debarking Nicholson A2

1987
Година на производство
Користени
Вид на понуда

машина за

тип на машина
debarking
Производител
Nicholson A2
Година на производство
1987
состојба
користен
immediately free

Цената и локацијата

повик барање цена

Преглед на

оглас проект
A2566420
последен пат ажурирани
на 29.11.2017
Гледано
109838 импресии
Прашањата

ОПИС

Entrindungsmaschine Nicholson Type A2 35 inches, Year 1987 feed up to 60 m / min (2-stage) diameter 12 -.. 90 cm Rotorzentrierung including hydraulic unit including feedrate and rotor motor.

Xk7u000yu
Огласот е преведена автоматски и може да се случи некои грешки превод.


Продавачот

JB - Maschinen - Vertriebs - GmbH

Лице за контакт:Herr Albert Jakob

Wiesmühle 24

96342 Stockheim OT Reitsch, Deutschland

Последна онлајн: Денес

регистриран од: 2010

10 реклами на интернет

Die Firma JB–Maschinen–Vertriebs-GmbH wurde im Jahre 1988 gegründet und liefert seit über 20 Jahren gebrauchte und neue Sägewerksmaschinen sowie Holzbearbeitungsmaschinen ins In- und Ausland mit einer zuverlässigen Beratung.
In unserem Betrieb in 96523 Eschenthal-Georgshütte 33-35 verfügen wir über ca. 1000 qm Lagerhaltung mit Werkstatt.

ИСПРАТИ Испраќам барање

 • Flag
  deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Вашето барање ќе биде доставен до сите дилери во оваа категорија. Напомена: Ова многу да резултира во многу голем број на понуди!

  ТЕЛЕФОН & фАКС

  телефон: 09261 51800
  факс: 09261 52121
  Прикажи телефонски број
  телефон:
  09261 51800
  Лице за контакт:
  Г-дин Albert Jakob
  машина за проект:
  A2566420 во Machineseeker
  Додај за да се види листа промена Избриши Препорачај на пријател да го давате на
  Пробајте на стан Machineseeker сега!
  Machineseeker стан за iPhone и Андроид.
  Сакате навистина да ја запрете историјата на разговорите?
  Да Не
  ×
  Разговор за пребарување на машини
  име Е-пошта Вашата порака до дилерот
  Стартувај разговор со дилерот
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт пишува
  ИСПРАТИ ПОРАКА
    Вие разговарате со: 
    Вашето лице за контакт: 
    
  Вашиот контакт се чини дека е неактивен
  Прозорецот за разговор е близу