услуга профилот

Adolf Scheibe

Adolf Scheibe


Herr Gerd Schöneberg

Eschborner Landstr. 107
60489 Frankfurt

Германија


Прикажи телефонски број
Прикажи број на мобилен телефон


Maschinenhandel und Anlagenbau
Produktion von vertikalen Plattensägen, Entstaubern, Krananlagen für Plattentransport, Plattengreifer
Projektierung und Herstellung von Absauganlagen
Serviceleistungen

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3787177.jpg
This Panel saw Otto Mayer FS 3 Automatic
This Panel saw cutting length 3100 mm, depth stop 2140 mm,. Bcog0z9jbj Cutting height 60 mm, machine demonstration ready. Machine must be dismantled by the buyer and transported away. As external ... повеќе »
3708130.jpg
Rotary wing probe Maihak MBA 220 24V
Probe has never come to the intervention Bbxgu883pc Mounting flange is enclosed Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки п... повеќе »
3708127.jpg
Fan Dietz GR 112-e-080/2 0,7/1.1 kW
V max 21 m3 / min. with electric control panel and push button housing. Bbxguclls9 hardly been used Огласот е преведена автоматски и може да се случи не... повеќе »
Испрати пребарување на Adolf Scheibe

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*Активна во следните области
машина понуди
3787177.jpg
This Panel saw Otto Mayer FS 3 Automatic
This Panel saw cutting length 3100 mm, depth stop 2140 mm,. Bcog0z9jbj Cutting height 60 mm, machine demonstration ready. Machine must be dismantled by the buyer and transported away. As external ... повеќе »
3708130.jpg
Rotary wing probe Maihak MBA 220 24V
Probe has never come to the intervention Bbxgu883pc Mounting flange is enclosed Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки п... повеќе »
3708127.jpg
Fan Dietz GR 112-e-080/2 0,7/1.1 kW
V max 21 m3 / min. with electric control panel and push button housing. Bbxguclls9 hardly been used Огласот е преведена автоматски и може да се случи не... повеќе »
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу