Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Screw compressor 22 kW dryer 500 l
Atlas Copco G22 FF 10 TM

Фиксна цена плус ДДВ.
9.700 €
Година на градба
2020
држава
Втора рака
Локација
12, 433405 Ulyanovsk, RU

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Screw compressor 22 kW dryer 500 l
Производителот:
Atlas Copco
модел:
G22 FF 10 TM
Година на градба:
2020
држава:
многу добро (користено)

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
9.700 € Фиксна цена плус ДДВ.
Локација:
12, 433405 Ulyanovsk, RU Руска Федерација

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7229754
Ажурирање:
последен на 06.07.2022

ОПИС

628 425 rubles
The G22 FF 10 TM is an air-cooled, electric motor driven screw compressor.
The compressor is mounted on its own power frame and is equipped with all connecting pipes and fittings. The compressor has a soundproofed enclosure with control cabinet and a pressure switch.

Compressor delivery set includes
-Atlas Copco's newly designed screw compressor element.
-Air inlet filter
-Lube separator
Built-in refrigerator type air dryer
C02ejgr0
-DD FILTER ON G15-22 option
-Elektronikon Base controller
-Soundproofed hood
-River 500l

Atlas Copco G22 FF 10 TM benefits
-Upgraded screw element.
-Easy installation and operation.
-Low operating costs.
-Working pressure range from 4 to 9,75 bar.
-A wide choice of equipment according to the customer's needs.
-Proven energy efficiency.
-Long service interval (4000 operating hours).
-Low noise level and compact design allows the compressor to be installed close to the compressed air consumption point.
-Elektronikon Base controller for compressor control.
-High performance with low power consumption.
-Traditionally high quality and reliability, characteristic of all Atlas Copco machines.

Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

даватели на услуги

International Aluminium Casting

Лице за контакт:Frau Anna Stolushenko

12

433405 Ulyanovsk, Russland

Регистриран од: 2021

1 Оглас на интернет

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

Mobiltelefon: +46734158938
факс:
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Atlas Copco GA5 - 10 FF 270 Atlas Copco GA5 - 10 FF 270 Atlas Copco GA5 - 10 FF 270
more images
3
Јавете се
Velbert Германија
2021
Ново
Atlas Copco GX5 FF Atlas Copco GX5 FF
more images
2
Јавете се
Leipzig Германија
2004
Втора рака
Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF Atlas Copco GA18VSD FF
more images
10
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
Atlas Copco LE 55-10-475 H Atlas Copco LE 55-10-475 H Atlas Copco LE 55-10-475 H Atlas Copco LE 55-10-475 H Atlas Copco LE 55-10-475 H
more images
5
Јавете се
Nattheim, Германија Германија
(Локација на дилерот)
1998
Втора рака
Јавете се
Zduny Полска
2010
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 75 VSD FF Atlas Copco GA 75 VSD FF
more images
2
Јавете се
Erkrath Германија
2015
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 18 ff Atlas Copco GA 18 ff Atlas Copco GA 18 ff
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2006
многу добро (користено)
Bad Windsheim Германија
2010
добро (искористено)
Atlas Copco DOP 10 Atlas Copco DOP 10 Atlas Copco DOP 10 Atlas Copco DOP 10 Atlas Copco DOP 10
more images
5
Јавете се
Wiefelstede, Германија Германија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Atlas Copco G 4 FF 200L
more images
1
Јавете се
Bydgoszcz Полска
2022
Ново
ATLAS COPCO GA 15 SP (10 bar) ATLAS COPCO GA 15 SP (10 bar)
more images
2
Јавете се
Staufenberg Германија
2000
добро (искористено)
Atlas Copco G11 FF Atlas Copco G11 FF Atlas Copco G11 FF Atlas Copco G11 FF Atlas Copco G11 FF
more images
5
Јавете се
Biertowice Полска
2021
како нов (изложбена машина)
Atlas Copco ga 55 vsd ff Atlas Copco ga 55 vsd ff Atlas Copco ga 55 vsd ff Atlas Copco ga 55 vsd ff Atlas Copco ga 55 vsd ff Atlas Copco ga 55 vsd ff
more images
6
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2015
како нов (користен)
Јавете се
Zduny Полска
2009
многу добро (користено)
ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF ATLAS COPCO ZR 160 VSD FF
more images
10
Јавете се
Borken Германија
добро (искористено)
Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF Atlas Copco AQ22VSD-FF
more images
7
Јавете се
Pfungstadt Германија
2017
како нов (користен)
Atlas Copco 37+FF Atlas Copco 37+FF Atlas Copco 37+FF Atlas Copco 37+FF
more images
4
Јавете се
Stawiec Полска
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Wuppertal Германија
2006
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF
more images
4
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
1997
добро (искористено)
Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF
more images
6
Јавете се
Miastko Полска
2001
многу добро (користено)
Atlas Copco GX5 - 10 EP P Atlas Copco GX5 - 10 EP P Atlas Copco GX5 - 10 EP P
more images
3
Јавете се
Oelde Германија
2020
Ново
ATLAS COPCO GA200 FF ATLAS COPCO GA200 FF ATLAS COPCO GA200 FF ATLAS COPCO GA200 FF ATLAS COPCO GA200 FF
more images
5
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2008
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco ZR-255-10 Atlas Copco ZR-255-10 Atlas Copco ZR-255-10 Atlas Copco ZR-255-10
more images
4
Јавете се
C. Olivo, 50171, Zaragoza, España Шпанија
1987
подготвен за употреба (искористен)
Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10 Atlas copco GA345-10
more images
15
Јавете се
Sadki Полска
1987
Втора рака
Atlas Copco GA 30 FF Atlas Copco GA 30 FF Atlas Copco GA 30 FF
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
1998
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF Atlas Copco GA75VSD+FF
more images
12
Јавете се
Hohenems Австрија
2016
многу добро (користено)
Atlas Copco GX7 - 10 EP P Atlas Copco GX7 - 10 EP P Atlas Copco GX7 - 10 EP P
more images
3
Јавете се
Oelde Германија
2021
Ново
ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF
more images
6
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2004
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco SF15 FF Atlas Copco SF15 FF Atlas Copco SF15 FF Atlas Copco SF15 FF Atlas Copco SF15 FF Atlas Copco SF15 FF
more images
6
Јавете се
Doetinchem Холандија
2012
како нов (изложбена машина)
Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10 Atlas Copco GA345-10
more images
14
Јавете се
Sadki Полска
1987
Втора рака
Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF Atlas Copco GA75+FF
more images
15
Јавете се
Hohenems Австрија
2007
многу добро (користено)
Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90 Atlas Copco SF4+ - 8 FF 90
more images
7
Јавете се
Oelde Германија
2017
како нов (изложбена машина)
ATLAS COPCO GA22+FF ATLAS COPCO GA22+FF
more images
2
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2013
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF Atlas Copco GA30VSD+FF
more images
12
Јавете се
Hohenems Австрија
2014
работилница ремонтирана (искористена)
Atlas Copco Automan AC31 - 10 Atlas Copco Automan AC31 - 10
more images
2
Јавете се
Oelde Германија
2022
Ново
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2004
Втора рака
Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF Atlas Copco GA22 - 7,5 FF
more images
7
Јавете се
Oelde Германија
2000
добро (искористено)
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2003
Втора рака
Atlas Copco  GA37 - 10 P Atlas Copco  GA37 - 10 P Atlas Copco  GA37 - 10 P Atlas Copco  GA37 - 10 P Atlas Copco  GA37 - 10 P Atlas Copco  GA37 - 10 P
more images
6
Јавете се
Oelde, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2000
добро (искористено)
Atlas Copco GA 160 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2005
Втора рака
Atlas Copco GA 250 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2002
Втора рака
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2008
Втора рака