SHEET METAL BENDING MACHINE
DAVI MCB I-30

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Изложбена машина (целосно функционален)
Локација
Хрватска – Растојание: околу 528 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
SHEET METAL BENDING MACHINE
Производителот:
DAVI
модел:
MCB I-30
Година на градба:
2017
држава:
како нов (изложбена машина)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
60

ИСПОРАКА

Локација:
Gespanschaft Šibenik-Knin, Хрватска Хрватска – Растојание: околу 528 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
EXW
Трошоци за расклопување и товарење:
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

The machine was made in January 2017. This has been used very little and is literally like new.


TECHNICAL DETAILS

exemplary values

Material: steel S355JR (tensile strength 500 Mpa / yield strength 360 Mpa)
Plate width / plate thickness / inside cylinder diameter:
1200 / 900 / 35 mm
2100 / 900 / 24 mm
3000 / 900 / 21 mm
1200 / 500 / 29 mm
3000 / 2250 / 26 mm

Material: steel (tensile strength 400 Mpa / yield strength 260 Mpa)
Sheet width / sheet thickness / inner cylinder diameter:
1200 / 900 / 40 mm
2100 / 900 / 31 mm
3000 / 900 / 36 mm
1200 / 500 / 32 mm
3000 / 2250 / 36 mm

