Lead/traction spindle lathe Colchester Triumph 2500 - Понуда на Machineseeker

Lead/traction spindle lathe
Colchester Triumph 2500

цена
аукција
Година на градба
2000
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lead/traction spindle lathe
Производителот:
Colchester
модел:
Triumph 2500
Година на градба:
2000
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.225 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


Swing diameter over bed: 400mm
Effective turning length: 500mm
Spindle speed: 0-2500 rpm (infinitely variable)
Spindle bore: 56mm
Tailstock: MK5
Feed: Longitudinal and face


Backlash face spindle: 0.2mm
Top slide back lash: 0.2mm


MACHINE DETAILS


Drive power: 7.5kW
Machine weight : approx. 1600kg
Dimensions LxWxH: 2000 x 1400 x 1500mm


EQUIPMENT • Tool tray

 • Machine light

 • Coolant device

 • Three-jaw lathe chuck 250mm with 1 set of soft jaws

 • Multiple stop

 • Operating instructions

 • Machine feet

 • Parat basic holder incl. 2 holders

 • Chip guard rear panel

 • Emergency stop


The machine has been technically inspected by the seller and is in very good condition.Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15289888
Референтен број:
AUC-2403083
Ажурирање:
последен на 19.03.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15289888
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.225 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500
more images
Германија Ahaus
1.612 km
COLCHESTER TRIUMPH V/S 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500
more images
Швајцарија Beringen
1.242 km
COLCHESTER Triumph VS 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500COLCHESTER Triumph VS 2500
more images
Германија Waiblingen
1.258 km
COLCHESTER Triumph VS 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
more images
Обединето Кралство St Helens
2.245 km
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER TRIUMPH VS 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1.648 km
Colchester Triumph 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER STUDENT 2500COLCHESTER STUDENT 2500COLCHESTER STUDENT 2500
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER STUDENT 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000Colchester Triumph 2000
more images
Германија Hövelhof
1.507 km
Colchester Triumph 2000
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER Master 2500COLCHESTER Master 2500COLCHESTER Master 2500COLCHESTER Master 2500COLCHESTER Master 2500COLCHESTER Master 2500
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
COLCHESTER Master 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Triumph 2000 Straight Bed Centre LatheColchester Triumph 2000 Straight Bed Centre LatheColchester Triumph 2000 Straight Bed Centre LatheColchester Triumph 2000 Straight Bed Centre Lathe
more images
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1.973 km
Colchester Triumph 2000 Straight Bed Centre Lathe
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER STUDENT 2500COLCHESTER STUDENT 2500COLCHESTER STUDENT 2500
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER STUDENT 2500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER STUDENT 2500VSCOLCHESTER STUDENT 2500VSCOLCHESTER STUDENT 2500VS
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER STUDENT 2500VS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER STUDENT 2500VSCOLCHESTER STUDENT 2500VSCOLCHESTER STUDENT 2500VS
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER STUDENT 2500VS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASCOT VS 2000COLCHESTER MASCOT VS 2000COLCHESTER MASCOT VS 2000
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASCOT VS 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 LColchester VMC 850 L
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Colchester VMC 850 L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Master 3250Colchester Master 3250Colchester Master 3250Colchester Master 3250Colchester Master 3250Colchester Master 3250Colchester Master 3250
more images
Швајцарија Reiden
1.260 km
Colchester Master 3250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
SGB, 2500 kVA Öl-Trafo, 23-20/10kV DOTUL, 2017, Hermetik
more images
Германија Langenhagen
1.509 km
SGB, 2500 kVA Öl-Trafo, 23-20/10kV DOTUL, 2017, Hermetik
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Mascot 1600Colchester Mascot 1600
more images
Германија Deutschland
1.369 km
Colchester Mascot 1600
Јавете се
аукција
COLCHESTER MASTIFF 1400COLCHESTER MASTIFF 1400COLCHESTER MASTIFF 1400COLCHESTER MASTIFF 1400COLCHESTER MASTIFF 1400COLCHESTER MASTIFF 1400
Германија Übach-Palenberg
1.581 km
COLCHESTER MASTIFF 1400
Потврден дилер
Класифицирана реклама
COLCHESTER MULTITURN 3000COLCHESTER MULTITURN 3000
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MULTITURN 3000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MSCOLCHESTER TORNADO T6MS
