Macedonian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto

Screw compressor 1.17 m3 / min
Atlas Copco GA 7FF

Фиксна цена плус ДДВ.
3.250 €
Година на градба
2000
Тип на понуда
Втора рака
Локација
26215 Wiefelstede, DE

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Тип на машина:
Screw compressor 1.17 m3 / min
Производителот:
Atlas Copco
модел:
GA 7FF
Година на градба:
2000
држава:
Втора рака

ЦЕНА И ЛОКАЦИЈА

цена:
3.250 € Фиксна цена плус ДДВ.
Локација:
26215 Wiefelstede, DE

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A6133666
Референтен број:
27597
Ажурирање:
последен на 08.08.2022

ОПИС

Screw Compressor, Compressor, Compressed Air Unit, Stationary Air Compressor

-Manufacturer: Atlas Copco, screw compressor type GA 7 with refrigeration dryer
-Delivery quantity: 0.97 m3 / min
-Motor power: 7.5 kW
-Delivery quantity: 19.6 l / s
Bg32yfffc
-Max. Pressure: 7.5 bar
-Dimensions: 1020/600 / H1230 mm
-Weight: 268 kg

даватели на услуги

Theodor Eberlei GmbH & Co. KG

Лице за контакт:Herr Herr Kreye/ Herr Eberlei

Stahlstraße 37

26215 Wiefelstede, Германија

телефон:
Лице за контакт:
Г Herr Kreye/ Herr Eberlei
Идентификација на машината:
27597 - Machineseeker

Последно онлајн: минатата недела

Регистриран од: 2002

12144 Реклами на интернет

логото
Handel mit Gebrauchtmaschinen , z. B. Werkzeugmaschinen, Holzbearbeitungsmaschinen, Baugeräte, Nutzfahrzeuge, Gabelstapler, Elektromotoren, Elektrotechnik und vieles mehr.

Испрати барање

us
Германија
Австрија
Швајцарија
Соединетите Американски Држави
Обединето Кралство
Франција
Белгија
Шпанија
Мексико
Италија
Холандија
Полска
Руска Федерација
Белорусија (Белорусија)
Украина
Estland (Reval)
Турција
Нов Зеланд
Ирска
Чешка република
Данска
Финска
Шведска
Норвешка
Малта
Луксембург
Грција
Литванија
Латвија
Исланд
Португалија
Бразил
Венецуела
Аргентина
Унгарија
Словачка
Романија
Молдавија
Словенија
Србија
Црна Гора
Албанија
Хрватска
Бугарија
Македонија
Босна и Херцеговина
Израел
Египет
Индија
Индонезија
Јужна Кореа
Јапонија
Тајланд
Малезија
Виетнам
Кина
Тајван
Иран
Бангладеш
Авганистан
Внимание: Вашето барање ќе биде проследено до сите дилери во оваа категорија. Тоа значи дека можете да добиете голем број понуди!
Барањето не можеше да се испрати. Обидете се повторно подоцна.

