услуга профилот

Buss-Maschinenservice

Buss-Maschinenservice


Herr Alexander Buss

Neureuter Hauptstr. 206
76149 Karlsruhe

Германија


Прикажи телефонски број


Firma BUSS-Maschinenservice spezialisiert sich auf Dienstleistungen wie Maschinendemontage, Maschinenumzüge, Maschinenaufbau im In und Ausland. Schwerpunkt CNC Zahnradschleifmaschinen.

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3655510.jpg
Radial drilling machine type BR40/2 x 1250 WMW Heckert
Radial drilling machine, Please refer to the rating plate data. Bbh3s9pvsw Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки пре... повеќе »
3630221.jpg
measuring arm FARO M14000 FARO M14000
Measuring arm was used only for demonstration purposes, as good as new, warranty was up to December 2019 new price 84.000,-EUR M98yn Огласот е преведена автоматски и мо... повеќе »
3464705.jpg
gear grinding Machine Hoefler Hofler PORTA 3000 XL
Porta 3000 XL, Gear Grinding Machine, Brand: HOEFLER S0twiveb Model: Porta 3000 XL Year: 2001 Gear Grinding Machine Description: used Technical Details Max. Gear outer diameter 3.000mm Max. Stroke... повеќе »
Испрати пребарување на Buss-Maschinenservice

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3655510.jpg
Radial drilling machine type BR40/2 x 1250 WMW Heckert
Radial drilling machine, Please refer to the rating plate data. Bbh3s9pvsw Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3630221.jpg
measuring arm FARO M14000 FARO M14000
Measuring arm was used only for demonstration purposes, as good as new, warranty was up to December 2019 new price 84.000,-EUR M98yn Огласот е преведена автоматски и може да се случи не ...
3464705.jpg
gear grinding Machine Hoefler Hofler PORTA 3000 XL
Porta 3000 XL, Gear Grinding Machine, S0twiveb Brand: HOEFLER Model: Porta 3000 XL Year: 2001 Gear Grinding Machine Description: used Technical Details Max. Gear outer diameter 3.000mm Max. Stroke External Gear 1.000mm Max. Ro ...
3364642.jpg
grinding wheel Comet, Burka Kosmos, Winterthur
Grinding wheels for gear grinding machines Reishauer, Liebherr, Hoefler, Klingelnberg, Niles Mtycbc Comet Galaxy 58AX60 400 x 30 x 127 Burka Cosmos SK23W 400 x 90 x 127 Winterthur T1ESP 275 x 40 x 127 Comet 43A60 555 x 120 x 203 ...
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу