Wire and strip bending machine
Bihler GRM 50

цена
аукција
Година на градба
1968
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Wire and strip bending machine
Производителот:
Bihler
модел:
GRM 50
Година на градба:
1968
држава:
работилница ремонтирана (искористена)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Schleswig-Holstein, Германија Германија – Растојание: околу 1.606 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Machine overhauled in 2016


TECHNICAL DETAILS
Wire diameter: 0.5 - 5.0 mm
Strip width: max. 70 mm
Feed length: max. 320 mm
Output: max. 132 pieces/min
Number of bending slides: 5


MACHINE DETAILS
Weight: 2515 kg
Motor power: 3.53 kW
Dimensions: 3.10 x 1.58 x 1.90 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13971220
Референтен број:
AUC-2311079
Ажурирање:
последен на 21.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13971220
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.606 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GRM 50
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50 BIHLER GRM 50
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GRM 50
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GRM 100
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100 BIHLER GRM 100
more images
Германија Villingen-Schwenningen
1.262 km
BIHLER GRM 100
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GRM 80
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80 BIHLER GRM 80
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GRM 80
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GRM50
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER GRM50
Јавете се
Класифицирана реклама
Bihler GRM50 Bihler GRM50
more images
Германија Bamberg
1.247 km
Bihler GRM50
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER GRM50
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM30
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM30
Јавете се
Класифицирана реклама
Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T
more images
Германија Karlsbad
1.315 km
Späneförderer für DMU 50 T DMU 50 T
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER für BIHLER MC 42 BIHLER für BIHLER MC 42 BIHLER für BIHLER MC 42 BIHLER für BIHLER MC 42 BIHLER für BIHLER MC 42 BIHLER für BIHLER MC 42
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER für BIHLER MC 42
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Австрија Mayrhofen
999 km
50 Stangen Quadratstahl VK 80x80 S355J2+AR á 6000 mm sandgestrah
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki MH-50 2 pallets / 500 x 500 mm Mori Seiki MH-50 2 pallets / 500 x 500 mm Mori Seiki MH-50 2 pallets / 500 x 500 mm Mori Seiki MH-50 2 pallets / 500 x 500 mm
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Mori Seiki MH-50 2 pallets / 500 x 500 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA
more images
Германија Kiel
1.649 km
Stromaggregat Mitsubishi 50 KVA Mitsubishi 50 KVA
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER MH1
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER MH1
Јавете се
Класифицирана реклама
50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine 50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine
more images
Холандија Nieuw-Vennep
1.752 km
50-500ml Cilinder Water Oil Creme Pasta Afvulmachine Doseermachine Vulmachine
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER MH 2 BIHLER MH 2
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER MH 2
Јавете се
Класифицирана реклама
 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50 LOWER 50
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
LOWER 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Horizontal, 73 000l, 50 units available! Technical drawing available here
more images
Полска Wtelno
1.328 km
Horizontal, 73 000l, 50 units available! Technical drawing available here
Јавете се
Класифицирана реклама
MB 50 XL Metba MB 50 XL Metba
more images
Германија Hamburg
1.593 km
MB 50 XL Metba
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM25
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50 Deckel Maho FP3-50
more images
Германија Idstein
1.414 km
Deckel Maho FP3-50
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER DH 1000 BIHLER DH 1000
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER DH 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50 LAURENT 50
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
LAURENT 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h
more images
Унгарија Tata
724 km
Worthington Rollair 50 37kw 8bar 340m/h
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM25
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER Breitschlitten
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER Breitschlitten
Јавете се
Класифицирана реклама
TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50 TOS SVITAVY 50
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
TOS SVITAVY 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM25
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER MACH 05
Јавете се
Класифицирана реклама
ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50 ARGEMI 50
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
ARGEMI 50
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM40
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM40
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER UMH BIHLER UMH BIHLER UMH
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER UMH
Јавете се
Класифицирана реклама
 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50 KUPFERMUHLE 50
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
KUPFERMUHLE 50
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER RM35
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER GSE 3 BIHLER GSE 3 BIHLER GSE 3 BIHLER GSE 3
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER GSE 3
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER MH1
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER MH1
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER RM 35
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER BM306
more images
Германија Hamburg
1.591 km
BIHLER BM306
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER B 4/2 BIHLER B 4/2 BIHLER B 4/2 BIHLER B 4/2 BIHLER B 4/2 BIHLER B 4/2
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER B 4/2
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER UMH BIHLER UMH
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER UMH
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER RM 35
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40 BIHLER RM 40
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER RM 40
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER B 10 BIHLER B 10 BIHLER B 10 BIHLER B 10 BIHLER B 10 BIHLER B 10
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER B 10
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER UMH BIHLER UMH
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER UMH
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35 BIHLER RM 35
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER RM 35
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05 BIHLER MACH 05
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER MACH 05
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER B 4 BIHLER B 4
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER B 4
Јавете се
Класифицирана реклама
BIHLER UMH
more images
Германија Grebenau
1.385 km
BIHLER UMH
Јавете се