ТЕЛЕФОН & ФАКС

телефон: +49 4402 9734586
факс: +4944028636649
телефон:
Лице за контакт:
Г Herr Kreye/ Herr Eberlei
Идентификација на машината:
27597 - Machineseeker
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Atlas Copco ga 5 p Atlas Copco ga 5 p Atlas Copco ga 5 p
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2022
Ново
Јавете се
Zduny Полска
2015
како нов (користен)
more images
Јавете се
Montévrain Франција
2000
добро (искористено)
Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230 Atlas Copco GA 230
more images
7
Јавете се
Tatabánya Унгарија
1988
добро (искористено)
Atlas Copco GA 208 Atlas Copco GA 208 Atlas Copco GA 208 Atlas Copco GA 208
more images
4
Bosschenhoofd Холандија
1992
Втора рака
Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF Atlas Copco GA 110 - FF
more images
13
Јавете се
Waregem Белгија
1999
Втора рака
Atlas Copco ga 11p Atlas Copco ga 11p Atlas Copco ga 11p
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2022
Ново
Јавете се
Wuppertal Германија
2006
многу добро (користено)
ATLAS COPCO GA 15 SP (10 bar) ATLAS COPCO GA 15 SP (10 bar)
more images
2
Јавете се
Staufenberg Германија
2000
добро (искористено)
Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF Atlas Copco GA 11 C FF
more images
6
Јавете се
Miastko Полска
2001
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 508
more images
1
Bosschenhoofd Холандија
1990
Втора рака
Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110 Atlas Copco GA 110
more images
12
Јавете се
Waregem Белгија
1997
Втора рака
Atlas Copco GA 37 VSD FF Atlas Copco GA 37 VSD FF Atlas Copco GA 37 VSD FF Atlas Copco GA 37 VSD FF
more images
4
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2022
Ново
Јавете се
Wuppertal Германија
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Zduny Полска
2010
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 75
more images
1
Јавете се
Groissiat Франција
1999
добро (искористено)
ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF ATLAS COPCO GA 132-FF
more images
6
Јавете се
Berlin, Германија Германија
(Локација на дилерот)
2004
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco GA 200-7,5 bar Atlas Copco GA 200-7,5 bar Atlas Copco GA 200-7,5 bar Atlas Copco GA 200-7,5 bar Atlas Copco GA 200-7,5 bar
more images
5
Јавете се
Czeladź Полска
1997
како нов (користен)
Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF Atlas Copco GA 18 FF
more images
4
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
1997
добро (искористено)
Atlas Copco GA 11 (+) Atlas Copco GA 11 (+) Atlas Copco GA 11 (+) Atlas Copco GA 11 (+) Atlas Copco GA 11 (+)
more images
5
Јавете се
Wuppertal Германија
2018
Ново
Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11
more images
4
Јавете се
Zduny Полска
1995
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 50 VSD Atlas Copco GA 50 VSD Atlas Copco GA 50 VSD
more images
3
Јавете се
Hilden Германија
1998
многу добро (користено)
ATLAS COPCO GA 45
more images
1
Јавете се
Deutschland Германија
1992
Втора рака
Atlas Copco GA 7 Atlas Copco GA 7 Atlas Copco GA 7
more images
3
Јавете се
Morbach Германија
2000
Втора рака
Atlas Copco GA 11 VSD Atlas Copco GA 11 VSD Atlas Copco GA 11 VSD Atlas Copco GA 11 VSD
more images
4
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2014
добро (искористено)
Јавете се
Wuppertal Германија
2015
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11 Atlas Copco GA 11
more images
5
Јавете се
Zduny Полска
1994
многу добро (користено)
Atlas Copco GA-37 Atlas Copco GA-37 Atlas Copco GA-37 Atlas Copco GA-37 Atlas Copco GA-37 Atlas Copco GA-37
more images
6
Јавете се
Gransnåret 17, 711 95 Gusselby, Sverige Шведска
1988
добро (искористено)
Atlas Copco GA 22 Atlas Copco GA 22 Atlas Copco GA 22
more images
3
Јавете се
Vácegres Унгарија
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 160 W Atlas Copco GA 160 W
more images
2
Јавете се
Stöckey Германија
2002
многу добро (користено)
Atlas Copco GA 30 FF Atlas Copco GA 30 FF Atlas Copco GA 30 FF
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
1998
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Wuppertal Германија
2015
многу добро (користено)
Atlas Copco, Kaeser, Boge, CompAir GA, ZR, ZT, ASD, BSD, CSD, DSD, ESD, FSD
more images
1
Јавете се
6845, Österreich Австрија
Втора рака
ATLAS COPCO GA 310 PACK ATLAS COPCO GA 310 PACK ATLAS COPCO GA 310 PACK ATLAS COPCO GA 310 PACK
more images
4
Јавете се
Staufenberg Германија
добро (искористено)
Atlas Copco GA 22+ Atlas Copco GA 22+ Atlas Copco GA 22+ Atlas Copco GA 22+ Atlas Copco GA 22+
more images
5
Јавете се
Delbrück Германија
2009
добро (искористено)
Atlas Copco GA 18 ff Atlas Copco GA 18 ff Atlas Copco GA 18 ff
more images
3
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
2006
многу добро (користено)
Atlas Copco Vermietung GA/GR/ZR/ZT
more images
1
Јавете се
Hohenems Австрија
реновиран (користен)
Atlas Copco ga 11 Atlas Copco ga 11 Atlas Copco ga 11 Atlas Copco ga 11
more images
4
Јавете се
San Nicola La Strada Италија
1991
подготвен за употреба (искористен)
Atlas Copco GA 160 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2005
Втора рака
Atlas Copco GA 11 P Atlas Copco GA 11 P
more images
2
Јавете се
Caserta Италија
2021
Ново
Atlas Copco GA 250 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2002
Втора рака
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2009
Втора рака
Atlas Copco GA 132
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
1997
Втора рака
Atlas Copco GA 315 VSD FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2007
Втора рака
Atlas Copco GA 200 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2007
Втора рака
Atlas Copco GA 55 VSD
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2006
Втора рака
Atlas Copco GA 90 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
2008
Втора рака
Atlas Copco GA 75 FF
more images
1
Јавете се
Hohenems, Австрија Австрија
(Локација на дилерот)
Втора рака
Јавете се
Zduny Полска
2005
многу добро (користено)
Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger Gesan Atlas Copco Notstromaggregat Stromerzeuger
more images
15
Јавете се
Kiel Германија
2012
многу добро (користено)
Machineseeker.mk е официјален спонзор на: