Lathe
DOOSAN Lynx 220 LMS

цена
аукција
Година на градба
2012
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.355 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lathe
Производителот:
DOOSAN
модел:
Lynx 220 LMS
Број на машина:
ML0213-00008
Година на градба:
2012
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
12.010 h

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.355 км
Достапност:
10.12.2023
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
3.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Lathe with interface for bar loader with 1 turret


TECHNICAL DETAILS
Swing diameter bed: 600 mm
Swing diameter saddle: 400 mm
Turning length: max. 510 mm
turning diameter: 300 mm
Spindle passage: 52 mm


Control: Fanuc iSeries
Speed: 6000 rpm
X-axis: 205 mm
Z-axis: 550 mm
B-axis: 550 mm
C-axis: 0.001°
Tool positions: 24MACHINE DETAILS
Switch-on time: 43185 h
Machining time: 12010 h
Parts counter: 82553
Operating voltage: 220 V, 3Ph, 50/60 Hz
Rated power: 31.71 kVA
Weight: 3400 kg
Dimensions: 2.7 x 1.7 x 1.7 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13679677
Референтен број:
AUC-2310156
Ажурирање:
последен на 13.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13679677
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.355 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DOOSAN LYNX 220 LMA
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC DOOSAN LYNX 220 LYC
more images
Холандија Babberich
1.645 km
DOOSAN LYNX 220 LYC
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA DOOSAN LYNX 220 LSA
more images
Чешка република Heršpická 813/5, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Czechia
933 km
DOOSAN LYNX 220 LSA
Јавете се
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
DOOSAN LYNX 220LSYA
Класифицирана реклама
Doosan Lynx 220A Doosan Lynx 220A Doosan Lynx 220A Doosan Lynx 220A
more images
Јужна Кореа South Korea
8.589 km
Doosan Lynx 220A
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 2100 B DOOSAN LYNX 2100 B DOOSAN LYNX 2100 B DOOSAN LYNX 2100 B DOOSAN LYNX 2100 B
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
DOOSAN LYNX 2100 B
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN Lynx 220B DOOSAN Lynx 220B DOOSAN Lynx 220B DOOSAN Lynx 220B
more images
Обединето Кралство 1 Chapel Ln, Bristol BS5 7EY, UK
2.145 km
DOOSAN Lynx 220B
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852 Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852
more images
Холандија Oudenbosch
1.715 km
Doosan P086TI - 220 kVA Generator - DPX-19852
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 220LC DOOSAN LYNX 220LC
more images
Австралија Gold Coast
15.434 km
DOOSAN LYNX 220LC
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN Lynx 220LM DOOSAN Lynx 220LM DOOSAN Lynx 220LM DOOSAN Lynx 220LM DOOSAN Lynx 220LM DOOSAN Lynx 220LM
more images
Обединето Кралство 15 Portway Cl, Coventry CV4 9UY, UK
2.125 km
DOOSAN Lynx 220LM
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan LYNX 220LSY Doosan LYNX 220LSY Doosan LYNX 220LSY Doosan LYNX 220LSY
more images
Италија Italy
763 km
Doosan LYNX 220LSY
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 2100 A DOOSAN LYNX 2100 A DOOSAN LYNX 2100 A DOOSAN LYNX 2100 A DOOSAN LYNX 2100 A DOOSAN LYNX 2100 A
more images
Чешка република Heršpická 813/5, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Czechia
933 km
DOOSAN LYNX 2100 A
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DOOSAN DOOSAN DOOSAN DOOSAN DOOSAN DOOSAN DOOSAN
more images
Франција La Grand-Croix
1.449 km
DOOSAN
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan BGA220 Doosan BGA220
more images
Холандија Hellevoetsluis
1.752 km
Doosan BGA220
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7 Doosan DL220-7
more images
Германија Breitenfelde
1.570 km
Doosan DL220-7
Јавете се
Класифицирана реклама
Hyundai Wia SE2200LMS Hyundai Wia SE2200LMS
more images
Германија Denkingen
1.254 km
Hyundai Wia SE2200LMS
Јавете се
Класифицирана реклама
Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609 Coobot Doosan M0609
more images
Полска Częstochowa
1.043 km
Coobot Doosan M0609
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7
more images
Германија Crailsheim
1.237 km
Doosan D55C-7
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!! DOOSAN DX235LCR Brandschaden!!
more images
Германија Detmold
1.504 km
DOOSAN DX235LCR Brandschaden!!
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA V550L DOOSAN PUMA V550L DOOSAN PUMA V550L DOOSAN PUMA V550L DOOSAN PUMA V550L
more images
Италија Cuggiono
1.128 km
DOOSAN PUMA V550L
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac Doosan B 20 X-5 ac
more images
Германија Garbsen
1.512 km
Doosan B 20 X-5 ac
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST Doosan Puma MX2100ST
more images
Германија Brigachtal
1.266 km
Doosan Puma MX2100ST
Јавете се
Класифицирана реклама
Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609 Coobot Doosan (1) M0609
more images
Полска Częstochowa
1.043 km
Coobot Doosan (1) M0609
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5 Doosan DX180LC-5
more images
Холандија Venlo
1.608 km
Doosan DX180LC-5
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX225LC-3 Doosan DX225LC-3 Doosan DX225LC-3 Doosan DX225LC-3 Doosan DX225LC-3 Doosan DX225LC-3
more images
Германија Germany
1.369 km
Doosan DX225LC-3
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Friedrichsdorf
1.395 km
Doosan D30NXP mit Zwillingsbereifung
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP
more images
Германија Garbsen
1.512 km
Doosan G 30 NXP
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA DOOSAN-DNS PUMA 4100LA
more images
Италија Cuggiono
1.128 km
DOOSAN-DNS PUMA 4100LA
Јавете се
Класифицирана реклама
Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509 Coobot Doosan M1509
more images
Полска Częstochowa
1.043 km
Coobot Doosan M1509
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II Doosan DNM 750 II
more images
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
Doosan DNM 750 II
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Venlo
1.608 km
Doosan DX300LC-5
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX 225 LC-7 Doosan DX 225 LC-7 Doosan DX 225 LC-7 Doosan DX 225 LC-7 Doosan DX 225 LC-7 Doosan DX 225 LC-7
more images
Германија Breitenfelde
1.570 km
Doosan DX 225 LC-7
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7 DOOSAN B35X-7
more images
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
DOOSAN B35X-7
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB DOOSAN 5100LB
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
DOOSAN 5100LB
Јавете се
Класифицирана реклама
Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617 Coobot DOOSAN M0617
more images
Полска Częstochowa
1.043 km
Coobot DOOSAN M0617
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR DOOSAN DX235 LCR
more images
Германија Detmold
1.504 km
DOOSAN DX235 LCR
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5
more images
Холандија Venlo
1.608 km
Doosan DX225LC-5
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM DOOSAN PUMA 700 LM
more images
Франција La Grand-Croix
1.449 km
DOOSAN PUMA 700 LM
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T DOOSAN MX 2000 T
more images
Германија Kaufungen
1.419 km
DOOSAN MX 2000 T
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL Doosan DNM 6700 XL
more images
Израел Israel
1.659 km
Doosan DNM 6700 XL
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7
more images
Германија Friedrichsdorf
1.395 km
Doosan G30P-7
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN NHP 8000 DOOSAN NHP 8000 DOOSAN NHP 8000 DOOSAN NHP 8000 DOOSAN NHP 8000
more images
Италија Borgo San Dalmazzo
1.197 km
DOOSAN NHP 8000
Јавете се
Класифицирана реклама
Белгија Beveren
1.709 km
Doosan DX 235 LCR-5
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700 Doosan DNM6700
more images
Обединето Кралство Thurmaston
2.108 km
Doosan DNM6700
Јавете се
Класифицирана реклама
Норвешка Østfold, Norway
2.093 km
Doosan DX235LC Tracked excavator w/ GPS, Rototilt and 2 b
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Hamburg
1.591 km
Doosan B30X-7ac - TRIPLEX - DEMO
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN T 4000 DOOSAN T 4000 DOOSAN T 4000 DOOSAN T 4000 DOOSAN T 4000
more images
Германија Deutschland
1.369 km
DOOSAN T 4000
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 2600 SY II DOOSAN PUMA 2600 SY II DOOSAN PUMA 2600 SY II DOOSAN PUMA 2600 SY II DOOSAN PUMA 2600 SY II DOOSAN PUMA 2600 SY II
more images
Италија Borgo San Dalmazzo
1.197 km
DOOSAN PUMA 2600 SY II
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN 240 DOOSAN 240 DOOSAN 240 DOOSAN 240 DOOSAN 240
more images
Јужна Кореа South Korea
8.589 km
DOOSAN 240
Јавете се
Класифицирана реклама
Норвешка Heimdal
(Локација на дилерот)
2.531 km
Doosan DX300 LC-3 Crawler Excavator w/Oilquick, Rotor Til
Јавете се