услуга профилот

Toyoda Machinery Europe GmbH

Toyoda Machinery Europe GmbH


Herr Peter Hellmond

Bischofstr. 118
47809 Krefeld

Германија


Прикажи телефонски број

Toyoda Machinery Europe
70 YEARS HIGH PERFORMANCE MACHINES "MADE IN JAPAN"
Toyoda Machinery Europe offers a comprehensive product range including horizontal and vertical machining centres, grinders and automation systems designed to meet superior technological standards. We are specialized in integrating state-of-the-art machine tools and automation components into efficient turn-key solutions. Sales, technical service and spare parts is handled from our European headquarters located in Krefeld.

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3637557.jpg
5-axis vertical machining center Mitsui Seiki Vertex 55XII
Vertical machining center MITSUI SEIKI Vertex55X II SN0481 with FANUC 31i-B5 control Bbcvmskknv Standard specification including: -25,000 min-1 spindle (MAS BT40) -INTERNAL COOLANT -Tool system ... повеќе »
3637551.jpg
5-axis vertical machining center Wele UQ 400
Showroom machine 5-axis vertical machining center Wele UQ 400 FANUC 0i-MF control 10.4 "color LCD screen Procedures X-axis 400 mm Y-axis 650 mm Z-axis 485 mm A-axis - 120° ~ + 30 ° C-axi... повеќе »
Испрати пребарување на Toyoda Machinery Europe GmbH

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3637557.jpg
5-axis vertical machining center Mitsui Seiki Vertex 55XII
Vertical machining center MITSUI SEIKI Vertex55X II SN0481 with FANUC 31i-B5 control Bbcvmskknv Standard specification including: -25,000 min-1 spindle (MAS BT40) -INTERNAL COOLANT -Tool system ... повеќе »
3637551.jpg
5-axis vertical machining center Wele UQ 400
Showroom machine 5-axis vertical machining center Wele UQ 400 FANUC 0i-MF control 10.4 "color LCD screen Procedures X-axis 400 mm Y-axis 650 mm Z-axis 485 mm A-axis - 120° ~ + 30 ° C-axi... повеќе »
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу