universal machining center
Deckel Maho DMU 80 T

цена
аукција
Година на градба
2003
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
universal machining center
Производителот:
Deckel Maho
модел:
DMU 80 T
Година на градба:
2003
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
41937

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.312 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Machine is provided EXW.

Machining center from DMG - Deckel Maho
Machine was recalibrated and aligned by service technician in September 2022.
Main spindle has been overhauled and has max 300 hours running time.


TECHNICAL DETAILS

Axes (X / Y / Z): 880 / 630 / 630 mm
Spindle speed: 20 - 10.000 rpm
Max. Torque: 130 Nm

rapid traverse: 30.000 mm/min
working feed: 1 - 15.000 mm/min
Workpiece weight: max. 1,000 kg
table clamping surface: 1.250 x 700 mm

tool holder: SK-40
Number of tool places: 32 (2 x 16)
tool diameter: max. 80 / 130 mm
Tool diameter with free adjacent box: max. 160 mm
tool length: max. 315 mm
tool weight: max. 8,0 kg

CNC control: TNC 530i Heidenhain
3D probe: TS 642 probe Heidenhain


DETAILS ABOUT THE MACHINE

Weight: approx. 8,000 kg
space requirement: approx. 4.0 x 4.0 x 2.7 m
Operating hours: 55.904 h
Spindle hours: 41.937 h
motor power: 15 / 10 kW
Total power requirement: 60 kW
Operating mode: 4


EQUIPMENT

 • chip conveyor
 • electr. handwheel
 • documentation
 • coolant device with IKZ
 • Suction system
 • Manual swivel milling head

This auction is held in cooperation with a dealer active on Machine Finder.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7934633
Референтен број:
AUC-230144
Ажурирање:
последен на 17.01.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7934633
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.312 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Купи го сега
Германија Baden-Württemberg, Германија
1312 km
Deckel Maho DMU 80 T
2003
многу добро (користено)
аукција
Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1539 km
Deckel Maho DMU 80 T monoBLOCK
2000
добро (искористено)
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
7
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse
more images
5
Германија Staufenberg
1426 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T mit 4.Achse
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1323 km
DECKEL-MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block
more images
9
Германија Ennepetal
1538 km
DECKEL MAHO DMU 80 T Mono Block
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T DECKEL MAHO DMU 80 T
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 T
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2 DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2
more images
10
Германија Bayreuth
1215 km
DECKEL MAHO DMU 50 T / Achsen 3+2
1997
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 125 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T Deckel Maho Dmu 60 T
more images
5
Германија Emskirchen
1228 km
Deckel Maho Dmu 60 T
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P Deckel Maho DMU 80 P
more images
9
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Deckel Maho DMU 80 P
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T DECKEL MAHO DMU 100 T
more images
10
Германија
1369 km
DECKEL MAHO DMU 100 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80 DECKEL MAHO DMU 80
more images
4
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DECKEL MAHO DMU 80
1997
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P DECKEL MAHO DMU 80 P
more images
5
Германија Karlsbad
1315 km
DECKEL MAHO DMU 80 P
2002
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 125 T
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T Deckel Maho DMU 60 T
more images
7
Германија Hannover
1495 km
Deckel Maho DMU 60 T
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo Deckel Maho DMU 80 eVo
more images
15
Германија Düsseldorf
1561 km
Deckel Maho DMU 80 eVo
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
more images
11
Германија Burgoberbach
1215 km
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
more images
4
Германија Mögglingen
1221 km
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 100 T Deckel Maho DMU 100 T
more images
2
Австрија Uttendorf
997 km
Deckel Maho DMU 100 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
more images
4
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
9
Германија Haiger
(Локација на дилерот)
1452 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Унгарија Tatabánya
716 km
Deckel Maho DMU 125 T UNTER STROHM
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 60 T
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
more images
13
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T DECKEL MAHO DMU 50 T
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 50 T
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 80 monoBLOCK
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Halberstadt
1403 km
DECKEL DMU 80 T-1
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T
more images
3
Германија Biebrich
1437 km
Maho DMU 80 T
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T Maho DMU 80 T
more images
3
Германија Biebrich
1437 km
Maho DMU 80 T
2001
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Baden-Württemberg, Германија
1292 km
Deckel Maho DMC 60 T RS3
2004
добро (искористено)
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR
more images
5
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60P DECKEL MAHO DMU 60P DECKEL MAHO DMU 60P DECKEL MAHO DMU 60P
more images
4
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
DECKEL MAHO DMU 60P
1999
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Leipzig
1298 km
DECKEL MAHO DMU 60T
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U DECKEL-MAHO DMC 80 U
more images
4
Германија Metzingen
1244 km
DECKEL-MAHO DMC 80 U
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50 DECKEL MAHO DMU 50
more images
8
Швајцарија Schweiz
1222 km
DECKEL MAHO DMU 50
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 70V Deckel Maho DMU 70V Deckel Maho DMU 70V Deckel Maho DMU 70V
more images
4
Германија Bochum
1557 km
Deckel Maho DMU 70V
1998
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
more images
6
Германија Schwäbisch Gmünd
1228 km
DECKEL MAHO DMU 70 eVolution
2001
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK
more images
9
Бугарија Asenovgrad
264 km
Deckel Maho DMU 40 monoBLOCK
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002 Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002
more images
11
Франција Paris
1718 km
Deckel Maho DMU 50 Evolution Année 2002
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 70 eVo linear Deckel Maho DMU 70 eVo linear Deckel Maho DMU 70 eVo linear Deckel Maho DMU 70 eVo linear Deckel Maho DMU 70 eVo linear
more images
5
Германија Karlsbad
1315 km
Deckel Maho DMU 70 eVo linear
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DECKEL MAHO DMU 50 eVolution linear
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35 Deckel-Maho DMU 35
more images
4
Германија Heilbronn
1290 km
Deckel-Maho DMU 35
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution Deckel Maho DMU 50 Evolution
more images
9
Франција Paris
1718 km
Deckel Maho DMU 50 Evolution
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E DECKEL MAHO DMU 60 E
more images
7
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DECKEL MAHO DMU 60 E
2000
Втора рака
Јавете се