1870 ...
3112665.jpg
Primary water pump unbekannt 31/32/R
L/H/W: 670 mm x 375 mm x 460 mm Flansch(e): 260 / 130-230-100 Dv8r0ikz Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки прево ...
3112662.jpg
Pump Halberg YMA 06503
Q = 30 m ³ / h Ssh3ow H = 160 m L/H/W: 1000mm x 545 mm x 390 mm Flansch(e): 240 /? -180 /? Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои ...
3112628.jpg
Pump housing + cover Halberg B300-1-VR + SP250/300-VR
L/H/W: 370 mm x 800 mm x 840 Flansche(e): 440 / 300 3j3tqyufu Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3112623.jpg
Centrifugal pump DTZ ? SP 200B III
L/H/W: 800 mm x 510 mm x 630 mm Fzylqbp Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3112618.jpg
Centrifugal pump DTZ ? SP 200B III
L/H/W: 800 mm x 510 mm x 630 mm 3j3qrm27k Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3112612.jpg
Circulation pump + parts + motor KSB ETA 80-250
L/H/W: 1150 mm x 450 mm x 360 mm 220 / 100-200 / 80 Dvndfe Q = 80m€ / h H = 19 m incl. engine and spare parts Огласот е преведена автоматски и може да се с ...
3112606.jpg
Pump Wernert NEPO 80-50-200
L/H/W: 500 mm x 340 mm x 340 mm Q = 60 m³/h H = 65 m Bayxjpam8 Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3112598.jpg
Gear motor SEW-Eurodrive RF97 DV160L 4/C
kW 15/S1 - r/min 1460/281 3j3ksvlmw Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3112592.jpg
Pump + stroke limitation Saxlund RPV140; RPV140S
L/H/W: 600 mm x 300 mm x 530 mm in the transport box 2qlfeq Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3111514.jpg
Condensate pump Halberg HO 80A X2
N = kW 5.4 n = 1450 RPM t = 24 ° Q = 55 m³/h H = 25 m L/H/W: 2400 mm x 770 mm x 640 mm Odjtc00 Огласот е преведена автоматски и може да се случи не ...
3111511.jpg
Insert complete fig. 0 KSB KWPK 400-503
Q = 611,11 l / s H = 20, 3 m n = 990 1/min Mqegx L/H/W: 1400 mm x 630 mm x 630 mm Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешк ...
3111510.jpg
Main condensate pump KSB WKB150-8VU
on transport frames L/W/H: 4000 x 1800 x 1800 Gross weight: 1.7 t L/H/W: 3650 mm x 800 mm x 800 mm 3jsgkwckw Огласот е преведена автоматски и може да се слу ...
3111509.jpg
Insert complete fig. 0 KSB KWPK 400-503
Q = 611,11 l / s 3jsgbe3wv H = 20, 3 m n = 990 1/min L/H/W: 1400 mm x 630 mm x 630 mm Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои гре ...
3111508.jpg
Turbine drive train KSB diverse
Guide vane part 14 171 Diffuser 11677 Hanger ear 12522 Propeller wheel 3jsfxtxcu L/H/W: 4100 mm x 1200 mm x 1200 mm Огласот е преведена автоматски и може да с ...
3111506.jpg
Pump Halberg NOWA 150/40
Q = 330-400 m³/h H = 53 m Baoppbt0s L/H/W: 720 mm x 760 mm x 600 mm Flansch(e): 360 / 200-300 / 150 Огласот е преведена автоматски и може да се случи н ...
3111505.jpg
ND centrifugal pump KSB ETANORM 125-400 m
Replacement spiral housing DN 125-400 GG-25 Dle2gkgr Q = 200 m³/h H = 55 m L/H/W: 700 mm x 730 mm x 550 mm Flansch(e): 250 / 120 Огласот е преведена автоматски и м ...
3111503.jpg
Pump KSB MTC MULTITEC-D100/2-7.1 12.81
Q = 105 m³/h H = 150, 01 m L/H/W: 1000 mm x 545 mm x 390 mm Flansch(e): 250 / 120 Ev98l8p Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои г ...
45 Прикажи ја понуди ›
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу