Vertical machining center
DOOSAN MYNX 500

цена
аукција
Година на градба
2000
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical machining center
Производителот:
DOOSAN
модел:
MYNX 500
Година на градба:
2000
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
País Vasco, Шпанија Шпанија – Растојание: околу 1.980 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Prepared by technical experts for used machining centers.


TECHNICAL DETAILS

travels X / Y / Z: 1020 / 510 / 575 mm
table: 1200 x 500 mm
table load: max. 800 kg
speed: 8.000 rpm

rapid traverse X / Y / Z: 70 / 40 / 40 m/min
tool changer: 24 positions, ISO 40
control: Fanuc 21 I-MB


MACHINE DETAILS

Internal cooling: 20 bar
Spindle power: 11 kW


EQUIPMENT

 • electric handwheel
 • chip conveyor

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161484
Референтен број:
AUC-230321
Ажурирање:
последен на 08.03.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 8161484
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Шпанија Шпанија
Растојание: околу 1.980 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
DOOSAN DNM 500 DOOSAN DNM 500 DOOSAN DNM 500 DOOSAN DNM 500
more images
4
Обединето Кралство 1 Chapel Ln, Bristol BS5 7EY, UK
2145 km
DOOSAN DNM 500
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan Mynx NM 410 Doosan Mynx NM 410 Doosan Mynx NM 410 Doosan Mynx NM 410 Doosan Mynx NM 410 Doosan Mynx NM 410
more images
6
Италија
763 km
Doosan Mynx NM 410
2006
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN MYNX 6500 DOOSAN MYNX 6500 DOOSAN MYNX 6500
more images
3
Турција Fevziçakmak, Esenler Cd. No:7, 42050 Horozluhan Osb/Karatay/Konya, Türkiye
1009 km
DOOSAN MYNX 6500
2010
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500 DOOSAN Mynx 6500
more images
10
Германија Oelde
(Локација на дилерот)
1537 km
DOOSAN Mynx 6500
2011
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Италија Cuggiono
1128 km
DOOSAN MYNX 650
2008
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500 DAEWOO MYNX 500
more images
7
Италија Cuggiono
1128 km
DAEWOO MYNX 500
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500
more images
6
Холандија Hoofddorp
1752 km
DAEWOO Mynx 500
2001
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500 DAEWOO Mynx 500
more images
7
Франција La Grand-Croix
1449 km
DAEWOO Mynx 500
2000
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500 DAEWOO-DOOSAN ACE H500
more images
7
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1581 km
DAEWOO-DOOSAN ACE H500
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST
more images
8
Холандија Zevenbergen
1714 km
Doosan Daewoo PUMA MX 2500 ST
2004
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500 DOOSAN DNM 4500
more images
15
Словачка
802 km
DOOSAN DNM 4500
2021
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II Doosan NX 5500 II
more images
12
Португалија Portugal
2536 km
Doosan NX 5500 II
2013
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA MX 2500 ST DOOSAN PUMA MX 2500 ST DOOSAN PUMA MX 2500 ST DOOSAN PUMA MX 2500 ST DOOSAN PUMA MX 2500 ST
more images
5
Германија Karlsbad
1312 km
DOOSAN PUMA MX 2500 ST
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY DOOSAN PUMA TT 1500 SY
more images
11
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
DOOSAN PUMA TT 1500 SY
2015
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500 Doosan DNM4500
more images
14
Обединето Кралство Barry St, Oldham OL1 3NE, UK
2212 km
Doosan DNM4500
2017
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN HM500 DOOSAN HM500 DOOSAN HM500
more images
3
Италија Cuggiono
1128 km
DOOSAN HM500
2007
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DNM500 Doosan DNM500 Doosan DNM500 Doosan DNM500
more images
4
Италија San Giovanni In Marignano
781 km
Doosan DNM500
2013
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y DOOSAN PUMA 2500Y
more images
7
Италија Borgo San Dalmazzo
1197 km
DOOSAN PUMA 2500Y
2004
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr
more images
13
Холандија Holten
1658 km
Hyundai Doosan Rock bucket 195cm 2500ltr
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500 DOOSAN DL500
more images
15
Холандија Cuijk
1649 km
DOOSAN DL500
2007
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7 Doosan DX 165 WR-7
more images
15
Германија Breitenfelde
1570 km
Doosan DX 165 WR-7
