услуга профилот

Shri Aerospace

Shri Aerospace


Herr Prasanna Kumar

#3, Sy No. /1c, Peenya, Bangalore 8
56009 1

Индија


Прикажи телефонски број

We Import Used CNC Machines and sell in Indian Market, We have very good experience in Importing used Machines and Servicing Used CNC Machines

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3680936.jpg
Vertical Machining Centre DMG DMC 104V Linear
DMC 104V Linear 2003 Control: Heidenhain iTNC 530 Ggfw2idvi Spindle Speed: 12000 RPM Spindle Taper : SK 40 No of Tools : 30 Tool ATC Table Size: 1250 x 600 mm Traverse: 1040 x 600 x 500 mm ... повеќе »
3680924.jpg
5 Axis DMG Machine - Continuous DMG DMU 50 Evolution
DMU 50 Evolution - 5 Axis Year : 2001 Control: Heidenhain Millplus Technical Features X axis traverse: 500 mm Y axis traverse: 420 mm Z axis traverse: 380 mm Spindle Taper: SK 40 (DIN 69871 A) ... повеќе »
3680895.jpg
Turning Machine MORI SEIKI SL 00
Moriseiki SL00 1994 Chuck Size: 165 mm Xrmwle99 Power: 7.5 kW Max RPM: 5000 rpm Turning Dia: 190.5 mm Swing: 190.5 mm Turning Length: 180.3 mm Control: CNC (Fanuc OT CNC Control) Dimensions:... повеќе »
Испрати пребарување на Shri Aerospace

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3680936.jpg
Vertical Machining Centre DMG DMC 104V Linear
DMC 104V Linear 2003 Control: Heidenhain iTNC 530 Spindle Speed: 12000 RPM Spindle Taper : SK 40 No of Tools : 30 Tool ATC Ggfw2idvi Table Size: 1250 x 600 mm Traverse: 1040 x 600 x 500 mm ...
3680924.jpg
5 Axis DMG Machine - Continuous DMG DMU 50 Evolution
DMU 50 Evolution - 5 Axis Year : 2001 Control: Heidenhain Millplus Technical Features X axis traverse: 500 mm Y axis traverse: 420 mm Z axis traverse: 380 mm Spindle Taper: SK 40 (DIN 69871 A) ...
3680895.jpg
Turning Machine MORI SEIKI SL 00
Moriseiki SL00 1994 Chuck Size: 165 mm Power: 7.5 kW Max RPM: 5000 rpm Turning Dia: 190.5 mm Swing: 190.5 mm Turning Length: 180.3 mm Control: CNC (Fanuc OT CNC Control) Dimensions: 51" x 64" ...
3679374.jpg
5 Axis with Pallett Changer DMG MORI DMC 60U
DMC 60U 2004 Control : Heidenhain Millplus Table Size: 630 x 500 mm Traverse: 600 x 700 x 600 mm Cxjy8b3o Spindle Speed: 12000 rpm Spindle Taper : HSK 63A Linear / Glass Scales in all Axis T ...
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу