Wire EDM machine FANUC Alpha 0iB - Понуда на Machineseeker

Wire EDM machine
FANUC Alpha 0iB

цена
аукција
Година на градба
2002
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Wire EDM machine
Производителот:
FANUC
модел:
Alpha 0iB
Година на градба:
2002
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
15.700 Х

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.245 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
EXW
Трошоци за расклопување и товарење:
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Travel X: 320
Travel Y: 220
Travel Z: 255
Travel U: 120
Travel V: 120


Workpiece weight: max. 500 kg
Wire diameter: 0.1 to 0.3 mmMACHINE DETAILS
Machine weight: 1200 kgEQUIPMENT • Cooler for dielectric

 • Clamping system (see pictures)

 • Programming system "PC Fapt Cat i" from Fanuc
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A15291628
Референтен број:
AUC-2403086
Ажурирање:
последен на 20.03.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 15291628
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.245 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
FANUC ALPHA 0iBFANUC ALPHA 0iBFANUC ALPHA 0iBFANUC ALPHA 0iBFANUC ALPHA 0iB
more images
Швајцарија CH
1.222 km
FANUC ALPHA 0iB
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc A06B-0239-B400 SV MOTOR ALPHA SN:C141B0B08 !Fanuc A06B-0239-B400 SV MOTOR ALPHA SN:C141B0B08 !Fanuc A06B-0239-B400 SV MOTOR ALPHA SN:C141B0B08 !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km
Fanuc A06B-0239-B400 SV MOTOR ALPHA SN:C141B0B08 !
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC Robocut ALPHA- 0BFANUC Robocut ALPHA- 0BFANUC Robocut ALPHA- 0B
more images
Словенија Slovenia
740 km
FANUC Robocut ALPHA- 0B
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC ALPHA C600iAFANUC ALPHA C600iAFANUC ALPHA C600iAFANUC ALPHA C600iAFANUC ALPHA C600iAFANUC ALPHA C600iA
more images
Швајцарија CH
1.222 km
FANUC ALPHA C600iA
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5
more images
Германија Lauchheim
1.209 km
FANUC ROBODRILL ALPHA D21LiB5
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC Robocut Alpha-1iAFANUC Robocut Alpha-1iAFANUC Robocut Alpha-1iAFANUC Robocut Alpha-1iA
more images
Холандија Wilbertoord
1.649 km
FANUC Robocut Alpha-1iA
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC ROBOSHOT Alpha S50iBFANUC ROBOSHOT Alpha S50iBFANUC ROBOSHOT Alpha S50iBFANUC ROBOSHOT Alpha S50iB
more images
Шпанија Spain
2.137 km
FANUC ROBOSHOT Alpha S50iB
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc alpha F 1-5000Fanuc alpha F 1-5000Fanuc alpha F 1-5000Fanuc alpha F 1-5000Fanuc alpha F 1-5000
more images
Полска Częstochowa
1.043 km
Fanuc alpha F 1-5000
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC Robocut Alpha 0iEFANUC Robocut Alpha 0iEFANUC Robocut Alpha 0iE
more images
Чешка република Tschechien
1.035 km
FANUC Robocut Alpha 0iE
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC MATRA ROBOCUT Alpha 1iA	FANUC MATRA ROBOCUT Alpha 1iA
more images
Германија Mögglingen
1.221 km
FANUC MATRA ROBOCUT Alpha 1iA
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC ROBODRILL ALPHA T14 iAFANUC ROBODRILL ALPHA T14 iA
more images
Обединето Кралство Bloomfield Rd, Tipton DY4 9ET, UK
2.161 km
FANUC ROBODRILL ALPHA T14 iA
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc Robocut Alpha oibFanuc Robocut Alpha oibFanuc Robocut Alpha oib
more images
Германија Kaufungen
1.419 km
Fanuc Robocut Alpha oib
Потврден дилер
Јавете се
аукција
FANUC Alpha C 600 iBFANUC Alpha C 600 iBFANUC Alpha C 600 iB
Аукцијата заврши
FANUC Alpha C 600 iB
buyer-protection
Класифицирана реклама
STAMA/ FANUC MC 010 ALPHA AB
more images
Германија Berlin
(Локација на дилерот)
1.365 km
STAMA/ FANUC MC 010 ALPHA AB
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc A06B-0146-B675Fanuc A06B-0146-B675Fanuc A06B-0146-B675Fanuc A06B-0146-B675
more images
Германија Dresden
1.214 km
Fanuc A06B-0146-B675
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
HARRISON Alpha 460 plus (460x1500) FANUCHARRISON Alpha 460 plus (460x1500) FANUCHARRISON Alpha 460 plus (460x1500) FANUCHARRISON Alpha 460 plus (460x1500) FANUC
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
HARRISON Alpha 460 plus (460x1500) FANUC
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/185L
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/185L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc R2000iB 210F R30iAFanuc R2000iB 210F R30iAFanuc R2000iB 210F R30iAFanuc R2000iB 210F R30iAFanuc R2000iB 210F R30iA
more images
Шпанија Bilbao
2.029 km
Fanuc R2000iB 210F R30iA
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule JuniorFANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule JuniorFANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule JuniorFANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule JuniorFANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule JuniorFANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule Junior