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A11720516
Референтен број:
AUC-2307002
Ажурирање:
последен на 16.08.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 11720516
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Хрватска Хрватска
Растојание: околу 476 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll
more images
5
Обединето Кралство 7 Fraser Rd, Erith DA8 1PP, UK
1973 km
Davi MCB 2027 - 4 roll Hydraulic Bending Roll
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C DAVI MCB 2535C
more images
8
Шведска Timmergatan 11, 276 30 Borrby, Sweden
1637 km
DAVI MCB 2535C
добро (искористено)
Јавете се
Купи го сега
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1496 km
SERVOMAC 77-I-30-291-775 aus GRAZIANO SAG 210nc
подготвен за употреба (искористен)
Класифицирана реклама
DAVI MCB3045 DAVI MCB3045
more images
2
Италија 47521 Cesena, Province of Forlì-Cesena, Italy
821 km
DAVI MCB3045
2003
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm DAVI  MCB3053 3000 x 50/45 mm
more images
9
Германија Kreuztal
1479 km
DAVI MCB3053 3000 x 50/45 mm
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI MCB3022 DAVI MCB3022 DAVI MCB3022 DAVI MCB3022
more images
4
Италија 47521 Cesena, Province of Forlì-Cesena, Italy
821 km
DAVI MCB3022
2003
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300 Mazak Integrex i 300
more images
9
Германија Leingarten
1292 km
Mazak Integrex i 300
2021
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC Mazak VARIAXIS I-300 AWC
more images
15
Израел Israel
1659 km
Mazak VARIAXIS I-300 AWC
2019
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Integrex i-300 x 1500
more images
1
Германија Göppingen
1232 km
Mazak Integrex i-300 x 1500
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300 Mazak Integrex i-300
more images
12
Јужна Кореа South Korea
8589 km
Mazak Integrex i-300
2019
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I
more images
8
Германија Borken
1603 km
CTS -30°C bis +80°C T-30/950 Ex/I
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
MUELLER OM-HASTu I 15/30 (15 kVA) MUELLER OM-HASTu I 15/30 (15 kVA) MUELLER OM-HASTu I 15/30 (15 kVA) MUELLER OM-HASTu I 15/30 (15 kVA)
more images
4
Германија Kassel
1433 km
MUELLER OM-HASTu I 15/30 (15 kVA)
1982
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i HURCO VM 30 i
more images
7
Обединето Кралство 1 Chapel Ln, Bristol BS5 7EY, UK
2145 km
HURCO VM 30 i
2016
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i
more images
5
Чешка република Louny
1150 km
HURCO VMX 30 i
2014
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
LEADWELL V 30 I LEADWELL V 30 I LEADWELL V 30 I LEADWELL V 30 I LEADWELL V 30 I LEADWELL V 30 I
more images
6
Франција Haguenau
1352 km
LEADWELL V 30 I
2007
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i HURCO VMX 30 i
more images
15
Франција Bouligneux
1426 km
HURCO VMX 30 i
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
OSBERMA DM I Innenspannbereich 30-70 / 70-161mm OSBERMA DM I Innenspannbereich 30-70 / 70-161mm OSBERMA DM I Innenspannbereich 30-70 / 70-161mm OSBERMA DM I Innenspannbereich 30-70 / 70-161mm
more images
4
Германија Staufenberg
1426 km
OSBERMA DM I Innenspannbereich 30-70 / 70-161mm
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI MOB 3020 DAVI MOB 3020 DAVI MOB 3020 DAVI MOB 3020
more images
4
Германија Neuenkirchen
1604 km
DAVI MOB 3020
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028 DAVI MCO 3028
more images
11
Холандија
1735 km
DAVI MCO 3028
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAVI MCB4034 DAVI MCB4034 DAVI MCB4034 DAVI MCB4034
more images
4
Франција Saint-Thuriau
2066 km
DAVI MCB4034
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
c i m a 1,8 kW / 230 V mit Motorschutz 12A, 1Ph c i m a 1,8 kW / 230 V mit Motorschutz 12A, 1Ph
more images
2
Австрија Oberham
976 km
c i m a 1,8 kW / 230 V mit Motorschutz 12A, 1Ph
2010
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Manitou MI 30 D Triplex Manitou MI 30 D Triplex Manitou MI 30 D Triplex Manitou MI 30 D Triplex Manitou MI 30 D Triplex
more images
5
Германија Friedrichsdorf
1395 km
Manitou MI 30 D Triplex
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Manitou MSI 30 T 4ST3B Manitou MSI 30 T 4ST3B Manitou MSI 30 T 4ST3B Manitou MSI 30 T 4ST3B Manitou MSI 30 T 4ST3B Manitou MSI 30 T 4ST3B
more images
6
Германија Neuenhaus
1645 km
Manitou MSI 30 T 4ST3B
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6 Mazak INTEGREX i-630V/6
more images
10
Израел Israel
1659 km
Mazak INTEGREX i-630V/6
2017
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I
more images
12
Холандија Son En Bruegel
(Локација на дилерот)
1655 km
Renault Master T33 2.3 dCi 130PK L2H2 Airco Cruise I
2019
Втора рака
Класифицирана реклама
Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019059 i = 5 Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019059 i = 5 Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019059 i = 5
more images
3
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019059 i = 5
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC
more images
8
Германија Ahaus
1612 km
BERG & SCHMID - Vollautomat GBS 305 VA-I CNC
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Friedrichsdorf
1395 km
Manitou MI 30 D
2023
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC
more images
10
Германија
1369 km
BERG & SCHMID SBS 300 VA-I / CNC
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1 Manitou MSI 30 D K ST5 S1
more images
10
Германија Crailsheim
1237 km
Manitou MSI 30 D K ST5 S1
2021
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D Manitou MI 30 D
more images
13
Белгија Moerbeke-waas
(Локација на дилерот)
1728 km
Manitou MI 30 D
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019083 i = 5 Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019083 i = 5 Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019083 i = 5
more images
3
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Groschopp WK 1735309 Getriebemotor mit Bremse S.-Nr. 9019083 i = 5
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
KK-Industries Davi MCB2525 KK-Industries Davi MCB2525
more images
2
Австрија
861 km
KK-Industries Davi MCB2525
1987
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Friedrichsdorf
1395 km
Manitou MSI 30 T
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC
more images
6
Германија
1369 km
BERG & SCHMID SBS 330 VA-I / CNC
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
ERCOLINA modele MG030V2T i większe ERCOLINA modele MG030V2T i większe ERCOLINA modele MG030V2T i większe ERCOLINA modele MG030V2T i większe ERCOLINA modele MG030V2T i większe
more images
5
Полска Gdańsk
1439 km
ERCOLINA modele MG030V2T i większe
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30 Rivi CARBORIVI 30
more images
7
Италија Fumane (Verona)
(Локација на дилерот)
978 km
Rivi CARBORIVI 30
1986
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Indur US 302 i= 14.18 Stirnradgetriebemotor SN:070401438 Indur US 302 i= 14.18 Stirnradgetriebemotor SN:070401438 Indur US 302 i= 14.18 Stirnradgetriebemotor SN:070401438 Indur US 302 i= 14.18 Stirnradgetriebemotor SN:070401438
more images
4
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Indur US 302 i= 14.18 Stirnradgetriebemotor SN:070401438
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
MINDA MACH I -S- 300-3000 mm MINDA MACH I -S- 300-3000 mm MINDA MACH I -S- 300-3000 mm MINDA MACH I -S- 300-3000 mm MINDA MACH I -S- 300-3000 mm
more images
5
Германија Achern
1329 km
MINDA MACH I -S- 300-3000 mm
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC A06B-0243-B101 α i F12 / 3000 FANUC A06B-0243-B101 α i F12 / 3000 FANUC A06B-0243-B101 α i F12 / 3000
more images
3
Германија Oftersheim
1339 km
FANUC A06B-0243-B101 α i F12 / 3000
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
more images
10
Германија
1369 km
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Indur US 302 i= 19.88 Stirnradgetriebemotor SN:050513373 Indur US 302 i= 19.88 Stirnradgetriebemotor SN:050513373 Indur US 302 i= 19.88 Stirnradgetriebemotor SN:050513373 Indur US 302 i= 19.88 Stirnradgetriebemotor SN:050513373
more images
4
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
Indur US 302 i= 19.88 Stirnradgetriebemotor SN:050513373
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија
1369 km
BERG & SCHMID GBS 230 VA-I
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
more images
10
Германија
1369 km
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC
more images
10
Германија
1369 km
BERG & SCHMID GBS 305 VA-I CNC
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
more images
8
Германија
1369 km
BERG & SCHMID GBS 305 HA-I Easy
Ново
Јавете се