Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500 - Понуда на Machineseeker

Lathe with superfinishing device
DMG MORI CTX alpha 500

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500
Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500
Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500
Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500
Lathe with superfinishing device DMG MORI CTX alpha 500

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lathe with superfinishing device
Производителот:
DMG MORI
модел:
CTX alpha 500
Година на градба:
2017
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
5.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

2-axis universal lathe modified with SUPFINA mod. 202 superfinishing device without superfinishing belt and with intermediate interface in the X-axis


Conversion costs to lathe: approx. €35,000 (as of April 2022)


 


TECHNICAL DETAILS
Swing diameter over guide way protection:  500 mm
Clamping chuck diameter:  170 (210) mm
Transverse stroke (X axis):  190 mm
Longitudinal stroke (Z axis):  525 mm
Control:  SIEMENS SINUMERIK 840D solutionline operation with CELOS und ShopTurn 3G, Linux operating system.


Rapid feed, X/Z axes:  30/30 m/min
Y axis:  22.5 m/min
Spindle nose size:  140 h5 mm
Spindle diameter in front bearing:  100 mm 
Spindle bore diameter: 73 mm


AC main drive power (100 % - 40 % ED):  13 - 14 kW
Torque (100% - 40% ED):  171.5 - 192 Nm
Speed range:  20 - 6000 rpmMACHINE DETAILS
Electrical connection:  5 conductor system, L1, L2, L3, N, PE
Connected load:  total approx. 30 kVA
Voltage:  400 V
Frequency:  50 Hz
Protection (slow-blow) acc. to VDE 0100: 63 A
Permissible voltage fluctuation:  at 400 V: ±10 %


Dimensions without chip conveyor L x W x H:  approx. 3330 x 2583 x 1829 mm
Weight:  approx.. 4400 kgFixed pick-up date of the machine on 12.12.23 or 27.12.23. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13884277
Референтен број:
AUC-2311016
Ажурирање:
последен на 17.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13884277
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
more images
Германија Oelde
1.531 km

DMG MORICTX alpha 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
 DMG MORI CTX Alpha 500
more images
Полска Biedrzychowice
1.015 km

DMG MORI CTX Alpha 500
Јавете се
аукција
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
Аукцијата заврши

DMG MORICTX alpha 500
buyer-protection
аукција
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
Аукцијата заврши

DMG MORICTX alpha 500
buyer-protection
Купи го сега
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500

DMG MORICTX alpha 500
buyer-protection
аукција
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
 DMG MORI CTX alpha 500
Аукцијата заврши

DMG MORICTX alpha 500
buyer-protection
Класифицирана реклама
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
more images
Германија Germany
1.369 km

DMGCTX Alpha 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km

DMG GildemeisterCTX alpha 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG CTX alpha 500
 DMG CTX alpha 500
 DMG CTX alpha 500
 DMG CTX alpha 500
 DMG CTX alpha 500
more images
Австрија Sankt Stefan
798 km

DMGCTX alpha 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
 DMG CTX Alpha 500
more images
Германија Celle
1.505 km

DMGCTX Alpha 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
 DMG MORI CTX beta 800 linear + Robo2Go
more images
Германија Olching
1.101 km

DMG MORICTX beta 800 linear + Robo2Go
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI NLX 2000 Y / 500
 DMG MORI NLX 2000 Y / 500
 DMG MORI NLX 2000 Y / 500
 DMG MORI NLX 2000 Y / 500
 DMG MORI NLX 2000 Y / 500
more images
Германија Oelde
1.531 km

DMG MORINLX 2000 Y / 500
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX 310 ECO V3
 DMG MORI CTX 310 ECO V3
 DMG MORI CTX 310 ECO V3
more images
Турција Esenşehir, Şakir Sok. No:9 A Blok 104, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
625 km

DMG MORICTX 310 ECO V3
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
 DMG MORI NLX 2000 SY / 500
more images
Германија
1.540 km

DMG MORINLX 2000 SY / 500
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
more images
Германија Tacherting
1.019 km

DMG MORICTX BETA 800
Јавете се
аукција
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
 DMG MORI NLX 2000|500
Аукцијата заврши

DMG MORINLX 2000|500
buyer-protection
Класифицирана реклама
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
 DMG Mori CTX beta 800 TC
more images
Мексико Heroica Puebla de Zaragoza
10.883 km

DMG MoriCTX beta 800 TC
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
 DMG Mori CTX Beta 1250 4A
more images
Германија Celle
1.505 km

DMG Mori CTX Beta 1250 4A
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
 DMG MORI CTX beta 800
more images
Германија Marienheide
1.513 km

DMG MORICTX beta 800
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
 DMG MORI CTX BETA 800
more images
Франција Haguenau
1.352 km

DMG MORICTX BETA 800
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
 DMG MORI CTX gamma 3000 TC
more images
Австрија Gamp
960 km

DMG MORICTX gamma 3000 TC
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
more images
Германија Leipzig
1.298 km

DMG GILDEMEISTERCTX Alpha 300
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
 DMG CTX beta 500
more images
Германија Dautphetal
1.442 km

DMGCTX beta 500
Јавете се
Класифицирана реклама
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
 DMG CTX 420
more images
Германија Hattingen
1.554 km

DMGCTX 420
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Mori Seiki SL253BMC/500
 Mori Seiki SL253BMC/500
 Mori Seiki SL253BMC/500
 Mori Seiki SL253BMC/500
more images
Шпанија Leganés
2.144 km

Mori SeikiSL253BMC/500
Потврден дилер
Јавете се