more images
Германија Hessisch Lichtenau
1.408 km
FANUC - SPS Soudage Production Services - AIR LIQU ARC Mate 50i B 3L - Cellule Junior
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Естонија Peetrimõisa
1.887 km
FANUC M-710iB 45T
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB MateFANUC LR Mate 200iD R-30iB Mate
more images
Холандија Weert
1.629 km
FANUC LR Mate 200iD R-30iB Mate
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC Arc Mate 100iBe
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
FANUC Arc Mate 100iBe
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125LFANUC R-2000iB/125L
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/125L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
more images
Шпанија Bilbao
2.029 km
Fanuc Arc Mate 100iB
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc M-710iC 50KG R-30iB Plus
more images
Германија Marl
1.577 km
Fanuc M-710iC 50KG R-30iB Plus
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 210 F n°6FANUC R. 2000 iB 210 F n°6FANUC R. 2000 iB 210 F n°6FANUC R. 2000 iB 210 F n°6
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 210 F n°6
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iBFANUC CR-35iA R-30iB
more images
Холандија Weert
1.629 km
FANUC CR-35iA R-30iB
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc S-500iBFanuc S-500iBFanuc S-500iBFanuc S-500iBFanuc S-500iBFanuc S-500iBFanuc S-500iB
more images
Германија Buchen
1.307 km
Fanuc S-500iB
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185L
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/185L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Częstochowa
1.043 km
FANUC Arc Mate 100iB
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC r-2000iB 165F with controllerFANUC r-2000iB 165F with controllerFANUC r-2000iB 165F with controllerFANUC r-2000iB 165F with controllerFANUC r-2000iB 165F with controllerFANUC r-2000iB 165F with controller
more images
Обединето Кралство Welsh Road East, Southam CV47 1NE, UK
2.105 km
FANUC r-2000iB 165F with controller
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 100 P SUR SOCLE n°5
Јавете се
Класифицирана реклама
Fanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iBFanuc LR Mate 200iB
more images
Германија Buchen
1.307 km
Fanuc LR Mate 200iB
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210FFANUC R-2000iB/210F
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/210F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Częstochowa
1.043 km
FANUC R-2000iB/210F (E-25681)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 210 F n°4FANUC R. 2000 iB 210 F n°4FANUC R. 2000 iB 210 F n°4FANUC R. 2000 iB 210 F n°4
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 210 F n°4
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/210F
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/210F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Częstochowa
1.043 km
FANUC R-2000iB/210F (E-25699)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 210 F n°3FANUC R. 2000 iB 210 F n°3FANUC R. 2000 iB 210 F n°3FANUC R. 2000 iB 210 F n°3
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 210 F n°3
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185LFANUC R-2000iB/185L
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/185L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Częstochowa
1.043 km
Fanuc R-2000iB/210F (E-25677)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 210 F n°2FANUC R. 2000 iB 210 F n°2FANUC R. 2000 iB 210 F n°2FANUC R. 2000 iB 210 F n°2
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 210 F n°2
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/200R
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/200R
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Częstochowa
1.043 km
Fanuc R-2000iB/210F (E-25909)
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R. 2000 iB 210 F n°1FANUC R. 2000 iB 210 F n°1FANUC R. 2000 iB 210 F n°1FANUC R. 2000 iB 210 F n°1
more images
Франција Bonneuil-Matours
1.777 km
FANUC R. 2000 iB 210 F n°1
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/210F
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/210F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/210F
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/210F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/210F
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/210F
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/185L
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/185L
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
FANUC R-2000iB/200R
more images
Холандија Margraten
1.592 km
FANUC R-2000iB/200R
Потврден дилер
Јавете се