Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

Machining center - Universal
Deckel Maho DMU 80 T monoBLOCK

цена
аукција
Година на градба
2000
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Machining center - Universal
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DMU 80 T monoBLOCK
Година на градба:
2000
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
10500

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.539 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
1.500 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

Control: Heidenhain Mill Plus control

X-way: 920 mm

Y-way: 630 mm

Z-travel: 630 mm

tool holder: SK 40

number of tool places in magazine: 32

spindle speeds - infinitely variable: 0 - 12,000 rpm

table size: 1.250 x 700 mm

table load: 1000 kN/sqm

spindle motor: 15 kW

B-axis: -120/+30 °

total power requirement: 45 kW

machine weight: approx. 10 t

Space requirement: approx. 3.5 x 4 x 2.7 m

EQUIPMENT:

Machining center with swiveling head (B)

IKZ with 40 bar

This auction is held in cooperation with a dealer active on Maschinensucher since 2005.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7751309
Референтен број:
AUC-221139
Ажурирање:
последен на 30.11.2022

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7751309
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.539 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Baden-Württemberg, Германија
1312 km
Deckel Maho DMU 80 T
2003
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
7
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse
more images
5
Германија Staufenberg
1426 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
(Локација на дилерот)
1328 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block
more images
9
Германија Ennepetal
1538 km
DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
more images
4
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DECKEL MAHO DMU 80 Monoblock
2008
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 125 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T
more images
5
Германија Emskirchen
1228 km
Deckel Maho Dmu 60 T
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK
more images
5
Германија Aachen
1573 km
Deckel Maho DMU 60 monoBLOCK
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P
more images
9
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Deckel Maho DMU 80 P
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T
more images
10
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 100 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80
more images
4
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DECKEL MAHO DMU 80
1997
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 125 T
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P
more images
5
Германија Karlsbad
1315 km
DECKEL MAHO DMU 80 P
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T
more images
7
Германија Hannover
1495 km
Deckel Maho DMU 60 T
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo
more images
15
Германија Düsseldorf
1561 km
Deckel Maho DMU 80 eVo
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
more images
11
Германија Burgoberbach
1215 km
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
more images
4
Германија Mögglingen
1221 km
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 100 T Deckel Maho DMU 100 T
more images
2
Австрија Uttendorf
997 km
Deckel Maho DMU 100 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
9
Германија Haiger
(Локација на дилерот)
1452 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T
more images
5
Чешка република Heršpická 813/5, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Czechia
933 km
Deckel Maho DMU 60 T
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
more images
13
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 60 T
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Унгарија Tatabánya
716 km
Deckel Maho DMU 125 T UNTER STROHM
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
more images
7
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 60 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T
more images
3
Германија Biebrich
1437 km
Maho DMU 80 T
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Halberstadt
1403 km
DECKEL DMU 80 T-1
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T
more images
3
Германија Biebrich
1437 km
Maho DMU 80 T
2001
добро (искористено)
Јавете се
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1292 km
Deckel Maho DMC 60 T RS3
2004
добро (искористено)
аукција
Аукцијата заврши
Германија Baden-Württemberg, Германија
1292 km
Deckel Maho DMC 60 T RS3
2004
добро (искористено)
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E
more images
7
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 60 E
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35
more images
4
Германија Heilbronn
1290 km
Deckel-Maho DMU 35
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 60P DECKEL-MAHO DMU 60P DECKEL-MAHO DMU 60P DECKEL-MAHO DMU 60P DECKEL-MAHO DMU 60P
more images
5
Соединетите Американски Држави Lafayette
8416 km
DECKEL-MAHO DMU 60P
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho FP 4 60 T
more images
1
Германија Baden-Württemberg, Deutschland
1248 km
Deckel Maho FP 4 60 T
1996
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 125P INV 23759 DECKEL MAHO DMU 125P INV 23759
more images
2
Чешка република Beroun
1104 km
DECKEL MAHO DMU 125P INV 23759
1999
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Dieburg
1359 km
Deckel Maho DMU 50 Evo
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T Deckel Maho DMC 60 T
more images
9
Германија Sternenfels
1303 km
Deckel Maho DMC 60 T
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 125 P
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T Deckel Maho DMU 100T
more images
7
Германија Huisheim
1179 km
Deckel Maho DMU 100T
2003
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock
more images
13
Германија Sternenfels
1303 km
Deckel Maho DMU 160 P DuoBlock
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T Deckel Maho DMU 80T
more images
15
Германија Huisheim
1179 km
Deckel Maho DMU 80T
1998
многу добро (користено)
Јавете се

Auction Conditions

The contractual language is German. The German version of these Auction Conditions shall prevail. The English version is for information purposes only.

 1. Auction goods are sold on behalf of and for the account of the seller cooperating with Machineseeker Group GmbH.
 2. All prices and bids are net prices and do not include VAT.
 3. Stated dismantling and loading costs are binding.
 4. All information is provided to the best of knowledge – Machineseeker Group GmbH generally recommends to inspect used machinery.
 5. Bidding is reserved for commercial buyers – sale exclusively to commercial buyers.
 6. The duration of an auction may be subject to change.
 7. By placing a bid, the prospective buyer declares herself/himself to be knowledgeable and informed with regards to auction good(s).
 8. Submitted direct or maximum bids are binding.
 9. Machineseeker Group GmbH reserves the right to examine incoming bids. Bids can be rejected or cancelled without providing reasons.
 10. The winning bid is designated at offer period end, conditional to the minimum price defined by the seller.
 11. In case of acceptance of a bid, Machineseeker Group GmbH charges an auction fee of 18,0 % net on the buyer’s net bid.
 12. The General Auction Terms of Machineseeker Group GmbH apply.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши