Vertical machining center
Deckel Maho DC 70 V

цена
аукција
Година на градба
1994
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DC 70 V
Година на градба:
1994
држава:
подготвен за употреба (искористен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

x-way: 700 mm
y-way: 550 mm
z-way: 500 mm

control name: Dialog 112
tool holder: SK40
spindle speed: max. 12.000 rpm
tool changer: 30-fold

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9888536
Референтен број:
AUC-230531
Ажурирање:
последен на 25.05.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 9888536
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn
more images
6
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DECKEL-MAHO DMC 70 V Hi-Dyn
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 70 V Deckel Maho DMC 70 V Deckel Maho DMC 70 V Deckel Maho DMC 70 V Deckel Maho DMC 70 V
more images
5
Германија Burgoberbach
1215 km
Deckel Maho DMC 70 V
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL - MAHO DMC 70 V
more images
1
Германија Bretzfeld-Schwabbach
1278 km
DECKEL - MAHO DMC 70 V
1996
добро (искористено)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1561 km
Deckel Maho DMC 70 H duoBLOCK
2006
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMC 165 V Linear
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 105 V linear / 5A
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 70 VL DECKEL MAHO DMU 70 VL DECKEL MAHO DMU 70 VL DECKEL MAHO DMU 70 VL DECKEL MAHO DMU 70 VL
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
DECKEL MAHO DMU 70 VL
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
3
Германија
1369 km
DMG-DECKEL MAHO DMC 635 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution
more images
9
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1209 km
DECKEL- MAHO DMU 70 Evolution
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V
more images
9
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 104 V
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V DECKEL MAHO DMC 63 V
more images
10
Германија Aach
1230 km
DECKEL MAHO DMC 63 V
2001
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V
more images
9
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Deckel Maho DMC 835 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL- MAHO DMC 635 V
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V
more images
9
Германија Hilden
1552 km
DMG-DECKEL-MAHO DMC 635 V
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
more images
4
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V
more images
5
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 64 V
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DC 50V Deckel Maho DC 50V Deckel Maho DC 50V Deckel Maho DC 50V
more images
4
Германија Berlin
1365 km
Deckel Maho DC 50V
1994
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V
more images
7
Германија Hamburg
1596 km
Deckel Maho DMC 63 V
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 635 V
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Lüdenscheid
1515 km
DECKEL MAHO DMU 50 V
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear DECKEL MAHO DMC 105 V linear
more images
11
Германија Aach
1230 km
DECKEL MAHO DMC 105 V linear
2005
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear
more images
9
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMC 75 V linear
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1539 km
Deckel Maho DMC 1035 V eco
2010
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear Deckel Maho DMC 64 V Linear
more images
7
Холандија Eindhoven
1658 km
Deckel Maho DMC 64 V Linear
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC104 V linear Deckel Maho DMC104 V linear Deckel Maho DMC104 V linear Deckel Maho DMC104 V linear
more images
4
Германија Sonnenbühl
1243 km
Deckel Maho DMC104 V linear
2004
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Шпанија Шпанија
2137 km
Deckel Maho DMU 70 EVO
2007
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V
more images
4
Австрија Gewerbepark
961 km
Deckel Maho DMC 63 V
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V
more images
8
Полска Poland
1165 km
DMG Deckel Maho DMC 835 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V
more images
12
Холандија Soerendonk
1638 km
Deckel Maho DMC 100 V
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL-MAHO DMC 64 V linear
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco Deckel Maho DMC 635 V eco
more images
10
Унгарија Miskolc
727 km
Deckel Maho DMC 635 V eco
2009
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Thüringen, Германија
1342 km
Deckel Maho DMP 45 V linear High-End + Basic
2006
како нов (користен)
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V Deckel Maho DMC 63 V
more images
5
Австрија Gewerbepark
961 km
Deckel Maho DMC 63 V
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
more images
6
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
9
Шпанија Cestona
1972 km
DECKEL MAHO DMC 635 V
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo
more images
5
Германија Burgoberbach
1215 km
Deckel Maho Dmu 70 Evo
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V Deckel Maho DMC 100 V
more images
11
Германија Ludwigsburg
1272 km
Deckel Maho DMC 100 V
1999
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Thüringen, Германија
1342 km
Deckel Maho DMP 60 V linear
2016
работилница ремонтирана (искористена)
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 104 V linear DECKEL MAHO DMC 104 V linear
more images
2
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DECKEL MAHO DMC 104 V linear
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL DMU 70 simultan DECKEL DMU 70 simultan DECKEL DMU 70 simultan DECKEL DMU 70 simultan DECKEL DMU 70 simultan
more images
5
Германија Karlsbad
1312 km
DECKEL DMU 70 simultan
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
MAHO Maho 28A1 Relaisplatine Id.Nr. 27.70 970 MAHO Maho 28A1 Relaisplatine Id.Nr. 27.70 970 MAHO Maho 28A1 Relaisplatine Id.Nr. 27.70 970
more images
3
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1538 km
MAHO Maho 28A1 Relaisplatine Id.Nr. 27.70 970
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL DC 40 DECKEL DC 40 DECKEL DC 40 DECKEL DC 40 DECKEL DC 40 DECKEL DC 40
more images
6
Германија Goldenstedt
1595 km
DECKEL DC 40
1990
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMU 50 V            Maho DMU 50 V            Maho DMU 50 V            Maho DMU 50 V            Maho DMU 50 V
more images
5
Германија Biebrich
(Локација на дилерот)
1437 km
Maho DMU 50 V
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V
more images
6
Полска Sobótka
1169 km
DMG DMC 635 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија
1662 km
DECKEL MAHO DMF 260 / 700
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 70V DECKEL MAHO DMC 70V DECKEL MAHO DMC 70V DECKEL MAHO DMC 70V DECKEL MAHO DMC 70V DECKEL MAHO DMC 70V
more images
6
Германија Fuldatal
1431 km
DECKEL MAHO DMC 70V
1997
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock
more images
8
Германија Mindelheim
1138 km
Deckel Maho DMG DMC 70H duoBlock
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700 DECKEL MAHO MillTap 700
more images
8
Германија Düsseldorf
1565 km
DECKEL MAHO MillTap 700
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock Deckel-Maho DMC 70H duoBlock
more images
8
Германија Heilbronn
1290 km
Deckel-Maho DMC 70H duoBlock
2005
добро (искористено)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1407 km
Deckel Maho DMC 60H
1996
подготвен за употреба (искористен)