more images
Германија Hattingen
1.554 km
COLCHESTER TORNADO T6MS
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000Colchester Bantam 2000
more images
Германија Germany
1.369 km
Colchester Bantam 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Tornado A 90Colchester Tornado A 90Colchester Tornado A 90Colchester Tornado A 90Colchester Tornado A 90Colchester Tornado A 90
more images
Словачка Slovakia
802 km
Colchester Tornado A 90
Јавете се
Класифицирана реклама
OMGA TI 2500 SUPER Ti 2500 SuperOMGA TI 2500 SUPER Ti 2500 Super
more images
Романија Arad
511 km
OMGA TI 2500 SUPER Ti 2500 Super
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,Colchester Mascot 1600,
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Colchester Mascot 1600,
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASCOT VS 2000COLCHESTER MASCOT VS 2000COLCHESTER MASCOT VS 2000
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASCOT VS 2000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8COLCHESTER TORNADO T8
more images
Германија Hattingen
1.554 km
COLCHESTER TORNADO T8
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500 7000 x 2500
more images
Германија Wadersloh
1.520 km
7000 x 2500
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester CNC-2000L
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
Colchester CNC-2000L
Јавете се
Класифицирана реклама
KYOCERA TRIUMPH ADLER 3207ciKYOCERA TRIUMPH ADLER 3207ciKYOCERA TRIUMPH ADLER 3207ciKYOCERA TRIUMPH ADLER 3207ci
more images
Грција ΕΟ3, Εορδαία 502 00, Ελλάδα
117 km
KYOCERA TRIUMPH ADLER 3207ci
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mmColchester Mascot 1600, 450x2000mm
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Colchester Mascot 1600, 450x2000mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASTIFF VS 1800COLCHESTER MASTIFF VS 1800COLCHESTER MASTIFF VS 1800
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASTIFF VS 1800
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS TornadoCOLCHESTER T8MS Tornado
more images
Германија Hattingen
1.554 km
COLCHESTER T8MS Tornado
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm 7000 x 2500 mm
more images
Германија Wadersloh
1.520 km
7000 x 2500 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250COLCHESTER Master VS 3250
more images
Швајцарија Beringen
1.242 km
COLCHESTER Master VS 3250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.324 km
COLCHESTER Mascot 1600
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
Colchester, Harrison, 600lathes MultiTurn 3000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASTER VS 3250COLCHESTER MASTER VS 3250COLCHESTER MASTER VS 3250
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASTER VS 3250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester RichmondColchester RichmondColchester RichmondColchester Richmond
more images
Чешка република Na Pomezí 1288/24, 301 00 Plzeň-Plzeň 3, Česko
1.114 km
Colchester Richmond
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester Colchester Colchester Colchester Colchester Colchester Colchester Colchester
more images
Италија San Giovanni Al Natisone
827 km
Colchester
Јавете се
Класифицирана реклама
Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300
more images
Швајцарија Zuchwil
1.286 km
Colchester / Harrison / 600 Lathes TORNADO 300
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Triumph RP2Triumph RP2Triumph RP2Triumph RP2
more images
Германија Volkach
(Локација на дилерот)
1.279 km
Triumph RP2
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Colchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MSColchester Tornado T6MS
Аукцијата заврши
Colchester Tornado T6MS
buyer-protection
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASTER VS 3250COLCHESTER MASTER VS 3250COLCHESTER MASTER VS 3250
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASTER VS 3250
Потврден дилер
Јавете се
аукција
Colchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin TurretColchester Tornado TT6MSY Twin Turret
Аукцијата заврши
Colchester Tornado TT6MSY Twin Turret
buyer-protection
аукција
Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8Colchester Tornado T8
Аукцијата заврши
Colchester Tornado T8
buyer-protection
Класифицирана реклама
Harrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400UHarrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400U
more images
Швајцарија Zuchwil
1.286 km
Harrison / Colchester / 600 Lathes Alpha 1400U
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER MASTIFF VS 1800COLCHESTER MASTIFF VS 1800COLCHESTER MASTIFF VS 1800
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER MASTIFF VS 1800
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
COLCHESTER STUDENT CNCCOLCHESTER STUDENT CNCCOLCHESTER STUDENT CNC
more images
Германија Witten
1.547 km
COLCHESTER STUDENT CNC
Потврден дилер
Јавете се