Centrifugal separator
Alfa Laval S937
НОВО

цена
аукција
Година на градба
2018
држава
Ново (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Centrifugal separator
Производителот:
Alfa Laval
модел:
S937
Година на градба:
2018
држава:
Ново
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Application:  Cleaning of heating and lubricating oils
Speed:  10700 rpm
Density:  min. 820 kg/m³ at15 °C
Density:  max. 1010 kg/m³ at15 °C in ALCAP mode (991 kg/m³ at 15 °C in Purifier mode)
Viscosity:  max. 55 cSt at 100°C (700 cSt at 50°C)
Flow temperature:  5°C to 100°C
Ambient temperature:  5°C to 55°C


Oil inlet:  max. 2 bar at separator
Oil outlet:  max. 2.5 bar
Sludge outlet from the separator:  unpressurised
Sludge outlet from the sludge pump:  max. 5 bar at 6 bar air pressure
Separated water:  max. 4 bar


 


MACHINE DETAILS
Power:  7.5 kW
Frequency:  50 Hz


 


Fixed pick-up date of the machine on 12.12.23 or 27.12.23. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13884283
Референтен број:
AUC-2311018
Ажурирање:
последен на 16.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13884283
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Alfa Laval S937
аукција
Аукцијата заврши
Alfa Laval S937
аукција
Аукцијата заврши
Alfa Laval S937
Класифицирана реклама
Alfa Laval PVE 3300 Alfa Laval PVE 3300
more images
Данска Thisted
1.946 km
Alfa Laval PVE 3300
Јавете се
Класифицирана реклама
ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant ALFA LAVAL Bottling plant
more images
Италија Fumane (Verona)
(Локација на дилерот)
978 km
ALFA LAVAL Bottling plant
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval Avocado oil line - 3 phase extraction - Decanter
Јавете се
Класифицирана реклама
ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE
more images
Романија Cluj-Napoca
595 km
ALFA LAVAL DECANTER CENTRIFUGE
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45 Alfa Laval Aldec 45
more images
Данска Billum
1.838 km
Alfa Laval Aldec 45
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval MR 200S
more images
Германија Berlin
1.365 km
Alfa Laval MR 200S
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE
more images
Полска Piskorzów
1.096 km
Alfa Laval weinerwaermung M10-MBASE
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval M 6 -MDFG Alfa Laval M 6 -MDFG Alfa Laval M 6 -MDFG
more images
Германија Blumberg
1.252 km
Alfa Laval M 6 -MDFG
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval TL10-BFM - Plate heat exchanger
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC Alfa Laval KF 1150 XC
more images
Германија Bremen
1.591 km
Alfa Laval KF 1150 XC
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval 313 Alfa Laval 313 Alfa Laval 313 Alfa Laval 313 Alfa Laval 313 Alfa Laval 313
more images
Данска Billum
1.838 km
Alfa Laval 313
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM
more images
Србија Ракари
319 km
Alfa Laval TL6-BFM
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval H10-RC Alfa Laval H10-RC Alfa Laval H10-RC
more images
Грција Pireas
438 km
Alfa Laval H10-RC
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval SH30A Alfa Laval SH30A Alfa Laval SH30A Alfa Laval SH30A Alfa Laval SH30A
more images
Германија Gifhorn
1.475 km
Alfa Laval SH30A
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval CHPX 510TGD-15CGRX - Separator
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K Alfa Laval LKH-123 SSS 30K
more images
Јордан Amman
1.654 km
Alfa Laval LKH-123 SSS 30K
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval 3 face NX 438 S Alfa Laval 3 face NX 438 S Alfa Laval 3 face NX 438 S Alfa Laval 3 face NX 438 S Alfa Laval 3 face NX 438 S Alfa Laval 3 face NX 438 S
more images
Данска Billum
1.838 km
Alfa Laval 3 face NX 438 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval ALFA LAVAL AVNX-426B-316 Alfa Laval ALFA LAVAL AVNX-426B-316 Alfa Laval ALFA LAVAL AVNX-426B-316
more images
Германија Gladbeck
1.577 km
Alfa Laval ALFA LAVAL AVNX-426B-316
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214 Alfa Laval MRPX 214
