Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

4-axis machining center
CHIRON MILL 2000

цена
аукција
Година на градба
2008
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
4-axis machining center
Производителот:
CHIRON
модел:
MILL 2000
Година на градба:
2008
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
18300

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.101 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

Chiron Mill 2000
Year of manufacture: 2008
travel X / Y / Z: 2 .000 / 480 / 715 mm
Control: Siemens 840D - Powerline

Speed: 20.000 rpm
Power: 40 kW
torque: 74 Nm
tool holder: HSK-A63 with 165 places
B-axis: +/- 100

clamping area: 2 .600 x 550 mm
rapid traverse X / Y / Z: 40 m/min

switch-on time: 44.500 h
Main spindle time: 18.300 h


EQUIPMENT

 • Chip conveyor
 • IKZ unit with paper belt filter, 30 bar
 • 2 x mechanical separator for oil mist extraction
 • 5-axis milling package TRAORI (software package)
 • center partition
 • Spindle cooler
 • 2 x rinsing gun

This auction is conducted in cooperation with a dealer active on Machine Finder since 2013.

ДОКУМЕНТИ

7673795.pdf (PDF)
7673795-2.pdf (PDF)
7673795-3.pdf (PDF)
7673795-4.pdf (PDF)
7673795-5.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7673795
Референтен број:
AUC-221124
Ажурирање:
последен на 14.11.2022

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7673795
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.101 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000 CHIRON Mill 2000
more images
8
Италија Torbole Casaglia
1033 km
CHIRON Mill 2000
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf
more images
2
Австрија Blintendorf
819 km
CHIRON MILL 2000-Schwenkkopf
2012
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
(Локација на дилерот)
1031 km
CHIRON multitasking MILL 800 5 AXIS milling and turnin...
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed
more images
6
Германија Bremen
(Локација на дилерот)
1591 km
CHIRON Mill 800 five axis high speed
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000
more images
13
Италија Lodi
1071 km
CHIRON MILL 3000
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Deutschland
1369 km
CHIRON Mill 800
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
(Локација на дилерот)
1031 km
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed
more images
14
Италија Lodi
1071 km
CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Gussago
1033 km
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms - low hours
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Франција Loyettes
1407 km
Chiron FZ18L X2000mm 4 axis nikken
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000
more images
7
Германија Tacherting
1019 km
Mori Seiki NTX 2000
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000
more images
5
Обединето Кралство 6b Hackworth Industrial Park, Shildon DL4 1HG, UK
2245 km
XYZ SMX 2000
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Retsch SM 2000 Retsch SM 2000 Retsch SM 2000
more images
3
Германија Ulm
1193 km
Retsch SM 2000
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Retsch SM 2000 Retsch SM 2000
more images
2
Германија Ulm
1193 km
Retsch SM 2000
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000
more images
4
Холандија Soerendonk
1638 km
Charmilles Roboform 2000
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE
more images
4
Швајцарија Rolle, CH
(Локација на дилерот)
1344 km
AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000 CHARMILLES Roboform 2000
more images
9
Германија Söchtenau
1028 km
CHARMILLES Roboform 2000
1993
неисправен носач за резервни делови (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263 Millutensil MIL 263
more images
12
Холандија Babberich
1645 km
Millutensil MIL 263
2014
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Холандија Waalwijk
1693 km
Millassist Bel 2000 GEN II
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill
more images
5
Холандија Barneveld
1692 km
Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000
more images
12
Луксембург Mamer
1509 km
WFL Millturn M 100 x 2000
1997
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill
more images
4
Литванија Ukmergė
1534 km
UMP Technika HM2000 Hammer mill
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Krupp 2000x3000
more images
1
Германија Blindheim
1171 km
Krupp 2000x3000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L
more images
4
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
CHIRON DZ 18L
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W
more images
7
Унгарија Székesfehérvár
672 km
CHIRON FZ 22 W
1991
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W
more images
6
Унгарија Székesfehérvár
672 km
CHIRON FZ 12 W
1992
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Monheim am Rhein
1550 km
HEYLIGENSTAEDT Heynumat 24L-2/2000
1993
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000 Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
more images
2
Полска Oświęcim
958 km
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
1989
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија
2137 km
KRAFT KT 620/2000
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000
more images
15
Полска Sierakowska Huta
1443 km
Sicar G.T. 2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000
more images
6
Италија Italia
763 km
Parpas SL90/2000
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse)
more images
5
Шпанија
2137 km
KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse)
2021
Ново
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Sachsen, Германија
1302 km
Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
1999
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Maka T 2000 Maka T 2000 Maka T 2000 Maka T 2000
more images
4
Германија
1395 km
Maka T 2000
1993
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000
more images
14
Германија Halberstadt
1403 km
KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
PARPAS SL 90-2000
more images
1
Германија Karlsbad
1312 km
PARPAS SL 90-2000
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000
more images
7
Романија Carei
679 km
Fratelli Rivolta FBF 2000
1991
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
8
Германија Bremen
1602 km
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000
more images
6
Австрија
1021 km
MAHO MH 2000
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1324 km
WANDERER 31 M x 2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023
more images
4
Холандија Haaksbergen
1632 km
OMV Active Five 2000 retrofit 2023
2016
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Siegen
1474 km
Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 axis
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
7
Германија Bremen
1602 km
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm
more images
10
Германија Achern
1329 km
FIMAB KFM / 2000 mm
1997
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Stockstadt
(Локација на дилерот)
1374 km
KRAFT BFM 2000
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000
more images
4
Германија Eppingen
1303 km
Zayer ZF 2000
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000
more images
6
Данска Hvidovre
1698 km
First MCV - 2000
2007
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
AUERBACH FBE 2000 AUERBACH FBE 2000 AUERBACH FBE 2000
more images
3
Франција Haguenau
1352 km
AUERBACH FBE 2000
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
8
Германија Bremen
1602 km
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2011
Втора рака
Јавете се

Auction Conditions

The contractual language is German. The German version of these Auction Conditions shall prevail. The English version is for information purposes only.

 1. Auction goods are sold on behalf of and for the account of the seller cooperating with Machineseeker Group GmbH.
 2. All prices and bids are net prices and do not include VAT.
 3. Stated dismantling and loading costs are binding.
 4. All information is provided to the best of knowledge – Machineseeker Group GmbH generally recommends to inspect used machinery.
 5. Bidding is reserved for commercial buyers – sale exclusively to commercial buyers.
 6. The duration of an auction may be subject to change.
 7. By placing a bid, the prospective buyer declares herself/himself to be knowledgeable and informed with regards to auction good(s).
 8. Submitted direct or maximum bids are binding.
 9. Machineseeker Group GmbH reserves the right to examine incoming bids. Bids can be rejected or cancelled without providing reasons.
 10. The winning bid is designated at offer period end, conditional to the minimum price defined by the seller.
 11. In case of acceptance of a bid, Machineseeker Group GmbH charges an auction fee of 18,0 % net on the buyer’s net bid.
 12. The General Auction Terms of Machineseeker Group GmbH apply.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши