Laser engraving machine
Eutomation & Scansys

цена
аукција
Година на градба
2016
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Laser engraving machine
Производителот:
Eutomation & Scansys
Година на градба:
2016
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Code reader:  SIEMENS MOBY E with profibus connection to the PLC for reading the code on the pallet
Laser:  Trumpf TruMark 3020, 1064 nm
Beam quality:  < 1,5
Pulse frequency:  1 kHz - 100 kHz
Focus diameter:  30 µm with a focal length 100 mm
Focus position control:  +/- 60 mm with focal length 330 mm
Field size:  290 x 290 mm with focal length 330 mm


Cooling:  Active air cooling (can be used up to 40°C)
Code:   6-digit numeric code
2D-Code height:  approx. 8 x 8 mm
Memory:  The code to be written is a 6 digit numeric code. The number of this code is written digitally 1 time and encoded 5 times 2D matrix on the circumference of approx. 70mm of the disc. The code itself is transmitted by the PLC to the laser.MACHINE DETAILS
Laser dimenstion:  138 x 138 x 380 mm
Supply unit dimensions:  445 x 465 x 420 mmFixed pick-up date of the machine on 27.12.23 oder 09.01.24. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14173165
Референтен број:
AUC-2311033
Ажурирање:
последен на 28.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14173165
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Аукцијата заврши
Eutomation & Scansys
Класифицирана реклама
Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1 Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1
more images
Италија Thiene - Vi
(Локација на дилерот)
940 km
Fiat DUCATO 15 23 JTD L1 H1
Јавете се