Cold rolling machine EXCELLO XK 237 - Понуда на Machineseeker

Cold rolling machine
EXCELLO XK 237

цена
аукција
Година на градба
2001
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Cold rolling machine EXCELLO XK 237
Cold rolling machine EXCELLO XK 237
Cold rolling machine EXCELLO XK 237
Cold rolling machine EXCELLO XK 237
Cold rolling machine EXCELLO XK 237
Cold rolling machine EXCELLO XK 237

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Cold rolling machine
Производителот:
EXCELLO
модел:
XK 237
Број на машина:
109 956
Година на градба:
2001
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.418 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Control type: CNC
Workpiece length: 500 mm
Rack length: max. 915 mm
Profile width: 125 mm
Outer profile diameter: 50 mm
Module range: 0.3 - 1.25
Carriage stroke: 1130 mm
Drive power: 22 kW

Cycle time loading/unloading: 5s
Cycle time: 16.5 s
Rolling cycles/hour at 100% Ne: 220


MACHINE DETAILS
Electrical version - voltage/frequency: 380/50 V/Hz
Total power requirement: 24 kW
Machine dimensions: 3100 x 2541 x 2100 mm
Space requirement: 5014 x 4165 mm
Machine weight without automation: approx. 12 tEQUIPMENT • Complete cladding

 • Tailstock Hydraulic and oil system
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16069042
Референтен број:
AUC-2404112
Ажурирање:
последен на 02.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16069042
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 EXCELLO XK 275
 EXCELLO XK 275
 EXCELLO XK 275
 EXCELLO XK 275
 EXCELLO XK 275
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

EXCELLOXK 275
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
 EXCELLO / Boehringer XK 837
more images
Германија Hilden
1.552 km

EXCELLO / BoehringerXK 837
Потврден дилер
Јавете се
аукција
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
 EXCELLO XK 225
Аукцијата заврши

EXCELLOXK 225
buyer-protection
Класифицирана реклама
 EX-CELL-O XK 225
 EX-CELL-O XK 225
 EX-CELL-O XK 225
more images
Германија Metzingen
1.244 km

EX-CELL-OXK 225
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
 EXCELLO 1000x1000mm
more images
Германија Ennepetal
1.538 km

EXCELLO1000x1000mm
Јавете се
Класифицирана реклама
 Brehmer 237
more images
Германија Nürnberg
1.204 km

Brehmer237
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
 Unique XK
more images
Естонија Tallinn
1.994 km

UniqueXK
Јавете се
Класифицирана реклама
 VENETA BC 07/ 237
 VENETA BC 07/ 237
more images
Италија Bozen
992 km

VENETA BC 07/ 237
Јавете се
Класифицирана реклама
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
 EX-CELL-O XS425
more images
Германија Eislingen/Fils
1.228 km

EX-CELL-OXS425
Јавете се
Класифицирана реклама
 EX-CELL-O DZ 630
 EX-CELL-O DZ 630
 EX-CELL-O DZ 630
 EX-CELL-O DZ 630
 EX-CELL-O DZ 630
more images
Германија Hessen, Deutschland
1.395 km

EX-CELL-ODZ 630
Јавете се
Класифицирана реклама
Шпанија Fuente de Cantos
2.413 km

EX CELL OROTO FLO 3225
Јавете се
Класифицирана реклама
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
 Heidenhain LS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

HeidenhainLS 704 ML 720 ID 237 133 05 SN 4061337E + Lesekopf - 6 Mon. Gewährl.
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
 STROJAREN PIESOK XK-2000/2A
more images
Германија Leipzig
1.298 km

STROJAREN PIESOKXK-2000/2A
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Affeldt 1000-531-237 fahrbar
 Affeldt 1000-531-237 fahrbar
more images
Германија 97076 Würzburg, Deutschland
1.289 km

Affeldt1000-531-237 fahrbar
Јавете се
Класифицирана реклама
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
 Strojarne Piesok XK 2000/2A
more images
Унгарија Tatabánya
714 km

Strojarne PiesokXK 2000/2A
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Германија Wilnsdorf
1.463 km

KellerUNI-STAR XK
Јавете се
Класифицирана реклама
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
 Keller Lufttechnik Uni-Star XK
more images
Полска Zdziechowice
1.086 km

Keller LufttechnikUni-Star XK
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Heidenhaun Heidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Heidenhaun Heidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Heidenhaun Heidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Heidenhaun Heidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
 Heidenhaun Heidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

HeidenhaunHeidenhain LS 704 Längenmessstab . 237 133 04 ML 920 , Serien-Nr. gemäß Foto - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Strojarne Piesok XK 2000 - 2
 Strojarne Piesok XK 2000 - 2
more images
Австрија Uttendorf
997 km

Strojarne PiesokXK 2000 - 2
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
 unbekannt 18 Zähne Ø 237 mm
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km

unbekannt18 Zähne Ø 237 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
 BREMA (BIESSE Group) 2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
more images
Италија Roreto
1.179 km

BREMA (BIESSE Group)2 x Vektor (GLR-X 30-13 + XK 40-13) + ID
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 PIESOK XK-2000/2A
 PIESOK XK-2000/2A
 PIESOK XK-2000/2A
 PIESOK XK-2000/2A
more images
Грција Athina
437 km

PIESOK XK-2000/2A
Јавете се
Класифицирана реклама
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
 unbekannt Ø 237 x 1525 mm
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km

unbekanntØ 237 x 1525 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 unbekannt Spannweite 237 mm
 unbekannt Spannweite 237 mm
 unbekannt Spannweite 237 mm
 unbekannt Spannweite 237 mm
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km

unbekanntSpannweite 237 mm
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
 HEW** G0-80K/4-BB1,6
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km

HEW**G0-80K/4-BB1,6
Потврден дилер
Јавете се