2022
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX 450LC Doosan DX 450LC Doosan DX 450LC Doosan DX 450LC Doosan DX 450LC Doosan DX 450LC
more images
6
Германија
1369 km
Doosan DX 450LC
2001
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM DOOSAN PUMA 2600 LM
more images
12
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DOOSAN PUMA 2600 LM
2013
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Friedrichsdorf
1395 km
Doosan D30NXP mit Zwillingsbereifung
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan PO86TI Doosan PO86TI Doosan PO86TI Doosan PO86TI Doosan PO86TI
more images
5
Германија Leipzig
1298 km
Doosan PO86TI
2021
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 700 LY DOOSAN PUMA 700 LY DOOSAN PUMA 700 LY DOOSAN PUMA 700 LY DOOSAN PUMA 700 LY
more images
5
Германија Engelskirchen
1515 km
DOOSAN PUMA 700 LY
2012
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan B15R 5 Doosan B15R 5 Doosan B15R 5 Doosan B15R 5 Doosan B15R 5 Doosan B15R 5
more images
6
Германија Dinslaken
1588 km
Doosan B15R 5
2010
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road
more images
6
Германија
1369 km
Doosan Solar 140 WV-RW Rail Road
2007
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY DOOSAN PUMA TT 1800 SY
more images
15
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DOOSAN PUMA TT 1800 SY
2013
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7 Doosan D55C-7
more images
7
Германија Crailsheim
1237 km
Doosan D55C-7
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB DOOSAN PUMA 240 MB
more images
10
Германија Hattingen
1554 km
DOOSAN PUMA 240 MB
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DOOSAN DNM 400
2008
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan B50XC 7 Doosan B50XC 7 Doosan B50XC 7 Doosan B50XC 7 Doosan B50XC 7 Doosan B50XC 7
more images
6
Германија Dinslaken
1588 km
Doosan B50XC 7
2020
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan Solar 140W-V Rail Road Doosan Solar 140W-V Rail Road Doosan Solar 140W-V Rail Road Doosan Solar 140W-V Rail Road Doosan Solar 140W-V Rail Road Doosan Solar 140W-V Rail Road
more images
6
Германија
1369 km
Doosan Solar 140W-V Rail Road
2005
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC DOOSAN LYNX 220 LSYC
more images
15
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DOOSAN LYNX 220 LSYC
2018
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST DOOSAN MX2000 ST
more images
15
Франција Bonneville
1323 km
DOOSAN MX2000 ST
2007
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7 Doosan BSL 16 N-7
more images
9
Германија Weyhe
1592 km
Doosan BSL 16 N-7
2021
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1225 km
DOOSAN QL 200 H
2005
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP
more images
7
Германија Garbsen
1512 km
Doosan G 30 NXP
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5 Doosan DX225LC-5
more images
15
Холандија Oldebroek
(Локација на дилерот)
1695 km
Doosan DX225LC-5
2019
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan B20X 7
more images
1
Германија Dinslaken
1588 km
Doosan B20X 7
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Франција Bonneville
1323 km
DOOSAN PUMA 5100 LMB
2019
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 30 P-3 Doosan G 30 P-3 Doosan G 30 P-3 Doosan G 30 P-3 Doosan G 30 P-3 Doosan G 30 P-3
more images
6
Германија Stuhr
1601 km
Doosan G 30 P-3
2006
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP
more images
9
Германија Garbsen
1512 km
Doosan G 30 NXP
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan LSM 12 N-7 / NEU Doosan LSM 12 N-7 / NEU Doosan LSM 12 N-7 / NEU Doosan LSM 12 N-7 / NEU Doosan LSM 12 N-7 / NEU Doosan LSM 12 N-7 / NEU
more images
6
Германија Weyhe
1592 km
Doosan LSM 12 N-7 / NEU
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7 Doosan G30P-7
more images
9
Германија Friedrichsdorf
1395 km
Doosan G30P-7
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5 Doosan DL 420-5
more images
15
Германија Breitenfelde
1570 km
Doosan DL 420-5
2018
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP Doosan G 25 NXP
more images
9
Германија Garbsen
1512 km
Doosan G 25 NXP
2022
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP Doosan G 30 NXP
more images
7
Германија Garbsen
1512 km
Doosan G 30 NXP
2022
Втора рака
Јавете се