Automatic lathe
DMG MORI CL2000-BM

цена
аукција
Година на градба
2016
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.213 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Automatic lathe
Производителот:
DMG MORI
модел:
CL2000-BM
Година на градба:
2016
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
6872

ИСПОРАКА

Локација:
Sachsen, Германија Германија – Растојание: околу 1.213 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS

Control system: M730BM
turning diameter: max. 490mm
turning length: max. 313 mm
spindle passage: 65 mm
chuck size: 8" chuck
spindle nose: JIS A2-6
spindle bore: 73 mm
spindle speed: 3.500 rpm
speed of dressed tools: 3.000 rpm
power: 11/7,5kw
turret: 12 stations (all driven)


MACHINE DETAILS

footprint: 3,3 m
dimensions: 2,0m x 1,70 x 1,70m
machine weight: 3.300kg


EQUIPMENT

 • transformer
 • 3-jaw chuck
 • tool setter
 • Parts catcher
 • Parts conveyor
 • Chip conveyor
 • Bar feeder interface (machine was operated with bar feeder)
 • 3 pieces spindle insert tubes
 • tool package:
 • AGWs in Z 2 pieces
 • AGWs in X 2 pieces
 • Turning tool holder 2 pieces
 • Drilling tool holder diameter 32 mm 3 pieces
 • Accessories wedge clamps
 • weight: approx. 4,5 t

