5 axes machining center
DMG DMU 60 monoBLOCK

цена
аукција
Година на градба
2006
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
5 axes machining center
Производителот:
DMG
модел:
DMU 60 monoBLOCK
Година на градба:
2006
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
7550

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.312 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
бесплатно
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

Machine is provided EXW.

5-axis machining center from DMG - Deckel Maho
machine was recalibrated and aligned by service technician in September 2022


TECHNICAL DETAILS

Axes (X / Y / Z): 730 / 560 / 560 mm
C axis rotary table: Ø 600 mm
C axis: continuous
B axis tilting: -30° / +120°
spindle speed: 12.000 rpm

rapid traverse: 30.000 mm/min
working feed: max. 30 m/min
workpiece weight: max. 700 kg
table clamping surface: 1.000 x 600 mm

ATC available
Cone: SK-40 DIN 69871
magazine for tools 24 positions
CNC control: Heidenhain TNC 530 i
switchable to ISO control Heidenhain HR-410
3D quick set available
3D probe: probe TS 642 Heidenhain


DETAILS ABOUT THE MACHINE

Weight: 6 .500 kg
space requirement: approx. 3,5 x 3,5 x 2,5 m
Operating hours: 22.255 h
Spindle hours: 7.550 h
motor power: 15 kW
Total power requirement: 34 kVA
Operating mode: 4


