Drilling machine for profile processing
Abakus LBZ 72

цена
аукција
Година на градба
2011
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Sachsen Германија
Повеќе аукции
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72
Drilling machine for profile processing Abakus LBZ 72

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Drilling machine for profile processing
Производителот:
Abakus
модел:
LBZ 72
Година на градба:
2011
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација на оглас:
Sachsen, Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС


TECHNICAL DETAILS


Travel X / Y / Z: 7,000 / 700 / 600 mm
Control: Sinumerik
Spindle speed: 1,200 rpm (infinitely variable)
Tool holder: SK40 with 22 places
Bed size: 9,200 x 500 mmMACHINE DETAILS


Compressed air connection: 6 bar
Voltage: 380 V; 50 Hz
Weight: 13.0 t
Dimensions (L x W x H): 13.3 x 3.2 x 2.5 mEQUIPMENT • Cooling water pump with feed

 • Machine vices (2 pieces)

 • Clamping plate

 • Enclosure with sliding door

 • 3D probe

 • Various clamping devices and aidsОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14754730
Референтен број:
AUC-2301148
Ажурирање:
последен на 14.02.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14754730
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 Abakus LBZ 72
 Abakus LBZ 72
 Abakus LBZ 72
 Abakus LBZ 72
 Abakus LBZ 72
 Abakus LBZ 72
more images
Германија Siegen
1.474 km

AbakusLBZ 72
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
 Mikron WF 72
more images
Германија Friedberg
1.129 km

Mikron WF 72
Јавете се
Класифицирана реклама
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
 Webster & Bennett 72” E-R Series Elevating Rail
more images
Обединето Кралство Shildon DL4 1HG, UK
2.245 km

Webster & Bennett72” E-R Series Elevating Rail
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
 Atlas 72/03552 Abrollanlage
more images
Германија Bovenden
1.429 km

Atlas72/03552 Abrollanlage
Јавете се
Класифицирана реклама
 Herr Voss – Wysong 72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
 Herr Voss – Wysong 72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
 Herr Voss – Wysong 72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
 Herr Voss – Wysong 72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
 Herr Voss – Wysong 72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
more images
Соединетите Американски Држави United States
9.216 km

Herr Voss – Wysong72″ x .135″ x 40,000Lb (A3788)
Јавете се
Класифицирана реклама
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
 Walther  TA.4/72
more images
Франција Ensisheim
1.333 km

Walther TA.4/72
Јавете се
Класифицирана реклама
 FABA + AKE 600 x 5,8 / 4,0x60 Z=72 + 200 / 45 Z=36
 FABA + AKE 600 x 5,8 / 4,0x60 Z=72 + 200 / 45 Z=36
 FABA + AKE 600 x 5,8 / 4,0x60 Z=72 + 200 / 45 Z=36
 FABA + AKE 600 x 5,8 / 4,0x60 Z=72 + 200 / 45 Z=36
more images
Словачка Kežmarok
844 km

FABA + AKE600 x 5,8 / 4,0x60 Z=72 + 200 / 45 Z=36
Јавете се
Класифицирана реклама
 Hadef FIG 10/72
 Hadef FIG 10/72
 Hadef FIG 10/72
more images
Германија Kirchheim unter Teck
1.244 km

HadefFIG 10/72
Јавете се
Класифицирана реклама
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
 Paxson 72″ x .187″ x 50000Lb
more images
Соединетите Американски Држави United States
9.216 km

Paxson72″ x .187″ x 50000Lb
Јавете се
Класифицирана реклама
 Hadef FIG 10/72
 Hadef FIG 10/72
 Hadef FIG 10/72
 Hadef FIG 10/72
more images
Германија Kirchheim unter Teck
1.244 km

HadefFIG 10/72
Јавете се
Класифицирана реклама
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
 Braner slitting lines 72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
more images
Соединетите Американски Држави United States
9.216 km

Braner slitting lines72”x 0.5” x 60,000Lb slitting line
Јавете се
Класифицирана реклама
 Delta-Alcos 72”x0.5”x60,000Lb
 Delta-Alcos 72”x0.5”x60,000Lb
 Delta-Alcos 72”x0.5”x60,000Lb
 Delta-Alcos 72”x0.5”x60,000Lb
 Delta-Alcos 72”x0.5”x60,000Lb
more images
Украина Dnepr
9.216 km

Delta-Alcos72”x0.5”x60,000Lb
Јавете се
Класифицирана реклама
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
 UNIVERSAL 72″ x .187″ x 20,000Lb
more images
Соединетите Американски Држави United States
9.216 km

UNIVERSAL72″ x .187″ x 20,000Lb
Јавете се
Класифицирана реклама
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
 Lange Maschinenbau B 72 KF
more images
Германија Hochheim am Main
1.395 km

Lange MaschinenbauB 72 KF
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 SEW EURODRIVE R43DT80N4BM/HF
 SEW EURODRIVE R43DT80N4BM/HF
 SEW EURODRIVE R43DT80N4BM/HF
 SEW EURODRIVE R43DT80N4BM/HF
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km

SEW EURODRIVER43DT80N4BM/HF
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
 Ingersoll OPS 650 72 WKZ Wechsler
more images
Германија Burgoberbach
1.215 km

IngersollOPS 650 72 WKZ Wechsler
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
 Siemens 6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
more images
Германија Remscheid
1.538 km

Siemens6FX1113-8AA00 Grundbaugruppe .1706 72 450
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
 IVECO 72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
more images
Германија Riederich
1.247 km

IVECO72 C 18 L Koffer 6 m LBW 1 to.* Standhzg. NL 3 T
Јавете се
Класифицирана реклама
 Weiss WTS3-1000/70/5 1000 Liters
 Weiss WTS3-1000/70/5 1000 Liters
 Weiss WTS3-1000/70/5 1000 Liters
 Weiss WTS3-1000/70/5 1000 Liters
 Weiss WTS3-1000/70/5 1000 Liters
more images
Унгарија Győr
750 km

WeissWTS3-1000/70/5 1000 Liters
Јавете се
Класифицирана реклама
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
 Kaeser BSD 72
more images
Унгарија Tata
723 km

KaeserBSD 72
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
more images
Германија Paderborn
1.495 km

MaxuseDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
Јавете се
Класифицирана реклама
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
 iveco Daily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
more images
Германија Singen
1.224 km

ivecoDaily 72-210 Hi-Matic Koffer LBW AHK Kamera
Јавете се
Класифицирана реклама
 Weiss WT3-1000/70 1000 Liters
 Weiss WT3-1000/70 1000 Liters
 Weiss WT3-1000/70 1000 Liters
 Weiss WT3-1000/70 1000 Liters
more images
Унгарија Győr
750 km

WeissWT3-1000/70 1000 Liters
Јавете се
Класифицирана реклама
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
more images
Германија Paderborn
1.495 km

MaxuseDELIVER 9 PANEL VAN L3H2 72 kWh
Јавете се
Класифицирана реклама
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
 Maxus eDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
more images
Германија Paderborn
1.495 km

MaxuseDELIVER 9 PANEL VAN L3H3 72 kWh
Јавете се