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12314141
Референтен број:
AUC-2309043
Ажурирање:
последен на 06.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12314141
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.212 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Турција İMES OSB No:16, 41455 Demirciler Osb/Dilovası/Kocaeli, Türkiye
661 km
DMG MORI cl 2000
2014
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 50 eco DMG MORI DMU 50 eco DMG MORI DMU 50 eco DMG MORI DMU 50 eco DMG MORI DMU 50 eco DMG MORI DMU 50 eco
more images
6
Бугарија Bulgaria
333 km
DMG MORI DMU 50 eco
2010
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11 DMG MORI DMF 360/11
more images
15
DMG MORI DMF 360/11
2014
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX BETA 1250 4A
more images
1
Франција Montévrain
1686 km
DMG MORI CTX BETA 1250 4A
2020
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V DMG MORI CMX 600 V
more images
7
Грција Megara
425 km
DMG MORI CMX 600 V
2018
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM DMG MORI LASERTEC 30 SLM
more images
9
Германија Borken
1603 km
DMG MORI LASERTEC 30 SLM
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK
more images
6
Холандија Babberich
1645 km
DMG MORI DMC 65 H duoBLOCK
2009
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300 DMG MORI NHX6300
more images
15
Полска Poland
1165 km
DMG MORI NHX6300
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 40 EVO DMG MORI DMU 40 EVO DMG MORI DMU 40 EVO DMG MORI DMU 40 EVO DMG MORI DMU 40 EVO DMG MORI DMU 40 EVO
more images
6
Франција Haguenau
1352 km
DMG MORI DMU 40 EVO
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC DMG MORI CTX gamma 3000 TC
more images
8
Австрија Gamp
960 km
DMG MORI CTX gamma 3000 TC
2013
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG MORI ULTRASONIC 20 linear
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A DMG Mori CTX Beta 1250 4A
more images
8
Германија Celle
1505 km
DMG Mori CTX Beta 1250 4A
2020
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968 DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968
more images
9
Чешка република Beroun
1104 km
DMG MORI DMU 50 3rd Generation INV 26968
2020
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK
more images
9
Данска Denmark
1855 km
DMG MORI DMU 60 monoBLOCK
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NVX5100 gen.2 DMG MORI NVX5100 gen.2 DMG MORI NVX5100 gen.2 DMG MORI NVX5100 gen.2 DMG MORI NVX5100 gen.2 DMG MORI NVX5100 gen.2
more images
6
Германија Iggingen
1228 km
DMG MORI NVX5100 gen.2
2019
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1 DMG MORI M1
more images
15
Швајцарија Root
1225 km
DMG MORI M1
2020
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 635V ECOLINE DMG MORI DMC 635V ECOLINE DMG MORI DMC 635V ECOLINE DMG MORI DMC 635V ECOLINE DMG MORI DMC 635V ECOLINE
more images
5
Холандија Babberich
1645 km
DMG MORI DMC 635V ECOLINE
2012
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V
more images
14
Холандија Deventer
1668 km
DMG MORI DMC 635 V
2011
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Vetschau/Spreewald
1273 km
DMG Mori DMU 85 monoBlock
2013
Втора рака
Потврден дилер
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3 DMG MORI CTX510 eco V3
more images
12
Полска Poland
1165 km
DMG MORI CTX510 eco V3
2008
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 340 P DMG MORI DMU 340 P DMG MORI DMU 340 P DMG MORI DMU 340 P DMG MORI DMU 340 P DMG MORI DMU 340 P
more images
6
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMU 340 P
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V DMG MORI Ecomill 800 V
more images
13
Швајцарија Root
1225 km
DMG MORI Ecomill 800 V
2016
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC DMG MORI CTX BETA 1250 TC
more images
8
Франција Haguenau
1352 km
DMG MORI CTX BETA 1250 TC
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Haiger
1452 km
DMG MORI DMU 50 ECO
2012
многу добро (користено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Vetschau/Spreewald
1273 km
DMG Mori DMF260-11 KGT
2018
Втора рака
Потврден дилер
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000
more images
9
Германија Erwitte
1508 km
DMG MORI NHX 5000
2014
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија
1369 km
DMG MORI SEIKI NT 6600 DCG / 3000 BS
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 650V DMG MORI DMC 650V DMG MORI DMC 650V DMG MORI DMC 650V
more images
4
Германија Düsseldorf
1561 km
DMG MORI DMC 650V
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DMG-MORI NTX1000Ge2/SZM
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear DMG MORI HSC 55 linear
more images
15
Германија
1369 km
DMG MORI HSC 55 linear
2011
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
DMG MORI DMU 95 monoBlock
2020
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX5000
more images
1
Обединето Кралство Wallingford OX10 9SJ, UK
2060 km
DMG MORI NHX5000
2018
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V DMG MORI CMX 800V
more images
8
Германија Brackenheim
1290 km
DMG MORI CMX 800V
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI NHX 5000
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000 DMG MORI NHX4000
more images
14
Германија Düsseldorf
1561 km
DMG MORI NHX4000
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC
more images
6
Молдавија Moldawien
832 km
DMG MORI GILDEMEISTER CTX Beta 1250 TC
2014
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000 DMG MORI NHX 5000
more images
10
Германија Pullach im Isartal
1078 km
DMG MORI NHX 5000
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho
more images
10
Германија Neu-Ulm
1190 km
DMG MORI DMU 70 VL DMG Deckel Maho
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn DMG Mori DMC 60 H hi-dyn
more images
15
Германија Warstein
1500 km
DMG Mori DMC 60 H hi-dyn
2000
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX 320 V5 linear DMG MORI CTX 320 V5 linear DMG MORI CTX 320 V5 linear DMG MORI CTX 320 V5 linear
more images
4
Германија Auw bei Prüm
1530 km
DMG MORI CTX 320 V5 linear
2002
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX beta 1250 TC
more images
1
Германија Stuttgart
1264 km
DMG MORI CTX beta 1250 TC
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 1150V DMG MORI DMC 1150V DMG MORI DMC 1150V DMG MORI DMC 1150V DMG MORI DMC 1150V
more images
5
Португалија Portugal
2536 km
DMG MORI DMC 1150V
2015
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство Sparkbrook, Birmingham, UK
2145 km
DMG Mori DMU50
2014
Втора рака
аукција
Аукцијата заврши
Германија Baden-Württemberg, Германија
1292 km
DMG MORI SPRINT 20-8
2010
многу добро (користено)
Класифицирана реклама
DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V DMG MORI CMX600V
more images
14
Германија
1369 km
DMG MORI CMX600V
2021
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC
more images
7
Германија Auw bei Prüm
1530 km
DMG MORI CTX beta1250 TC
2008
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ DMG MORI NTX2000/1500SZ
more images
15
Израел Israel
1659 km
DMG MORI NTX2000/1500SZ
2016
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство Sparkbrook, Birmingham, UK
2145 km
DMG Mori NLX2500Y/700
2015
Втора рака
Класифицирана реклама
DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40 DMG MORI NMV 8000 DCG / 40
more images
7
Јужна Кореа South Korea
8589 km
DMG MORI NMV 8000 DCG / 40
2015
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Обединето Кралство Sparkbrook, Birmingham, UK
2145 km
DMG Mori NLX2500Y/700
2016
Втора рака