FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS - Понуда на Machineseeker

FLAT GRINDING MACHINE
ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS

цена
аукција
Година на градба
1995
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS
FLAT GRINDING MACHINE ELB-SCHLIFF Optimal 4250 SPS

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
FLAT GRINDING MACHINE
Производителот:
ELB-SCHLIFF
модел:
Optimal 4250 SPS
Број на машина:
46007 0395
Година на градба:
1995
држава:
реновиран (користен)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Śląskie, Полска Полска – Растојание: околу 1.044 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

New control unit + granite carriage


TECHNICAL DETAILS
Grinding area: 400 x 250 mm
Spindle speed: 1440/2900 rpm
Workpiece height: 375 mm


Table dimensions: 800 x 250 mm
Workpiece weight: max. 400 kg
Cross feed: 3-50 mm/stroke
Vertical scale: 1 graduation mark = 0.001 - 0.06 mm


Grinding wheel diameter: 300 mm
Grinding wheel width: 50 mm
Grinding wheel drilling diameter: 36 mmMACHINE DETAILS
Weight: 2700 kg
Space requirement: approx. 2800 X 2500 2300 mm
Operating voltage: 3 x 400 V
Total connection: 12 kWОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16070971
Референтен број:
AUC-2404106
Ажурирање:
последен на 02.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16070971
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Полска Полска
Растојание: околу 1.044 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 Elb Schliff Optimal 6375 SPS-NK
 Elb Schliff Optimal 6375 SPS-NK
 Elb Schliff Optimal 6375 SPS-NK
 Elb Schliff Optimal 6375 SPS-NK
 Elb Schliff Optimal 6375 SPS-NK
more images
Германија Deutschland
1.369 km

Elb SchliffOptimal 6375 SPS-NK
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF OPTIMAL 6375 VA-II ND
more images
Германија Deutschland
1.369 km

ELB-SCHLIFFOPTIMAL 6375 VA-II ND
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
 ELB-SCHLIFF Perfekt BD8 SPS NK
more images
Германија Benningen am Neckar
1.272 km

ELB-SCHLIFFPerfekt BD8 SPS NK
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF OPTIMAL 6375 ND
 ELB-SCHLIFF OPTIMAL 6375 ND
 ELB-SCHLIFF OPTIMAL 6375 ND
more images
Германија Haiger
1.457 km

ELB-SCHLIFFOPTIMAL 6375 ND
Јавете се
Класифицирана реклама
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
 Elb-Schliff PERFEKT 6 SPS-NK
more images
Германија Berlin
1.365 km

Elb-SchliffPERFEKT 6 SPS-NK
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
 ELB Optimal 4250 NC-K
more images
Швајцарија Beringen
1.241 km

ELBOptimal 4250 NC-K
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
 ELB OPTIMAL 4250 NC K
more images
Франција Haguenau
1.352 km

ELBOPTIMAL 4250 NC K
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
 ELB Perfekt BD 8 SPS-NK
more images
Германија Dreieich
1.376 km

ELBPerfekt BD 8 SPS-NK
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB Perfekt 4 SPS-NK
 ELB Perfekt 4 SPS-NK
 ELB Perfekt 4 SPS-NK
 ELB Perfekt 4 SPS-NK
 ELB Perfekt 4 SPS-NK
more images
Германија Feucht
1.191 km

ELBPerfekt 4 SPS-NK
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
 ELB - SCHLIFF SWDE 20 NPC
more images
Германија Halberstadt
1.403 km

ELB - SCHLIFFSWDE 20 NPC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
 ELB-SCHLIFF SW 624 VA I-Z
more images
Германија Trittau
1.581 km

ELB-SCHLIFFSW 624 VA I-Z
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
 ELB-SCHLIFF SW5
more images
Германија Eibenstock
1.214 km

ELB-SCHLIFFSW5
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SW4/5HA
 ELB-SCHLIFF SW4/5HA
 ELB-SCHLIFF SW4/5HA
 ELB-SCHLIFF SW4/5HA
more images
Унгарија Répcevis
764 km

ELB-SCHLIFFSW4/5HA
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
 ELB-SCHLIFF SWB6VA2
more images
Германија Ulm
1.195 km

ELB-SCHLIFFSWB6VA2
Јавете се
Класифицирана реклама
Португалија Marinha Grande
2.580 km

ELB-SCHLIFFSW20
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SW 10 VA II
 ELB-SCHLIFF SW 10 VA II
 ELB-SCHLIFF SW 10 VA II
 ELB-SCHLIFF SW 10 VA II
more images
Германија Unterschneidheim
1.206 km

ELB-SCHLIFFSW 10 VA II
Јавете се
аукција
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
 ELB-SCHLIFF SW20
Аукцијата заврши

ELB-SCHLIFFSW20
buyer-protection
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
 ELB-SCHLIFF SW 3000 x 500 mm
more images
Германија Kreuztal
1.479 km

ELB-SCHLIFFSW 3000 x 500 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
 ELB-SCHLIFF HK-ORION 635 VA II
more images
Германија Burgoberbach
1.215 km

ELB-SCHLIFFHK-ORION 635 VA II
Јавете се
Купи го сега
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D

ELB-SCHLIFFsmartLine N10 KOMBI KGT V 840D
buyer-protection
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
 ELB-SCHLIFF Classic 012 NPC-K
more images
Швајцарија Pratteln
1.293 km

ELB-SCHLIFFClassic 012 NPC-K
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
 ELB-SCHLIFF SUPER - RUBIN 024 CNC
more images
Швајцарија Rheinfelden
1.287 km

ELB-SCHLIFFSUPER - RUBIN 024 CNC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELB-SCHLIFF SWBE 07 NPC- K
 ELB-SCHLIFF SWBE 07 NPC- K
 ELB-SCHLIFF SWBE 07 NPC- K
 ELB-SCHLIFF SWBE 07 NPC- K
 ELB-SCHLIFF SWBE 07 NPC- K
more images
Германија Fuldatal
1.432 km

ELB-SCHLIFFSWBE 07 NPC- K
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
 Elb Schliff Super Rubin 024 NC-K
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km

Elb SchliffSuper Rubin 024 NC-K
Јавете се
аукција
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
 ELB-SCHLIFF smartLine N10 KOMBI KGT V 840D
Аукцијата заврши

ELB-SCHLIFFsmartLine N10 KOMBI KGT V 840D
buyer-protection