CNC 5-axis simultaneous machining center
Deckel Maho DMU 70 VL

цена
аукција
Година на градба
1999
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.407 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
CNC 5-axis simultaneous machining center
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DMU 70 VL
Година на градба:
1999
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

x-way: 710 mm
y-way: 520 mm
z-way: 520 mm
type of control: CNC
machine weight: approx. 12 t
milling spindle speed range: 20-12000 rpm
tool holder: SK 40
milling spindle drive: 36 kW
NC rotary tables with swivel axis: 2 pcs.
clamping surface rotary axis (rotary axis): Ø 700 mm x 500 mm
max. load: 350 kg

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161367
Референтен број:
AUC-230332
Ажурирање:
последен на 16.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8161367
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
more images
6
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V
more images
6
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 70 V
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo Deckel Maho Dmu 70 Evo
more images
5
Германија Burgoberbach
1215 km
Deckel Maho Dmu 70 Evo
2002
добро (искористено)
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1539 km
Deckel Maho DMU 80 T monoBLOCK
2000
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn
more images
8
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMU 60 P Hi Dyn
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock
more images
5
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMU 65 monoBlock
2012
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 125 P
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse
more images
5
Германија Staufenberg
1426 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit gesteuerter 4.Achse
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DECKEL MAHO DMU 50 eVolution
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50M Deckel Maho DMU 50M Deckel Maho DMU 50M
more images
3
Германија Leingarten
1292 km
Deckel Maho DMU 50M
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
10
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50eVo linear Deckel Maho DMU 50eVo linear Deckel Maho DMU 50eVo linear Deckel Maho DMU 50eVo linear Deckel Maho DMU 50eVo linear Deckel Maho DMU 50eVo linear
more images
6
Германија Düsseldorf
1561 km
Deckel Maho DMU 50eVo linear
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DECKEL MAHO DMU 50 evolution
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK
more images
8
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50 T Deckel Maho DMU 50 T Deckel Maho DMU 50 T Deckel Maho DMU 50 T Deckel Maho DMU 50 T Deckel Maho DMU 50 T
more images
6
Германија Blumberg
1252 km
Deckel Maho DMU 50 T
2000
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
9
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMU 50
2004
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 50 M DECKEL-MAHO DMU 50 M
more images
2
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMU 50 M
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DECKEL MAHO DMU 50 evolution
2001
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo
more images
3
Германија Königsbrunn
1131 km
Deckel Maho DMU 80 eVo
2013
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E
more images
7
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 60 E
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
more images
7
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 60 P DECKEL-MAHO DMU 60 P
more images
2
Германија Metzingen
(Локација на дилерот)
1246 km
DECKEL-MAHO DMU 60 P
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DECKEL MAHO DMU 60 P hidyn
2001
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T Deckel Maho DMU 125 T
more images
9
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Deckel Maho DMU 125 T
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
DECKEL-MAHO DMU 60 E
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
7
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DECKEL MAHO DMU 50
2004
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60T INV 24790 Deckel Maho DMU 60T INV 24790 Deckel Maho DMU 60T INV 24790
more images
3
Чешка република Beroun
1104 km
Deckel Maho DMU 60T INV 24790
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Nördlingen
1192 km
Deckel Maho DMU 80P duoblock
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T Deckel-Maho DMU 50T
more images
8
Холандија Zevenbergen
1714 km
Deckel-Maho DMU 50T
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 125P Deckel Maho DMU 125P Deckel Maho DMU 125P Deckel Maho DMU 125P
more images
4
Германија Ratingen
1569 km
Deckel Maho DMU 125P
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60T DECKEL MAHO DMU 60T DECKEL MAHO DMU 60T DECKEL MAHO DMU 60T DECKEL MAHO DMU 60T DECKEL MAHO DMU 60T
more images
6
Унгарија Hungary
643 km
DECKEL MAHO DMU 60T
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock
more images
7
Германија Gerstetten
1205 km
DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock
2008
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
DECKEL MAHO DMU 60T
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50 eVolution Deckel Maho DMU 50 eVolution Deckel Maho DMU 50 eVolution Deckel Maho DMU 50 eVolution
more images
4
Холандија Zevenbergen
1714 km
Deckel Maho DMU 50 eVolution
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T Deckel Maho DMU 80 T
more images
8
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMU 80 T
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN
more images
8
Германија Hattingen
1554 km
DECKEL-MAHO DMU 125P HI DYN
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
8
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Јужна Кореа Südkorea
8589 km
DECKEL- MAHO DMG DMU 340 P
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 50
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
6
Египет Egypt
1843 km
DECKEL MAHO DMU 50
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80
more images
4
Италија
763 km
DECKEL MAHO DMU 80
1997
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 125 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
6
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 50
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се