Vertical Machining Machine
CINCINNATI FTV 870/3700

цена
аукција
Година на градба
2006
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.510 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical Machining Machine
Производителот:
CINCINNATI
модел:
FTV 870/3700
Број на машина:
7080-S00-KD0211
Година на градба:
2006
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.510 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

x-way: 3700 mm
y-way: 840 mm
z-travel: 850 mm
spindle speed: 10 - 8000 rpm
tool holder: SK 40
tool magazine: 50 pockets
control: Siemens Sinumerik 840
T-slot clamping table: approx. 3.700 x 840 mm


MACHINE DETAILS

machine weight: approx. 18 t
space requirement: approx. 7 x 3,5 x 3,5 m


EQUIPMENT

 • Coolant equipment
 • Coolant preparation
 • Chip conveyor
 • 1 cabinet with approx. 120 tools
 • 1 rack with approx. .60 tools

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12272729
Референтен број:
AUC-2309013
Ажурирање:
последен на 06.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12272729
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.510 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700 CINCINNATI FTV 840/3700
more images
8
Германија Erwitte
1508 km
CINCINNATI FTV 840/3700
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Cincinnati FTV 850
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON CINCINNATI MILCRON
more images
7
Австрија Wien
847 km
CINCINNATI MILCRON
1992
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Cincinnati CFV 1300i
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500
more images
5
Обединето Кралство Burscough
2259 km
Cincinnati Arrow 500
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i CINCINNATI CFV 550i
more images
14
Германија
1369 km
CINCINNATI CFV 550i
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT battenfeld-cincinnati 250x10FT
more images
8
Холандија Andijk
1752 km
battenfeld-cincinnati 250x10FT
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS
more images
11
Грција Athina
437 km
CINCINNATI CHOMIENNE LYON AS
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500 Cincinnati Dart Plus VMC-500
more images
8
Шпанија
2137 km
Cincinnati Dart Plus VMC-500
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacron MT Cincinnati Milacron MT Cincinnati Milacron MT
more images
3
Швајцарија Niederdorf
1282 km
Cincinnati Milacron MT
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Arrow 750 Cincinnati Arrow 750 Cincinnati Arrow 750 Cincinnati Arrow 750 Cincinnati Arrow 750 Cincinnati Arrow 750
more images
6
Луксембург Mamer
1509 km
Cincinnati Arrow 750
2000
неисправен носач за резервни делови (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500 Cincinnati Arrow 500
more images
3
Обединето Кралство Ardgay
2579 km
Cincinnati Arrow 500
1995
добро (искористено)
Јавете се
аукција
1
Аукцијата заврши
Соединетите Американски Држави Grand Rapids
8152 km
Cincinnati # 4
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Хрватска Poreč
772 km
Dolci,Cincinnati Milacron, Moda Mecc,
1975
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165 CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165 CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165 CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165 CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165
more images
5
Германија Wiesbaden
1407 km
CINCINNATI MILACRON R-77/1000/165
1975
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500 CINCINNATI DART PLUS VMC-500
more images
11
Шпанија Hontoba
2075 km
CINCINNATI DART PLUS VMC-500
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Cincinnati Cincinnati
more images
3
Франција Fougères
1945 km
Cincinnati
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
cincinnati cincinnati cincinnati cincinnati cincinnati cincinnati cincinnati cincinnati
more images
8
Полска Częstochowa
1044 km
cincinnati
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760 Cincinnati Milacrone 760
more images
14
Полска Radom
1091 km
Cincinnati Milacrone 760
1997
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacron FP 26 Cincinnati Milacron FP 26 Cincinnati Milacron FP 26 Cincinnati Milacron FP 26
more images
4
Швајцарија Niederdorf
1282 km
Cincinnati Milacron FP 26
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI R-119 CINCINNATI R-119 CINCINNATI R-119 CINCINNATI R-119 CINCINNATI R-119
more images
5
Германија Wiesbaden
(Локација на дилерот)
1407 km
CINCINNATI R-119
1975
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250 CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250
more images
7
Полска Słomczyn
1145 km
CINCINNATI Machine U.K. Arrow VMC-1250
1999
неисправен носач за резервни делови (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA Cincinnati NE320VDA
more images
7
Франција La Grand-Croix
1449 km
Cincinnati NE320VDA
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
CINCINNATI-MILACRON Sabre 750
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI VMC-1500 CINCINNATI VMC-1500 CINCINNATI VMC-1500 CINCINNATI VMC-1500 CINCINNATI VMC-1500 CINCINNATI VMC-1500
more images
6
Холандија Wilbertoord
1649 km
CINCINNATI VMC-1500
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacron Grösse 1. Cincinnati Milacron Grösse 1. Cincinnati Milacron Grösse 1. Cincinnati Milacron Grösse 1.
more images
4
Швајцарија Niederdorf
1282 km
Cincinnati Milacron Grösse 1.
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Lancer 1500 Cincinnati Lancer 1500 Cincinnati Lancer 1500 Cincinnati Lancer 1500
more images
4
Обединето Кралство Shildon DL4 1HG, UK
2245 km
Cincinnati Lancer 1500
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI TM66DD CINCINNATI TM66DD CINCINNATI TM66DD CINCINNATI TM66DD CINCINNATI TM66DD
more images
5
Германија Niederlangen
1656 km
CINCINNATI TM66DD
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MSO-CINCINNATI R 106 - 900 MSO-CINCINNATI R 106 - 900 MSO-CINCINNATI R 106 - 900
more images
3
Германија Willich
1579 km
MSO-CINCINNATI R 106 - 900
1976
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC Cincinnati Titan 58R-APC
more images
7
Холандија Breda
1698 km
Cincinnati Titan 58R-APC
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI Lamb CFV5i CINCINNATI Lamb CFV5i CINCINNATI Lamb CFV5i CINCINNATI Lamb CFV5i
more images
4
Холандија Wilbertoord
1649 km
CINCINNATI Lamb CFV5i
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F Cincinnati Milacron CM 45 F
more images
15
Австрија Sankt Peter in der Au-Dorf
910 km
Cincinnati Milacron CM 45 F
1985
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt
more images
6
Германија Neukamperfehn
1681 km
Gesamtlänge: 870 mm /Rollenlänge: 825mm/ RollenØ: ca. 80 mm / sendzimir verzinkt
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80 Cincinnati Titan80
more images
10
Австрија Bad Vöslau
832 km
Cincinnati Titan80
2003
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250 Cincinnati Millacron Sabre 1250
more images
8
Холандија Lemmer
1737 km
Cincinnati Millacron Sabre 1250
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Milacron CM 55 Cincinnati Milacron CM 55 Cincinnati Milacron CM 55 Cincinnati Milacron CM 55
more images
4
Германија Altenbeken
1487 km
Cincinnati Milacron CM 55
1983
неисправен носач за резервни делови (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777 CINCINNATI Bremasgeurst 2777
more images
7
Полска Myszków
1013 km
CINCINNATI Bremasgeurst 2777
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6 CINCINNATI RWV-40U/6
more images
7
Германија Bockhorn
1662 km
CINCINNATI RWV-40U/6
1990
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500
more images
10
Франција Haguenau
1352 km
CINCINNATI SABRE 500
1997
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G Cincinnati Proton 75-30G
more images
15
Австрија Bad Vöslau
832 km
Cincinnati Proton 75-30G
1999
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68 CINCINNATI Titan 68
more images
10
Франција Burnhaupt-le-Haut
1341 km
CINCINNATI Titan 68
2000
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Cincinnati P450 Cincinnati P450 Cincinnati P450 Cincinnati P450 Cincinnati P450 Cincinnati P450 Cincinnati P450
more images
7
Франција Ensisheim
1333 km
Cincinnati P450
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß
more images
7
Германија Neukamperfehn
1681 km
Hovuma/ 6.640 x 870 mm/ P: 85 x 50 mm/ Materialfarbe: cremeweiß
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI NE 223 CINCINNATI NE 223 CINCINNATI NE 223 CINCINNATI NE 223
more images
4
Франција Bonneville
1323 km
CINCINNATI NE 223
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI HAWK TC 150 CINCINNATI HAWK TC 150 CINCINNATI HAWK TC 150 CINCINNATI HAWK TC 150
more images
4
Франција Haguenau
1352 km
CINCINNATI HAWK TC 150
1998
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI CMT 68 CINCINNATI CMT 68 CINCINNATI CMT 68 CINCINNATI CMT 68 CINCINNATI CMT 68 CINCINNATI CMT 68
more images
6
Франција Burnhaupt-le-Haut
1341 km
CINCINNATI CMT 68
1991
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Франција Ensisheim
1333 km
Cincinnati 2 MI
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
more images
5
Германија Neukamperfehn
1681 km
Hovuma/ 5.570 x 870 mm/ P: 70 x 40 mm/ Materialfarbe: grün
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500
more images
9
Франција Haguenau
1352 km
CINCINNATI SABRE 500
1995
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500 CINCINNATI SABRE 500
more images
5
Франција Haguenau
1352 km
CINCINNATI SABRE 500
1995
добро (искористено)
Јавете се