Vertical machining center
DMG DMC 64 V linear

цена
аукција
Година на градба
2004
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
DMG
модел:
DMC 64 V linear
Број на машина:
29100003782
Година на градба:
2004
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
12464

ИСПОРАКА

Локација:
País Vasco, Шпанија Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Preparedby technical experts for used machining centers DMG-Mori.

TECHNICAL DETAILS

traverse X / Y / Z: 640 / 600 / 500 mm
table: 850 x 600 mm
table load: max. 600 kg
speed: 18.000 rpm

rapid traverse X / Y / Z: 70 / 40 / 40 m/min
tool changer: 30 positions, ISO 40
control: Siemens 810 D


MACHINE DETAILS

Internal cooling: 40 bar

EQUIPMENT

 • Tool measuring device
 • Measuring probe

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161439
Референтен број:
AUC-230320
Ажурирање:
последен на 08.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8161439
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Шпанија Шпанија
Растојание: околу 1.980 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR DMG MORI DMC 64 V LINEAR
more images
8
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMC 64 V LINEAR
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ
more images
10
Германија Dreieich
1376 km
DMG DMC 64 V / iTNC 530 / IKZ
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 104 V LINEAR DMG DMC 104 V LINEAR DMG DMC 104 V LINEAR DMG DMC 104 V LINEAR
more images
4
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
DMG DMC 104 V LINEAR
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Castano Primo
1133 km
DMG DMC 635 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V DMG MORI DMC 1150 V
more images
15
Италија Italia
763 km
DMG MORI DMC 1150 V
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V DMG Deckel Maho DMC 835 V
more images
8
Полска Poland
1165 km
DMG Deckel Maho DMC 835 V
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323 DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323 DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323 DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323 DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323
more images
5
Чешка република Beroun
1104 km
DMG DMC 1035 V eco + 4. Achse INV 25323
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V
more images
14
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMC 635 V
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline DMG DMC 1035 V Ecoline
more images
9
Холандија Zevenbergen
1714 km
DMG DMC 1035 V Ecoline
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL- MAHO DMG DMC 75V linear
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear
more images
15
Германија
1369 km
DMG DECKEL MAHO DMC 60H Linear
2013
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco
more images
4
Германија Kirchheim bei München
1072 km
DMG DMC 635 V eco
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco DMG DMC 635 V eco
more images
10
Германија
1531 km
DMG DMC 635 V eco
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P DMG MORI DMC 635 V/P
more images
15
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMC 635 V/P
2012
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMG DMC 635 V eco Deckel Maho DMG DMC 635 V eco Deckel Maho DMG DMC 635 V eco Deckel Maho DMG DMC 635 V eco
more images
4
Германија Ronnenberg
1501 km
Deckel Maho DMG DMC 635 V eco
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 50 V DMG DMC 50 V DMG DMC 50 V DMG DMC 50 V DMG DMC 50 V DMG DMC 50 V
more images
6
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DMG DMC 50 V
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco DMG DMC 1035 V eco
more images
7
Романија Romania
547 km
DMG DMC 1035 V eco
2008
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 80H linear 4-Achs DMG DMC 80H linear 4-Achs DMG DMC 80H linear 4-Achs DMG DMC 80H linear 4-Achs
more images
4
Германија Sonnenbühl
1243 km
DMG DMC 80H linear 4-Achs
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V DMG MORI DMC 635 V
more images
6
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI DMC 635 V
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear DMG Mori DMC 60H linear
more images
13
Германија Heilbronn
1290 km
DMG Mori DMC 60H linear
2014
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMC 1035 V ecoline DMG MORI DMC 1035 V ecoline DMG MORI DMC 1035 V ecoline
more images
3
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DMG MORI DMC 1035 V ecoline
2012
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 1035 V ECOLINE DMG DMC 1035 V ECOLINE DMG DMC 1035 V ECOLINE DMG DMC 1035 V ECOLINE DMG DMC 1035 V ECOLINE
more images
5
Полска Dzierżoniów
1089 km
DMG DMC 1035 V ECOLINE
2010
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 105V linear DMG DMC 105V linear
more images
2
Германија Grevenbroich
1565 km
DMG DMC 105V linear
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V DMG DMC 635 V
more images
6
Полска Sobótka
1169 km
DMG DMC 635 V
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DMG DMC 1035 V ecoline
2011
Втора рака
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Германија Nordrhein-Westfalen, Германија
1539 km
DMG-DECKEL DMC 50 H
2001
добро (искористено)
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG MORI ULTRASONIC 20 linear
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4
more images
12
Германија Olching
1101 km
DMG DMC 60 H - RS4
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Sprint 42 Linear DMG Sprint 42 Linear DMG Sprint 42 Linear DMG Sprint 42 Linear DMG Sprint 42 Linear
more images
5
Германија Rösrath / Köln
(Локација на дилерот)
1519 km
DMG Sprint 42 Linear
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CMX 800 V DMG MORI CMX 800 V DMG MORI CMX 800 V DMG MORI CMX 800 V
more images
4
Германија
1369 km
DMG MORI CMX 800 V
2018
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock DMG   DMC 70H Duoblock
more images
15
Германија Haiger
1452 km
DMG DMC 70H Duoblock
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear
more images
7
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear
2006
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 1035 INV 25489 DMG DMC 1035 INV 25489 DMG DMC 1035 INV 25489 DMG DMC 1035 INV 25489 DMG DMC 1035 INV 25489 DMG DMC 1035 INV 25489
more images
6
Чешка република Beroun
1104 km
DMG DMC 1035 INV 25489
2012
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear
more images
4
Германија Hattingen
1554 km
DMG SPRINT 20/8 linear
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE DMG DMC 635V ECOLINE
more images
10
Франција France
1643 km
DMG DMC 635V ECOLINE
2008
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Rösrath / Köln
(Локација на дилерот)
1519 km
DMG CMX 600 V
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A) DMG MORI ecoMill 600 V (27A)
more images
10
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI ecoMill 600 V (27A)
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear
more images
10
Германија Monheim am Rhein
1550 km
DECKEL- MAHO DMG DMF 360 Linear
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock
more images
7
Германија Gerstetten
1205 km
DMG MORI, Deckel-Maho DMU/DMC 80 - FD, Duoblock
2008
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear
more images
4
Германија Hattingen
1554 km
DMG SPRINT 20/8 linear
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR DMG MORI DMF 360-11 LINEAR
more images
15
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMF 360-11 LINEAR
2018
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear
more images
6
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
DMG GILDEMEISTER CTX 420 linear
2007
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oelde
1531 km
DMG MORI CMX 800 V
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear DMG HSC 75 linear
more images
14
Германија Olching
1101 km
DMG HSC 75 linear
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 80 U
more images
1
Германија Kirchheim bei München
1072 km
DMG DMC 80 U
2003
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear DMG SPRINT 20/8 linear
more images
4
Германија Hattingen
1554 km
DMG SPRINT 20/8 linear
2013
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG HSC 20 LINEAR DMG HSC 20 LINEAR DMG HSC 20 LINEAR DMG HSC 20 LINEAR
more images
4
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1189 km
DMG HSC 20 LINEAR
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T DMG DMC 60 T
more images
14
Германија Leingarten
1292 km
DMG DMC 60 T
2011
добро (искористено)
Јавете се