Vertical machining center
CHIRON Mill 2000

цена
аукција
Година на градба
2014
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
CHIRON
модел:
Mill 2000
Број на машина:
310-75
Година на градба:
2014
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.271 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
3.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
X-axis: 2000 mm
Y-axis: 630 mm
Z-axis: 550 mm
Speed: 12000 rpm
Torque: 140 Nm
Number of tools per spindle: 24
Number of tool spindles: 1
Tool holder: HSK-A 63


Rapid traverse X-axis: 60 m/min
Rapid traverse Y-axis : 60 m/min
Rapid traverse Z-axis: 60 m/min
Main spindle torque: 140 Nm
Main spindle power: 7.5 - 22.5 kW
Main spindle speed: 12000 rpmMACHINE DETAILS
Weight: 10.7 t
Voltage: 400 V / 3 Ph / 50 Hz
Connected load: 23 kVAОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13597711
Референтен број:
AUC-2309127
Ажурирање:
последен на 07.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13597711
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.271 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 2000 CHIRON MILL 2000 CHIRON MILL 2000 CHIRON MILL 2000 CHIRON MILL 2000 CHIRON MILL 2000
more images
Италија Italy
763 km
CHIRON MILL 2000
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
CHIRON MILL 2000
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf
more images
Австрија Blintendorf
819 km
CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1.298 km
CHIRON - WERKE GMBH & Mill 800 FA
Јавете се
Класифицирана реклама
Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800 Chiron Mill 800
more images
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Chiron Mill 800
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 800 five axis baseline
more images
Германија Olching
1.101 km
CHIRON MILL 800 five axis baseline
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 800 CHIRON MILL 800 CHIRON MILL 800 CHIRON MILL 800
more images
Словачка Slovakia
802 km
CHIRON MILL 800
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1.225 km
CHIRON MILL 800 high speed
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 800 five axis CHIRON MILL 800 five axis CHIRON MILL 800 five axis CHIRON MILL 800 five axis CHIRON MILL 800 five axis CHIRON MILL 800 five axis
more images
Чешка република Heršpická 813/5, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Czechia
933 km
CHIRON MILL 800 five axis
Јавете се
Класифицирана реклама
Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed Chiron Mill M1250 high speed
more images
Германија Ebenweiler
1.191 km
Chiron Mill M1250 high speed
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250 CHIRON Mill 1250
more images
Германија Trittau
1.580 km
CHIRON Mill 1250
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
(Локација на дилерот)
1.031 km
CHIRON multitasking MILL 800 5 AXIS milling and turnin...
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250 CHIRON MILL 1250
more images
Германија Trittau
1.580 km
CHIRON MILL 1250
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Deutschland
1.369 km
CHIRON Mill 800
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
1.033 km
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms - low hours
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
1.033 km
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms
Јавете се
Класифицирана реклама
Франција Loyettes
1.407 km
Chiron FZ18L X2000mm 4 axis nikken
Јавете се
Класифицирана реклама
Quick 2000 Ltd QuickHammermill  100 Quick 2000 Ltd QuickHammermill  100 Quick 2000 Ltd QuickHammermill  100 Quick 2000 Ltd QuickHammermill  100
more images
Унгарија Tiszavasvári
707 km
Quick 2000 Ltd QuickHammermill 100
Јавете се
Класифицирана реклама
Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135 Cortelia, CPM 2000-125-135
more images
Германија Horst
1.627 km
Cortelia, CPM 2000-125-135
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON Mill800 CHIRON Mill800 CHIRON Mill800 CHIRON Mill800 CHIRON Mill800 CHIRON Mill800
more images
Германија Nördlingen
1.191 km
CHIRON Mill800
Јавете се
Класифицирана реклама
AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC
more images
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1.209 km
AGIE-CHARMILLES CUT 2000 AWC
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Холандија Waalwijk
1.693 km
Millassist Bel 2000 GEN II
Јавете се
Класифицирана реклама
AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP
more images
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1.209 km
AGIE-CHARMILLES Form 2000 HP
Јавете се
Класифицирана реклама
Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer
more images
Холандија Velddriel
(Локација на дилерот)
1.683 km
Bomag BM2000 / 75 Cold Planer
Јавете се
Класифицирана реклама
GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000 GMTK Accuracer HR12000
more images
Германија Celle
1.505 km
GMTK Accuracer HR12000
Јавете се
Класифицирана реклама
EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine
more images
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine
Јавете се
Класифицирана реклама
Krupp 2000x3000
more images
Германија Blindheim
1.171 km
Krupp 2000x3000
Јавете се
Класифицирана реклама
Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L Mecof DYNAMILL 2000/L
more images
Италија Italie
763 km
Mecof DYNAMILL 2000/L
Јавете се
Класифицирана реклама
UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill
more images
Литванија Ukmergė
1.534 km
UMP Technika HM2000 Hammer mill
Јавете се
Класифицирана реклама
Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer Bomag BM2000 / 75 Cold Planer
more images
Холандија Velddriel
(Локација на дилерот)
1.683 km
Bomag BM2000 / 75 Cold Planer
Јавете се
Класифицирана реклама
EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine
more images
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
EUROPA Milltech 2000VS Turret Milling Machine
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S CHIRON FZ 16 S
more images
Германија Ebersbach an der Fils
1.242 km
CHIRON FZ 16 S
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ15W CHIRON FZ15W CHIRON FZ15W CHIRON FZ15W CHIRON FZ15W
more images
Чешка република Ringhofferova 66, 251 68 Kamenice, Czechia
1.076 km
CHIRON FZ15W
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON 905-1 CHIRON 905-1 CHIRON 905-1 CHIRON 905-1
more images
Германија Chemnitz
1.229 km
CHIRON 905-1
Јавете се
Класифицирана реклама
Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S Chiron FZ 15K S
more images
Германија Heilbronn
1.290 km
Chiron FZ 15K S
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
CHIRON FZ 15 W
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W
more images
Германија Bochum
1.557 km
CHIRON FZ 12 W
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W
more images
Унгарија Székesfehérvár
672 km
CHIRON FZ 22 W
Јавете се
Класифицирана реклама
Chiron CHIRON FZ15W Chiron CHIRON FZ15W Chiron CHIRON FZ15W Chiron CHIRON FZ15W Chiron CHIRON FZ15W
more images
Чешка република Ringhofferova 66, 251 68 Kamenice, Czechia
1.076 km
Chiron CHIRON FZ15W
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W
more images
Унгарија Székesfehérvár
672 km
CHIRON FZ 12 W
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Spanien
2.137 km
KRAFT KT 620/2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1.531 km
INDEX RatioLine G 400 / 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000 Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
more images
Полска Oświęcim
958 km
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T
more images
Германија Kaufungen
1.419 km
DOOSAN MX 2000 T
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Halberstadt
1.403 km
KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Seidler Vertimaxx 2000 Seidler Vertimaxx 2000 Seidler Vertimaxx 2000 Seidler Vertimaxx 2000 Seidler Vertimaxx 2000
more images
Луксембург Mamer
1.509 km
Seidler Vertimaxx 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000
more images
Романија București
469 km
1 MAI PLOIESTI MDV 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
Correa CF 22/20 X: 2000 - Y: 800 - Z: 800 mm CNC
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Correa CF 22/20 X: 2000 - Y: 800 - Z: 800 mm CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.550 km
DMG MORI NZX 2000/800ST
Јавете се
Класифицирана реклама
ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000 ANAYAK PERFORMER 2000
more images
Полска Poland
1.165 km
ANAYAK PERFORMER 2000
Јавете се