Double miter saw - light metal
Eisele LINEA VIS TU/5P

цена
аукција
Година на градба
1994
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Double miter saw - light metal
Производителот:
Eisele
модел:
LINEA VIS TU/5P
Година на градба:
1994
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Sachsen, Германија Германија – Растојание: околу 1.302 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
500 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

saw blade diameter: 450 mm
speed: 2.820 rpm
cut-off length: max. 5.000 mm
cut-off length: min. 240 mm
air pressure connection: 6-8 bar
saw blade bore: 32 mm
miter cuts - on both sides: 45 + 90
control: conventional
total power requirement: approx. 4,6 kW
machine weight: approx. 1,1 t
dimension machine L x W x H: 6,05 x 1,49 x 1,79 m

EQUIPMENT:

 • Tension pneumatic vertical and horizontal
 • pneumatic fog spraying device
 • height adjustable machine feet
 • material supports movable with saw
 • piece counter
 • 2 spare saw blades


This auction is conducted in cooperation with a dealer active on Maschinensucher since 2012.

ДОКУМЕНТИ

7871471.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7871471
Референтен број:
AUC-230110
Ажурирање:
последен на 09.01.2023

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7871471
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Sachsen
Германија Германија
Растојание: околу 1.302 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm) EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm) EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm) EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm) EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm) EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm)
more images
6
Германија Mörsdorf
1282 km
EISELE EMMEGI VISA -2 TU/5 (450x5000 mm)
има потреба од поправка (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4 EMMEGI Norma VIS 400 TU/4
more images
10
Германија Velen
1601 km
EMMEGI Norma VIS 400 TU/4
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5 Emmegi Norma Vis 400 tu/5
more images
12
Полска Karsin
1397 km
Emmegi Norma Vis 400 tu/5
2007
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live Studer Vista 5 M2 & Score Live
more images
9
Унгарија Budapest
690 km
Studer Vista 5 M2 & Score Live
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung
more images
15
Германија Duisburg
1579 km
Mazda CX 5 Sports Line AWD 4x4*Garantie*TOP Austattung
2014
Втора рака
Класифицирана реклама
Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop
more images
15
Австрија Bergheim bei Salzburg
977 km
Ford Galaxy Titanium Tüv/Pickerl Navi Start/Stop
2016
Втора рака
Класифицирана реклама
Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima
more images
15
Германија Forchtenberg
1270 km
Scania R 450 A4x2NA Highline ACC Navi Standklima
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager
more images
5
Германија Offenburg
(Локација на дилерот)
1327 km
Alzmetall AX3 SV I Sonderaustattung I Neu ab Lager
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS_V-S H EISELE VMS_V-S H EISELE VMS_V-S H
more images
3
Германија Goldenstedt
1595 km
EISELE VMS_V-S H
1979
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1648 km
Eisele LMS II / 034
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF
more images
4
Германија Gütersloh
1529 km
Pressta Eisele AKF
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE BS360 EISELE BS360 EISELE BS360
more images
3
Германија Rösrath / Köln
(Локација на дилерот)
1519 km
EISELE BS360
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV EISELE - Halbautomat VMS 370 PV
more images
7
Германија Ahaus
1612 km
EISELE - Halbautomat VMS 370 PV
1997
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
TRENNJAEGER , Eisele Typ VC 260 A TRENNJAEGER , Eisele Typ VC 260 A TRENNJAEGER , Eisele Typ VC 260 A
more images
3
Германија Schwabach
1195 km
TRENNJAEGER , Eisele Typ VC 260 A
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Lüdenscheid
1518 km
EISELE VMS 300
1995
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS II PV-PR EISELE VMS II PV-PR
more images
2
Германија Staufenberg
1426 km
EISELE VMS II PV-PR
1986
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele VMS III S Typ 430 Eisele VMS III S Typ 430 Eisele VMS III S Typ 430
more images
3
Германија Kanzach
1199 km
Eisele VMS III S Typ 430
1985
добро (искористено)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Германија Kernen im Remstal
1260 km
EISELE VMS
1991
Втора рака
Потврден дилер
Класифицирана реклама
EISELE - Halbautomat LMS-II-PV EISELE - Halbautomat LMS-II-PV EISELE - Halbautomat LMS-II-PV
more images
3
Германија Ahaus
1612 km
EISELE - Halbautomat LMS-II-PV
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS 4HYD 440 EISELE VMS 4HYD 440 EISELE VMS 4HYD 440 EISELE VMS 4HYD 440 EISELE VMS 4HYD 440
more images
5
Германија Korschenbroich
(Локација на дилерот)
1571 km
EISELE VMS 4HYD 440
1979
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele Aluma Pressta Eisele Aluma Pressta Eisele Aluma Pressta Eisele Aluma Pressta Eisele Aluma
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Pressta Eisele Aluma
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele KST Pressta Eisele KST Pressta Eisele KST Pressta Eisele KST
more images
4
Германија Gütersloh
(Локација на дилерот)
1527 km
Pressta Eisele KST
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele VMS 300 Eisele VMS 300 Eisele VMS 300 Eisele VMS 300
more images
4
Германија Straubenhardt
1310 km
Eisele VMS 300
1994
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Ostrożne
1262 km
Pressta Eisele PV 8
1992
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
eisele kw eisele kw eisele kw
more images
3
Германија Hilzingen
(Локација на дилерот)
1230 km
eisele kw
нештиклирано (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P
more images
5
Германија Solingen
1545 km
EISELE - HALBAUTOMAT LMS 350 P
1991
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H Behringer Eisele GmbH PSU 450 H
more images
14
Швајцарија Boswil
(Локација на дилерот)
1239 km
Behringer Eisele GmbH PSU 450 H
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Gütersloh
(Локација на дилерот)
1527 km
Pressta Eisele AKF 200 ST
1996
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Velen
1601 km
EISELE PSU-Hy 470
1988
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele VMS350/421A2M0005 Eisele VMS350/421A2M0005 Eisele VMS350/421A2M0005
more images
3
Германија Hohenbrunn
1065 km
Eisele VMS350/421A2M0005
1994
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele Durchmesser 400 mm Eisele Durchmesser 400 mm Eisele Durchmesser 400 mm Eisele Durchmesser 400 mm Eisele Durchmesser 400 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Eisele Durchmesser 400 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Ostrożne
1262 km
Pressta Eisele AKF 250
1993
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120 EISELE VMS 120
more images
10
Германија Ahaus
1612 km
EISELE VMS 120
1993
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Presta Eisele BAZ 6000 Presta Eisele BAZ 6000 Presta Eisele BAZ 6000 Presta Eisele BAZ 6000 Presta Eisele BAZ 6000 Presta Eisele BAZ 6000
more images
6
Германија Siegen
1474 km
Presta Eisele BAZ 6000
1995
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele VMS III PV Eisele VMS III PV Eisele VMS III PV Eisele VMS III PV
more images
4
Германија Offenburg
1327 km
Eisele VMS III PV
1989
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS - II - S - PV EISELE VMS - II - S - PV EISELE VMS - II - S - PV EISELE VMS - II - S - PV EISELE VMS - II - S - PV EISELE VMS - II - S - PV
more images
6
Германија Hessisch Lichtenau
1408 km
EISELE VMS - II - S - PV
1989
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
IntraVision CC.24CESN050652 IntraVision CC.24CESN050652 IntraVision CC.24CESN050652 IntraVision CC.24CESN050652
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
IntraVision CC.24CESN050652
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Ostrożne
1262 km
Eisele LMS 350
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF Pressta Eisele AKF
more images
8
Германија Gütersloh
1529 km
Pressta Eisele AKF
1994
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045 Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045
more images
8
Австрија Mayrhofen
999 km
Eisele Doppelgehrungssäge VMS II-D 045
1977
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420 EISELE VMS - II - S - PV - 420
more images
10
Германија Niederlangen
1656 km
EISELE VMS - II - S - PV - 420
1981
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S BAMA EISELE 450 S
more images
12
Германија Flensburg
1725 km
BAMA EISELE 450 S
1979
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
IntraVision CC.24CESN712 IntraVision CC.24CESN712 IntraVision CC.24CESN712 IntraVision CC.24CESN712 IntraVision CC.24CESN712
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
IntraVision CC.24CESN712
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Ostrożne
1262 km
Pressta Eisele Dyno 6
1995
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Gütersloh
1529 km
Pressta Eisele AKF
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024 Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024
more images
15
Германија Greven
1580 km
Eisele Eisel THKD 18 Interne Nr. 0024
2013
Втора рака
Класифицирана реклама
Pressta Eisele Emmegi 300 M
more images
1
Полска Bielawa
1085 km
Pressta Eisele Emmegi 300 M
1999
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
EISELE , LMS I EISELE , LMS I EISELE , LMS I
more images
3
Германија Schwabach
1195 km
EISELE , LMS I
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele PROFILMA 550R-S Pressta Eisele PROFILMA 550R-S Pressta Eisele PROFILMA 550R-S
more images
3
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1365 km
Pressta Eisele PROFILMA 550R-S
2005
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Pressta Eisele 850 8 Pressta Eisele 850 8
more images
2
Полска Bielawa
1085 km
Pressta Eisele 850 8
1994
подготвен за употреба (искористен)
Јавете се