Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12 - Понуда на Machineseeker

Scissor lift
ELS LIFT - Kunze Group EL12

цена
аукција
Година на градба
2017
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Германија – Растојание: околу 1.042 км
Повеќе аукции
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12
Scissor lift ELS LIFT - Kunze Group EL12

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Scissor lift
Производителот:
ELS LIFT - Kunze Group
модел:
EL12
Број на машина:
17254801
Година на градба:
2017
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
300 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Bayern, Германија Германија – Растојание: околу 1.042 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


working height: 12 m
platform height: 10 m
platform size: 1,13 x 2,29 m


load capacity: max. 300 kg
Transverse load capacity: max. 400 N
gradient angle: 23


Speed: max. 3 km/h
Turning radius inside/outside: 0.2 / 2.5 mm
Lifting speed: 45 s
Tilt angle: 3MACHINE DETAILS


weight: 2600 kg
Rated power: 4,5 kW
Battery charge: 4x6 V 310 Amp/h


length: 2,47 m
Width: 1,15 m
Height: 2,43 mОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

9751538.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9751538
Референтен број:
AUC-230525
Ажурирање:
последен на 26.07.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 9751538
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.042 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
 ELS Lift EL12
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL12
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Holland Lift N165 EL12 Scherenarbeitsbühne Elektro 18,5m AH
 Holland Lift N165 EL12 Scherenarbeitsbühne Elektro 18,5m AH
 Holland Lift N165 EL12 Scherenarbeitsbühne Elektro 18,5m AH
 Holland Lift N165 EL12 Scherenarbeitsbühne Elektro 18,5m AH
more images
Германија Weißenfels
(Локација на дилерот)
1.305 km

Holland LiftN165 EL12 Scherenarbeitsbühne Elektro 18,5m AH
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL6-S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
 ELS Lift EL8-T
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL8-T
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
 ELS Lift EL14
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL14
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL10
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL10
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftJunior5.5SP
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL8-S
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL8-S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift Junior5.5
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftJunior5.5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift Junior5.5SP
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftJunior5.5SP
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift Junior4.5
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftJunior4.5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
 ELS Lift EL6-S
more images
Германија Bruckmühl
1.043 km

ELS LiftEL6-S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
 Bosch Rexroth Group 3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
more images
Германија Dresden
1.214 km

Bosch Rexroth Group3842558993 HQ2/G-H, BS 2/G-250
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
 Bosch Rexroth Group HQ 2/G-H, 3841996370
more images
Германија Dresden
1.214 km

Bosch Rexroth GroupHQ 2/G-H, 3841996370
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
 GRUSE ELS 0.5-8-1-G-SO
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km

GRUSEELS 0.5-8-1-G-SO
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gruse ELS 4-16-GI-SO
 Gruse ELS 4-16-GI-SO
more images
Германија Hohenbrunn
1.065 km

GruseELS 4-16-GI-SO
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
 Wagner ELS 1-10-TI-SO
more images
Германија Stuttgart
1.269 km

WagnerELS 1-10-TI-SO
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
 Holland Lift N-165EL12
more images
Германија Alpen
1.603 km

Holland LiftN-165EL12
Јавете се
Класифицирана реклама
 SICHELSCHMIDT FGEX
 SICHELSCHMIDT FGEX
 SICHELSCHMIDT FGEX
more images
Германија Eislingen/Fils
1.229 km

SICHELSCHMIDTFGEX
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се
Класифицирана реклама
 Krone SD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
more images
Германија Wuppertal
(Локација на дилерот)
1.543 km

KroneSD , Carrier Vector 1550, Doppelstock, Lift
Јавете се