Universal machining center
Deckel Maho DMC 60 U

цена
аукција
Година на градба
2009
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Universal machining center
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DMC 60 U
Година на градба:
2009
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
22929

ИСПОРАКА

Локација:
Basque Country, Шпанија Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

travel (X/Y/Z): 600 x 700 x 600 mm

pallet size 4º axis: 630 x 500mm

spindle: 5º continuous spindle

Spindle range: 24.000 rpm (HSK 63)

Automatic milling head: horizontal/vertical

Sterung: CNC Heidenhain iTNC 530

Internal coolant: 40 Bar

ACCESSORIES

 • Pallet changer (2)
 • Automatic tool changer: 120 tools (random)
 • Chip conveyor
 • Electronic measuring wheel
 • Laser BLUM measuring tools
 • Measuring probe

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8145752
Референтен број:
AUC-230319
Ажурирање:
последен на 08.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8145752
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Шпанија Шпанија
Растојание: околу 1.980 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 60 U duoBLOCK
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn
more images
7
Германија Korschenbroich
(Локација на дилерот)
1571 km
DECKEL-MAHO DMC 60 U Hi-Dyn
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Cestona
1972 km
DECKEL MAHO DMC DMC 60 U hi-dyn
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T DECKEL MAHO DMC 60 T
more images
7
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 60 T
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4 Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4
more images
5
Норвешка Kleppe
2215 km
Deckel Maho DMC 80 U Hi-Dyn RS4
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H DECKEL-MAHO DMC 60 H
more images
5
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMC 60 H
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U Deckel Maho DMC 200 U
more images
6
Холандија Zevenbergen
1714 km
Deckel Maho DMC 200 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4 Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4
more images
15
Германија Striegistal
1238 km
Deckel Maho DMC 60 H hi-dyn RS4
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија
1395 km
DECKEL MAHO DMC 80 U hi-dyn
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3
more images
7
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMC 60 T RS3
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMC 60 T DECKEL MAHO DMG DMC 60 T DECKEL MAHO DMG DMC 60 T
more images
3
Германија Mögglingen
1221 km
DECKEL MAHO DMG DMC 60 T
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL-MAHO DMC 80 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 80 U Deckel Maho DMC 80 U Deckel Maho DMC 80 U Deckel Maho DMC 80 U Deckel Maho DMC 80 U Deckel Maho DMC 80 U
more images
6
Германија Karlsbad
1315 km
Deckel Maho DMC 80 U
2004
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
more images
6
Германија Lorsch
1358 km
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
2003
Втора рака
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Hessen, Германија
1382 km
Deckel Maho DMC 60 H RS4
2000
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U
more images
14
Германија Hannover
1495 km
Deckel Maho DMC 125 U
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T
more images
9
Германија Sternenfels
1303 km
Deckel Maho DMC 60 T
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U Deckel Maho DMC 125 U
more images
5
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
Deckel Maho DMC 125 U
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3 DECKEL MAHO DMC 60 T RS3
more images
6
Германија Leingarten
1292 km
DECKEL MAHO DMC 60 T RS3
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn
more images
8
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V DECKEL MAHO DMC 104 V
more images
9
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 104 V
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DECKEL MAHO DMU 60 P hidyn
2001
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
more images
7
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U Deckel Maho DMC 200U
more images
8
Австрија Waidhofen an der Thaya
949 km
Deckel Maho DMC 200U
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V Deckel Maho DMC 835 V
more images
9
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Deckel Maho DMC 835 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 60 P DECKEL-MAHO DMU 60 P
more images
2
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMU 60 P
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V
more images
5
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 64 V
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock
more images
10
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DECKEL MAHO DMC 55 H duoBlock
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V DECKEL- MAHO DMC 635 V
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL- MAHO DMC 635 V
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
DECKEL-MAHO DMU 60 E
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 80H DECKEL MAHO DMC 80H DECKEL MAHO DMC 80H DECKEL MAHO DMC 80H DECKEL MAHO DMC 80H
more images
5
Германија Butzbach
1406 km
DECKEL MAHO DMC 80H
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 103 INV 25649 Deckel Maho DMC 103 INV 25649 Deckel Maho DMC 103 INV 25649
more images
3
Чешка република Beroun
1104 km
Deckel Maho DMC 103 INV 25649
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V
more images
5
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 64 V
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
more images
4
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMC 75 V linear
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 635 V
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U Deckel-Maho DMC 125U
more images
15
Германија Heilbronn
1290 km
Deckel-Maho DMC 125U
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL- MAHO DMG DMC 75V linear
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 103V INV 25775 Deckel Maho DMC 103V INV 25775 Deckel Maho DMC 103V INV 25775 Deckel Maho DMC 103V INV 25775 Deckel Maho DMC 103V INV 25775
more images
5
Чешка република Beroun
1104 km
Deckel Maho DMC 103V INV 25775
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear DECKEL MAHO DMC 75 Linear
more images
11
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 75 Linear
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V DECKEL MAHO DMC 635 V
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMC 635 V
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL-MAHO DMC 64 V linear
2004
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear DECKEL MAHO DMC 75 V linear
more images
9
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMC 75 V linear
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 635V Deckel Maho DMC 635V Deckel Maho DMC 635V Deckel Maho DMC 635V Deckel Maho DMC 635V
more images
5
Германија
1369 km
Deckel Maho DMC 635V
2013
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E
more images
7
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 60 E
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H DECKEL MAHO DMC 60H
more images
9
Словенија
740 km
DECKEL MAHO DMC 60H
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V DECKEL MAHO DMC 64 V
more images
6
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMC 64 V
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V
more images
8
Полска Poland
1165 km
DMG Deckel Maho DMC 835 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear DECKEL MAHO DMC 165V Linear
more images
15
Шпанија
2137 km
DECKEL MAHO DMC 165V Linear
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V DECKEL MAHO DMC 635V
more images
4
Италија
763 km
DECKEL MAHO DMC 635V
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V DECKEL MAHO DMC 103V
more images
11
Словенија
740 km
DECKEL MAHO DMC 103V
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се