more images
Грција Pireas
438 km
Alfa Laval MRPX 214
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval TL10 Alfa Laval TL10 Alfa Laval TL10
more images
Холандија Zuidoostbeemster
1.753 km
Alfa Laval TL10
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval Front8-FRM Alfa Laval Front8-FRM Alfa Laval Front8-FRM Alfa Laval Front8-FRM Alfa Laval Front8-FRM
more images
Германија Külsheim
1.304 km
Alfa Laval Front8-FRM
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM Alfa Laval TL6-BFM
more images
Унгарија Tata
723 km
Alfa Laval TL6-BFM
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval Alfa Laval
more images
Данска Thisted
1.946 km
Alfa Laval
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230 Alfa Laval DSNX.4230
more images
Германија Sinsheim
1.312 km
Alfa Laval DSNX.4230
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic Alfa Laval AlfaCubic
more images
Романија Oradea
606 km
Alfa Laval AlfaCubic
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval MZ-170D - Colloid mill Alfa Laval MZ-170D - Colloid mill Alfa Laval MZ-170D - Colloid mill
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval MZ-170D - Colloid mill
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval NX-314 Alfa Laval NX-314 Alfa Laval NX-314 Alfa Laval NX-314 Alfa Laval NX-314
more images
Грција Ζάκυνθος
432 km
Alfa Laval NX-314
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa-Laval FM-1A Alfa-Laval FM-1A
more images
Македонија Skopje
(Локација на дилерот)
51 km
Alfa-Laval FM-1A
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval SRU4 Alfa Laval SRU4 Alfa Laval SRU4 Alfa Laval SRU4
more images
Обединето Кралство Misterton
2.132 km
Alfa Laval SRU4
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval LKH 40 Alfa Laval LKH 40 Alfa Laval LKH 40 Alfa Laval LKH 40 Alfa Laval LKH 40
more images
Холандија Schoorl
1.778 km
Alfa Laval LKH 40
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Alfa Laval AC10-14(G21-A21)
Класифицирана реклама
Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval Sharples NX 4230 - Decanter
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Alfa Laval, Scaligera, Mondial Pack ...
Класифицирана реклама
Alfa Laval Alfa Laval
more images
Македонија Skopje
51 km
Alfa Laval
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval IFB 403X-73 Alfa Laval IFB 403X-73 Alfa Laval IFB 403X-73
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
Alfa Laval IFB 403X-73
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval SX7/380/h Alfa Laval SX7/380/h Alfa Laval SX7/380/h Alfa Laval SX7/380/h
more images
Данска Thisted
1.946 km
Alfa Laval SX7/380/h
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Alfa Laval 4E0A0
Класифицирана реклама
Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval AVNX 4030 AT - Decanter
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval AVNX 937 bzw. NX 4500 Alfa Laval AVNX 937 bzw. NX 4500 Alfa Laval AVNX 937 bzw. NX 4500 Alfa Laval AVNX 937 bzw. NX 4500
more images
Германија Voerde
1.595 km
Alfa Laval AVNX 937 bzw. NX 4500
Јавете се
Класифицирана реклама
ALFA LAVAL P13-R-3 ALFA LAVAL P13-R-3
more images
Швајцарија Estavayer
1.320 km
ALFA LAVAL P13-R-3
Јавете се
Класифицирана реклама
Alfa Laval LKH 85/226 DMS Alfa Laval LKH 85/226 DMS Alfa Laval LKH 85/226 DMS
more images
Германија Berlin
1.365 km
Alfa Laval LKH 85/226 DMS
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Alfa Laval RP301205000A000
Класифицирана реклама
Alfa Laval AVX4055 - Decanter Alfa Laval AVX4055 - Decanter Alfa Laval AVX4055 - Decanter Alfa Laval AVX4055 - Decanter Alfa Laval AVX4055 - Decanter
more images
Холандија Barneveld
1.692 km
Alfa Laval AVX4055 - Decanter
Јавете се
Класифицирана реклама
ALFA LAVAL P13 RB ALFA LAVAL P13 RB ALFA LAVAL P13 RB ALFA LAVAL P13 RB ALFA LAVAL P13 RB
more images
Швајцарија Estavayer
1.320 km
ALFA LAVAL P13 RB
Јавете се
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Alfa Laval ANGD5V100F
Купи го сега
Германија Германија
1.264 km
Alfa Laval AKGD5V100F