Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

LASER AMADA LC1212 ALPHA II
AMADA PROMECAM LC1212 ALPHA II 1.5Kw

Фиксна цена плус ДДВ.
7.000 €
Година на градба
1996
Тип на понуда
Втора рака
Локација
Ks. B. Piszczygłowy 4, 63-430 Odolanów, PL

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
LASER AMADA LC1212 ALPHA II
Производителот:
AMADA PROMECAM
модел:
LC1212 ALPHA II 1.5Kw
Година на градба:
1996
држава:
има потреба од поправка (користено)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
7.000 € Фиксна цена плус ДДВ.
Локација:
Ks. B. Piszczygłowy 4, 63-430 Odolanów, PL Полска

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A6632668
Ажурирање:
последен на 11.05.2022

ОПИС

Description
Type CO₂, Fanuc C 1500B
Power 1500 W, Laser wavelength: 10.6 µm
Nxpl0ds
Max. sheet length 2500 mm
Max. sheet width 1250 mm
Pipe cutting possible no
Max. thickness of metal sheet 6 mm
Max. stainless sheet thickness 3 mm
Type CNC Fanuc FS 16 LA
Travel X 1270 mm
Pass Y 1270 mm
Travel Z 300 mm
B3klrjrcw3
Max. table load 220 kg
-----
Weight 6000 kg
Technical condition - needs repair (can be sold for parts)
Status of the machine used in production, possibility to see it in operation

Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

даватели на услуги

LIDER

Лице за контакт:Herr Mateusz Kolany

Ks. B. Piszczygłowy 4

63-430 Odolanów, Полска

Последно онлајн: минатата недела

Регистриран од: 2019

1 Оглас на интернет

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +48502135839
факс:
телефон:
Лице за контакт:
Г Mateusz Kolany
Идентификација на машината:
A6632668 во Machineseeker
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2 Amada LC4515 Alpha 2
more images
10
Јавете се
Ebenweiler Германија
1998
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT
more images
6
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2008
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha 4 NT_4,0 AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha 4 NT_4,0 AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha 4 NT_4,0 AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha 4 NT_4,0 AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha 4 NT_4,0
more images
5
Јавете се
Altbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2007
Втора рака
Amada LC1212 ALPHA II Amada LC1212 ALPHA II Amada LC1212 ALPHA II Amada LC1212 ALPHA II
more images
4
Јавете се
Wronki Полска
1996
Втора рака
Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie Amada LC-2415a II Serie
more images
7
Јавете се
Bremerhaven Германија
1996
подготвен за употреба (искористен)
Amada Apelio II 245 Amada Apelio II 245 Amada Apelio II 245 Amada Apelio II 245 Amada Apelio II 245
more images
5
Јавете се
Sisak Хрватска
1992
добро (искористено)
AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W AMADA PROMECAM FO-3015 NT II 4000W
more images
11
Јавете се
Szczecin Полска
2010
многу добро (користено)
AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT AMADA PROMECAM LC 2415 Alpha IV NT
more images
4
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Drachten Холандија
1991
добро (искористено)
AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm AMADA PROMECAM GX II 630  3000 x 6,0 mm
more images
13
Јавете се
Kreuztal Германија
2019
како нов (користен)
AMADA PROMECAM TOGU-III
more images
1
Јавете се
Обединето Кралство
Втора рака
Amada LC 1212 A III, 2000 Watt Amada LC 1212 A III, 2000 Watt Amada LC 1212 A III, 2000 Watt
more images
3
Јавете се
Ludwigsburg Германија
2006
добро (искористено)
AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT AMADA PROMECAM LC2415 a IV NT
more images
9
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2012
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM PEGA 2040 AMADA PROMECAM PEGA 2040 AMADA PROMECAM PEGA 2040 AMADA PROMECAM PEGA 2040 AMADA PROMECAM PEGA 2040 AMADA PROMECAM PEGA 2040
more images
6
Јавете се
Hvidovre, Данска Данска
(Локација на дилерот)
1987
Втора рака
AMADA PROMECAM Rg 50-25 AMADA PROMECAM Rg 50-25 AMADA PROMECAM Rg 50-25 AMADA PROMECAM Rg 50-25
more images
4
Јавете се
Fisibach Швајцарија
1976
многу добро (користено)
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
Јавете се
Bremen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
PROMECAM / AMADA GH 630 Z PROMECAM / AMADA GH 630 Z PROMECAM / AMADA GH 630 Z PROMECAM / AMADA GH 630 Z PROMECAM / AMADA GH 630 Z PROMECAM / AMADA GH 630 Z
more images
6
Јавете се
Hessisch Lichtenau, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1985
Втора рака
AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25 AMADA PROMECAM APX 80-25
more images
7
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1995
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Kobližná 3, 602 00 Brno-střed, Tschechien Чешка република
2012
добро (искористено)
AMADA PROMECAM VIPROS 358 QUEEN AMADA PROMECAM VIPROS 358 QUEEN AMADA PROMECAM VIPROS 358 QUEEN AMADA PROMECAM VIPROS 358 QUEEN AMADA PROMECAM VIPROS 358 QUEEN
more images
5
Јавете се
Barsbüttel/Hamburg, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1996
Втора рака
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro
more images
3
Јавете се
Altbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2004
Втора рака
AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20 AMADA PROMECAM ITS 2 50 20
more images
7
Јавете се
Chapel Brampton Обединето Кралство
1995
многу добро (користено)
AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro AMADA PROMECAM Quattro
more images
8
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2003
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230 AMADA PROMECAM GPX 1230
more images
10
Јавете се
Ahaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1995
Втора рака
AMADA PROMECAM A 250 AMADA PROMECAM A 250 AMADA PROMECAM A 250 AMADA PROMECAM A 250
more images
4
Јавете се
Korschenbroich, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1988
Втора рака
Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10 Promecam / Amada GHE 1030 / 3100x10
more images
12
Јавете се
Wijchen, Холандија Холандија
(Локација на дилерот)
Втора рака
AMADA PROMECAM FBD-8025F AMADA PROMECAM FBD-8025F AMADA PROMECAM FBD-8025F
more images
3
Јавете се
Eislingen, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1990
Втора рака
AMADA PROMECAM GPN 630 AMADA PROMECAM GPN 630 AMADA PROMECAM GPN 630 AMADA PROMECAM GPN 630 AMADA PROMECAM GPN 630
more images
5
Јавете се
Chapel Brampton Обединето Кралство
1995
многу добро (користено)
AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S AMADA PROMECAM AD-18S
more images
13
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2014
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Kobližná 3, 602 00 Brno-střed, Tschechien Чешка република
2004
добро (искористено)
AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING AMADA PROMECAM VIPROS 368 KING
more images
6
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30 AMADA PROMECAM HFBO 100.30
more images
10
Јавете се
Ahaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
AMADA PROMECAM HF 50-12T AMADA PROMECAM HF 50-12T AMADA PROMECAM HF 50-12T AMADA PROMECAM HF 50-12T AMADA PROMECAM HF 50-12T
more images
5
Јавете се
Altbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2010
Втора рака
AMADA PROMECAM HFE 80-25 AMADA PROMECAM HFE 80-25 AMADA PROMECAM HFE 80-25 AMADA PROMECAM HFE 80-25 AMADA PROMECAM HFE 80-25 AMADA PROMECAM HFE 80-25
more images
6
Јавете се
Matelica (MC), Италија Италија
(Локација на дилерот)
2006
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King AMADA PROMECAM Vipros 368 King
more images
9
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1997
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM Arcade 210 AMADA PROMECAM Arcade 210 AMADA PROMECAM Arcade 210
more images
3
Јавете се
Łysomice Полска
1994
добро (искористено)
AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015 AMADA PROMECAM LCG 3015
more images
10
Јавете се
Ladis, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2013
Втора рака
AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4 AMADA PROMECAM HFE 130-4
more images
10
Јавете се
Ahaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
AMADA PROMECAM AMT 700 AMADA PROMECAM AMT 700 AMADA PROMECAM AMT 700 AMADA PROMECAM AMT 700 AMADA PROMECAM AMT 700
more images
5
Јавете се
Altbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1995
Втора рака
AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326 AMADA PROMECAM SPPC 326
more images
8
Јавете се
Montévrain Франција
1970
добро (искористено)
AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ AMADA PROMECAM FOL 3015 AJ
more images
7
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2012
подготвен за употреба (искористен)
AMADA PROMECAM GGH 660 AMADA PROMECAM GGH 660 AMADA PROMECAM GGH 660 AMADA PROMECAM GGH 660 AMADA PROMECAM GGH 660
more images
5
Јавете се
Chevillon Франција
добро (искористено)
AMADA PROMECAM VAC-500 AMADA PROMECAM VAC-500 AMADA PROMECAM VAC-500 AMADA PROMECAM VAC-500
more images
4
Јавете се
Korschenbroich, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1980
Втора рака