услуга профилот

Ravelli di Ravelli Simone

Ravelli di Ravelli Simone


Herr Claudio Ravelli

Via dell'Industria 5
24058 Romano di Lombardia

Германија


Прикажи телефонски број

RAVELLI Service è un'impresa operante nel settore della vendita ed assistenza delle macchine da cucire industriali per abbigliamento

Novità: Macchine taglio ed incisione LASER

Оди на врвот понуди › 

Нашите врвни понуди
3743352.jpg
Band saw F.K. ARNA TV-3
Meat saw for fabrics Ptpmdy Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод. повеќе »
3743350.jpg
BASSOON POINT machine SINGER 457-A140M
BASSOON POINT machine Bcbovlc9lw Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод. повеќе »
3743348.jpg
Fur machine BONIS A21RD
Bcbouyaudu Fur machine повеќе »
Испрати пребарување на Ravelli di Ravelli Simone

компанијата

име*, Име

Улица и куќен број

Поштенски и град

телефон

факс

Е-пошта

Вашето пребарување*

Ве молиме да одговорите преку*машина понуди
3743352.jpg
Band saw F.K. ARNA TV-3
Meat saw for fabrics Ptpmdy Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3743350.jpg
BASSOON POINT machine SINGER 457-A140M
BASSOON POINT machine Bcbovlc9lw Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3743348.jpg
Fur machine BONIS A21RD
Bcbouyaudu Fur machine
3743346.jpg
Sewing machine for ruffles PFAFF 487-G-706/81-900/51
LINEAR PFAFF sewing machine for ruffles, with top feed thread trimmer. Gyk8poq2s Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3743342.jpg
ZIG ZAG sewing machine PFAFF 138
Sewing machine zig zag Mudt2o
3743340.jpg
12 sewing machine needles SUNSHINE 3412P
12 sewing machine NEEDLES Bcboslxhdm Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.
3743060.jpg
Machine cuts threads CF CF R1
Trimming machine for cleaning from garments with excess threads. Bcbl87n90u
3743057.jpg
buttonholing JUKI LBH-770
Sewing machine for shirt buttonhole Bcbl8a0o8r
3743054.jpg
Press folds pockets MAICA 1200
Stirring machine complete with various templates. 3oizcco
3743050.jpg
Crochetta sewing machine UNION SPECIAL 53400K
Bcbl28chsk UNION SPECIAL crochet sewing machine, in excellent condition with NEW electronic motor.
3743049.jpg
Sewing machine 3 needles cover PEGASUS W664-03FC-356-VT434
Sewing machine 3 NEEDLES lower and upper cover of thread trimmer arm, EFKA motor. Bcbl2urb8j Never used, NEW.
Пробајте на стан Machineseeker сега!
Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
Да Не
×
Разговор за пребарување на машини
име Е-пошта Вашата порака до дилерот
Стартувај разговор со дилерот
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт пишува
ИСПРАТИ ПОРАКА
  Вие разговарате со: 
  Вашето лице за контакт: 
  
Вашиот контакт се чини дека е неактивен
Прозорецот за разговор е близу