EQUIPMENT

 • chip conveyor
 • electr. handwheel
 • documentation
 • Coolant device

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7934630
Референтен број:
AUC-230143
Ажурирање:
последен на 17.01.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7934630
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.312 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK DMG MORI DMU 60 monoBLOCK
more images
7
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DMG MORI DMU 60 monoBLOCK
2010
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60 monoBlock DMG DMU 60 monoBlock DMG DMU 60 monoBlock DMG DMU 60 monoBlock DMG DMU 60 monoBlock
more images
5
Австрија
1021 km
DMG DMU 60 monoBlock
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60 Monoblock DMG MORI DMU 60 Monoblock DMG MORI DMU 60 Monoblock DMG MORI DMU 60 Monoblock
more images
4
Австрија Lebmach
824 km
DMG MORI DMU 60 Monoblock
2005
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60 DMG DMU 60 DMG DMU 60 DMG DMU 60 DMG DMU 60 DMG DMU 60 DMG DMU 60
more images
7
Германија Nidderau
(Локација на дилерот)
1380 km
DMG DMU 60
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn DMG DMU 60 P Hi-dyn
more images
7
Германија Tacherting
1019 km
DMG DMU 60 P Hi-dyn
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3 DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3
more images
11
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMU 60 EVO LINEAR WH3
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho, DMG Mori DMU 60 P Deckel-Maho, DMG Mori DMU 60 P Deckel-Maho, DMG Mori DMU 60 P Deckel-Maho, DMG Mori DMU 60 P
more images
4
Германија Gerstetten
1205 km
Deckel-Maho, DMG Mori DMU 60 P
1997
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
Португалија Leiria
2571 km
DMG MORI DMU 60 eVo
2013
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
more images
4
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK 5 AXIS
2006
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 75 Monoblock DMG MORI DMU 75 Monoblock DMG MORI DMU 75 Monoblock DMG MORI DMU 75 Monoblock
more images
4
Германија Garrel
1626 km
DMG MORI DMU 75 Monoblock
2014
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo DMG MORI DMU 60 eVo
more images
10
Германија Tacherting
1019 km
DMG MORI DMU 60 eVo
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMG DMU 60 P Deckel Maho DMG DMU 60 P Deckel Maho DMG DMU 60 P Deckel Maho DMG DMU 60 P
more images
4
Германија Waghäusel
1335 km
Deckel Maho DMG DMU 60 P
2005
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK
more images
14
Турција 104. SK. No:9 D:Sitesi A Blok, 34776 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul, Türkiye
626 km
DMG MORI DMU 40 MONOBLOCK
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock DMG DMG DMU 65H monoBlock
more images
9
Германија Waging am See
998 km
DMG DMG DMU 65H monoBlock
реновиран (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
more images
13
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 60 T
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock DMG MORI DMU 125 monoBlock
more images
7
Германија Tacherting
1019 km
DMG MORI DMU 125 monoBlock
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR
more images
5
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 50 EVO LINEAR
2002
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4 DMG DMC 60 H - RS4
more images
12
Германија Olching
1101 km
DMG DMC 60 H - RS4
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U
more images
5
Германија Mönchengladbach
1582 km
DMG DECKEL-MAHO DMC 60 U
1998
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 160P DMG DMU 160P DMG DMU 160P DMG DMU 160P DMG DMU 160P DMG DMU 160P DMG DMU 160P
more images
7
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1209 km
DMG DMU 160P
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution
more images
10
Германија Walluf
1408 km
DMG DMU 70 eVolution
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P DMG MORI DMU 200 P
more images
8
Германија Nördlingen
1192 km
DMG MORI DMU 200 P
2002
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 50 DMG DMU 50 DMG DMU 50 DMG DMU 50
more images
4
Швајцарија Reiden
1260 km
DMG DMU 50
2011
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 60T DMG DMU 60T DMG DMU 60T
more images
3
Германија Heilbronn
(Локација на дилерот)
1290 km
DMG DMU 60T
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T
more images
6
Германија Gerstetten
1205 km
Deckel-Maho, DMG-Mori DMU 60T
2000
работилница ремонтирана (искористена)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U DMG DMC 60 U
more images
10
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1209 km
DMG DMC 60 U
2009
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 50 T DMG DMU 50 T DMG DMU 50 T DMG DMU 50 T
more images
4
Германија Engen
1237 km
DMG DMU 50 T
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7 DMG MSL 60 / 7
more images
7
Германија Kaiserslautern
(Локација на дилерот)
1392 km
DMG MSL 60 / 7
2009
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MSL 60-7 DMG MSL 60-7
more images
2
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DMG MSL 60-7
2008
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO DMG MORI DMU 50 ECO
more images
9
Германија Werlte
1638 km
DMG MORI DMU 50 ECO
2011
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
DMG Deckel-Maho DMU 80P X: 800 - Y: 600 - Z: 700 mm CNC
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn DMG MORI DMU 80 P hi-dyn
more images
10
Германија Aachen
1573 km
DMG MORI DMU 80 P hi-dyn
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50
more images
6
Германија Rottweil
1262 km
DECKEL MAHO DMG DMU 50
2001
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 125P DUOBLOCK DMG DMU 125P DUOBLOCK DMG DMU 125P DUOBLOCK DMG DMU 125P DUOBLOCK
more images
4
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1189 km
DMG DMU 125P DUOBLOCK
2012
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DMG MSL 60/7
2015
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
more images
6
Германија Lorsch
1358 km
DECKEL MAHO / DMG DMC 60 S
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel-Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel-Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel-Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel-Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
DMG Deckel-Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Tacherting
1019 km
DMG MORI DMU 50 3 D
2018
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50 DECKEL MAHO DMG DMU 50
more images
6
Германија Rottweil
1262 km
DECKEL MAHO DMG DMU 50
2003
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 100 T DMG DMU 100 T DMG DMU 100 T
more images
3
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1189 km
DMG DMU 100 T
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Deckel Maho DMG DMU 35 M Deckel Maho DMG DMU 35 M Deckel Maho DMG DMU 35 M Deckel Maho DMG DMU 35 M Deckel Maho DMG DMU 35 M
more images
5
Германија Bösingen
1270 km
Deckel Maho DMG DMU 35 M
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V DMG DECKEL MAHO DMU 70 V
more images
6
Франција Haguenau
1352 km
DMG DECKEL MAHO DMU 70 V
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Deckel Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm DMG Deckel Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm
more images
4
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1739 km
DMG Deckel Maho DMU 60T X: 630 - Y: 560 - Z: 560 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock DMG MORI DMU 75monoBlock
more images
7
Германија Tacherting
1019 km
DMG MORI DMU 75monoBlock
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Норвешка Myrdalsvegen 42F, 5131 Nyborg, Norway
2379 km
DMG DMU 80U Duoblock
2008
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 35 M DMG DMU 35 M
more images
2
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1189 km
DMG DMU 35 M
2002
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
more images
11
Германија Burgoberbach
1215 km
DMG MORI Deckel Maho Dmu 50 T
2000
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
more images
4
Германија Mögglingen
1221 km
DECKEL MAHO DMG DMU 80 P
1996
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution DMG DMU 70 eVolution
more images
8
Сингапур Singapore
9258 km
DMG DMU 70 eVolution
2004
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Норвешка Myrdalsvegen 42F, 5131 Nyborg, Norway
2379 km
DMG DMU 80U DuoBlock
2008
како нов (користен)
Јавете се