Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

420C-1000-100
ARBURG
НОВО

Година на градба
1996
Тип на понуда
Втора рака
Локација
Aßmayergasse /3/30 27, 1120 Wien, AT

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
420C-1000-100
Производителот:
ARBURG
Година на градба:
1996
држава:
добро (искористено)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

Локација:
Aßmayergasse /3/30 27, 1120 Wien, AT Австрија

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A6474502
Ажурирање:
последен на 25.11.2021

ОПИС

Arburg 420C-1000-100
Closing 100 TO
Year 1996
tie-bars from stand 42x42
Plnif
Zh8ag
Scrow 30 mm

Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

даватели на услуги

EDI Gebrauchtmaschinen

Лице за контакт:Herr Said Mohsen

Aßmayergasse /3/30 27

1120 Wien, Австрија

телефон:
Лице за контакт:
Г Said Mohsen
Идентификација на машината:
A6474502 во Maschinensucher

Последно онлајн: вчера

Регистриран од: 2016

199 Реклами на интернет

Gebrauchtmaschinenhändler !!!
EDI gebrauchtmaschinen
Inh,Said Mohsen
Aßmayergasse27/3/30
1120Wien
00436767021074

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +43 1 3588400
факс:
телефон:
Лице за контакт:
Г Said Mohsen
Идентификација на машината:
A6474502 во Машински трагач
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL Arburg ARB 389 D KPL
more images
7
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153) Arburg 420C-1300-350 Advance (153)
more images
9
Јавете се
Koszalin Полска
2004
многу добро (користено)
Arburg Allrounder 320 C / S 500-250 Vo Arburg Allrounder 320 C / S 500-250 Vo Arburg Allrounder 320 C / S 500-250 Vo Arburg Allrounder 320 C / S 500-250 Vo
more images
4
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
подготвен за употреба (искористен)
Arburg 420A 800-400 Alldrive Arburg 420A 800-400 Alldrive
more images
2
Јавете се
Hannover Германија
2007
многу добро (користено)
ARBURG 320 C 500-100 ARBURG 320 C 500-100 ARBURG 320 C 500-100
more images
3
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2001
Втора рака
ARBURG Multilift H - spare parts
more images
1
Јавете се
Pegnitz, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
Arburg THERMOLIFT 100-2 Arburg THERMOLIFT 100-2 Arburg THERMOLIFT 100-2 Arburg THERMOLIFT 100-2
more images
4
Јавете се
Trenčín, Словачка Словачка
(Локација на дилерот)
2003
како нов (користен)
Arburg 320/320/H163 mm Arburg 320/320/H163 mm Arburg 320/320/H163 mm
more images
3
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 630S 2750-800/290 ARBURG 630S 2750-800/290 ARBURG 630S 2750-800/290
more images
3
Јавете се
Łódź Полска
2015
многу добро (користено)
Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70 Arburg 270C 400-70
more images
14
Јавете се
Hannover Германија
2007
многу добро (користено)
ARBURG 370 C 600-250 ARBURG 370 C 600-250 ARBURG 370 C 600-250
more images
3
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2005
Втора рака
ARBURG Arburg Multilift Bedienpanel HDA-3740-B-350-169 ARBURG Arburg Multilift Bedienpanel HDA-3740-B-350-169
more images
2
Јавете се
Pegnitz, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2011
Втора рака
Arburg 420 C 1000-290 Golden Edition
more images
1
Јавете се
Trenčín, Словачка Словачка
(Локација на дилерот)
2017
Ново
Arburg 490/490/H400 mm Arburg 490/490/H400 mm Arburg 490/490/H400 mm Arburg 490/490/H400 mm Arburg 490/490/H400 mm
more images
5
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350 ARBURG 630S 2500-1300/350
more images
15
Јавете се
Łódź Полска
2003
многу добро (користено)
Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras Arburg 420S 800-150 viele Extras
more images
12
Јавете се
Hannover Германија
2002
многу добро (користено)
ARBURG 470 S 1300-350 ARBURG 470 S 1300-350 ARBURG 470 S 1300-350
more images
3
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2002
Втора рака
Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage Arburg A 520 C 2200-350/150/2K Drehtelleranlage
more images
7
Јавете се
Mönchengladbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
добро (искористено)
Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90 Arburg ALLROUNDER 270 M 350 - 90
more images
8
Јавете се
Kaiserslautern, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1996
подготвен за употреба (искористен)
Arburg 735/665/H185 mm Arburg 735/665/H185 mm Arburg 735/665/H185 mm Arburg 735/665/H185 mm
more images
4
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675
more images
15
Јавете се
Łódź Полска
1998
многу добро (користено)
Arburg SELECTA 270S 250-150 Arburg SELECTA 270S 250-150 Arburg SELECTA 270S 250-150 Arburg SELECTA 270S 250-150 Arburg SELECTA 270S 250-150 Arburg SELECTA 270S 250-150
more images
6
Јавете се
Wrocław Полска
2001
многу добро (користено)
ARBURG 420 C 1000-250 ARBURG 420 C 1000-250 ARBURG 420 C 1000-250
more images
3
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
Arburg A 320 S 500 60 Arburg A 320 S 500 60 Arburg A 320 S 500 60 Arburg A 320 S 500 60 Arburg A 320 S 500 60
more images
5
Јавете се
Mönchengladbach Германија
1998
добро (искористено)
ARBURG 570C 2000-675 ARBURG 570C 2000-675 ARBURG 570C 2000-675 ARBURG 570C 2000-675 ARBURG 570C 2000-675 ARBURG 570C 2000-675
more images
6
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
1999
Втора рака
ARBURG Plastifiziereinheit IU1300, Ø 70mm ARBURG Plastifiziereinheit IU1300, Ø 70mm ARBURG Plastifiziereinheit IU1300, Ø 70mm ARBURG Plastifiziereinheit IU1300, Ø 70mm ARBURG Plastifiziereinheit IU1300, Ø 70mm
more images
5
Јавете се
Pegnitz, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 470C 1500-150/150 ARBURG 470C 1500-150/150
more images
2
Јавете се
Łódź Полска
2005
многу добро (користено)
ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000 ARBURG ALLROUNDER 520C 2000
more images
10
Јавете се
Brno, Чешка република Чешка република
(Локација на дилерот)
1995
добро (искористено)
ARBURG 270 V 400-135 ARBURG 270 V 400-135 ARBURG 270 V 400-135 ARBURG 270 V 400-135
more images
4
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1996
Втора рака
Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S Arburg Allrounder 320 S
more images
12
Јавете се
Neckarsulm Германија
1998
добро (искористено)
ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675 ARBURG 520C 2000-675
more images
6
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
ARBURG Förderband 2.500 x 460 ARBURG Förderband 2.500 x 460 ARBURG Förderband 2.500 x 460 ARBURG Förderband 2.500 x 460
more images
4
Јавете се
Pegnitz, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800 ARBURG 470C 1500-800
more images
15
Јавете се
Łódź Полска
2004
многу добро (користено)
Arburg 630S 2500-1300 Arburg 630S 2500-1300 Arburg 630S 2500-1300 Arburg 630S 2500-1300 Arburg 630S 2500-1300
more images
5
Јавете се
Duisburg Германија
2001
добро (искористено)
ARBURG 470 S 1300-350 ARBURG 470 S 1300-350
more images
2
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2000
Втора рака
Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250 Arburg 420C 800-250
more images
9
Јавете се
Hannover Германија
2000
многу добро (користено)
Јавете се
BARCELONA, Шпанија Шпанија
(Локација на дилерот)
2016
Втора рака
Arburg ARB 830 SN
more images
1
Јавете се
Langenfeld (Rheinland) Германија
како нов (изложбена машина)
ARBURG 470S 1300-350 ARBURG 470S 1300-350
more images
2
Јавете се
Łódź Полска
2000
многу добро (користено)
ARBURG Arburg Basis Board Card 669 8 MB ARBURG Arburg Basis Board Card 669 8 MB
more images
2
Јавете се
Pegnitz, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
ARBURG 270 C 400-70 Golden Edition ARBURG 270 C 400-70 Golden Edition ARBURG 270 C 400-70 Golden Edition
more images
3
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2006
Втора рака
Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150 Arburg 320S 500-150
more images
9
Јавете се
Bad Berleburg Германија
2000
многу добро (користено)
Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition Arburg 720 S 3000-1300 Golden Edition
more images
11
Јавете се
Nassau Германија
2010
многу добро (користено)
Arburg Ø 35 mm - Arburg Zylindermodul komplett Arburg Ø 35 mm - Arburg Zylindermodul komplett Arburg Ø 35 mm - Arburg Zylindermodul komplett
more images
3
Јавете се
Langenfeld (Rheinland) Германија
многу добро (користено)
ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675 ARBURG 420C 1300-675
more images
14
Јавете се
Łódź Полска
2000
многу добро (користено)
Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250 Arburg Allrounder centex 420C 800-250
more images
8
Јавете се
Mönchengladbach, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1999
добро (искористено)
ARBURG 320 KS 700-250 ARBURG 320 KS 700-250
more images
2
Јавете се
Strassenhaus, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2005
Втора рака
ARBURG ALLROUNDER 750-210/ 210 ARBURG ALLROUNDER 750-210/ 210 ARBURG ALLROUNDER 750-210/ 210
more images
3
Јавете се