Lathe
FAT Haco FTM165

цена
аукција
Година на градба
2018
држава
Изложбена машина (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Lathe
Производителот:
FAT Haco
модел:
FTM165
Број на машина:
170803
Година на градба:
2018
држава:
како нов (изложбена машина)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Tirol, Австрија Австрија – Растојание: околу 1.021 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
5.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

Power - Precision - Performance


This machine model is the most compact model from FAT Haco in the field of turning and milling centers.


Machine has only been run a little and is therefore in mint condition!


Including parts catcher for main and counter spindle and tool.TECHNICAL DETAILS
Spindle distance: 1000 mm
Turning diameter over bed: 550 mm
turning diameter: 350
Speed: 6000 rpm
Control: Siemens 840 D SL


Y-axis: ± 35 mm
Longitudinal travel: 210 mm
Rapid traverse X/Z: 35 m/min
Torque: 275 Nm
Spindle nose according to DIN 55026: A2-6
Spindle taper: 1:20


Counter spindle speed: 6000 rpm
Counter spindle rapid traverse: 30 m/min
Counter spindle torque: 95 Nm
Counter spindle nose: A2-6


Tool holder: VDI 40
Tool positions: 12
Tool holder diameter: 20 mm
Index time: 0.2 s
Speed: 4000 rpm


Quill taper: MT 4
Traversing method: automatic positioning
Diameter of the quill: 55 mm
Tailstock stroke: 15 mm
Thrust force: 4,400 NMACHINE DETAILS
Dimensions: 1940 x 1860 x 3750 mm
Weight: 6600 kg
Power: 57 kWОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

13971175.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13971175
Референтен број:
AUC-2311085
Ажурирање:
последен на 11.12.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13971175
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Австрија Австрија
Растојание: околу 1.021 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
FAT FTM165 FAT FTM165 FAT FTM165 FAT FTM165 FAT FTM165
more images
Австрија Vomperbach
1.021 km
FAT FTM165
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT / HACO TUR SMN 630x 2000 mm FAT / HACO TUR SMN 630x 2000 mm
more images
Германија Witten
1.548 km
FAT / HACO TUR SMN 630x 2000 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO / FAT TUR 800 MN / 4000 HACO / FAT TUR 800 MN / 4000 HACO / FAT TUR 800 MN / 4000 HACO / FAT TUR 800 MN / 4000
more images
Германија
1.546 km
HACO / FAT TUR 800 MN / 4000
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100 FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100
more images
Германија Neustadt am Rübenberge
1.524 km
FAT-HACO TUR SMN 800/930/1100
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT / HACO TUR MN 1150x 4000 mm
more images
Германија Witten
1.548 km
FAT / HACO TUR MN 1150x 4000 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT-HACO FCT 700 / 700HV FAT-HACO FCT 700 / 700HV FAT-HACO FCT 700 / 700HV FAT-HACO FCT 700 / 700HV
more images
Германија Neustadt am Rübenberge
1.524 km
FAT-HACO FCT 700 / 700HV
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT / HACO TUR SMN 930x 3000 mm
more images
Германија Witten
1.548 km
FAT / HACO TUR SMN 930x 3000 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT-HACO TUR SMN 630/710 FAT-HACO TUR SMN 630/710 FAT-HACO TUR SMN 630/710
more images
Германија Neustadt am Rübenberge
1.524 km
FAT-HACO TUR SMN 630/710
Јавете се
Класифицирана реклама
ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000 ATLANTIC / HACO XTSL 3000
more images
Германија Weißenhorn
1.176 km
ATLANTIC / HACO XTSL 3000
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO SynchroMaster 30200 HACO SynchroMaster 30200 HACO SynchroMaster 30200
more images
Германија Witten
1.548 km
HACO SynchroMaster 30200
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO PPV 30220 HACO PPV 30220 HACO PPV 30220 HACO PPV 30220 HACO PPV 30220
more images
Белгија België
1.655 km
HACO PPV 30220
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700 FAT FCT-700
more images
Австрија Österreich
870 km
FAT FCT-700
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO HSL 3006 HACO HSL 3006 HACO HSL 3006 HACO HSL 3006
more images
Холандија Haarle
1.665 km
HACO HSL 3006
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012 HACO, Kingsland K TS 3012
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
HACO, Kingsland K TS 3012
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO PPH 40180 HACO PPH 40180 HACO PPH 40180 HACO PPH 40180 HACO PPH 40180 HACO PPH 40180
more images
Германија Esslingen am Neckar
1.256 km
HACO PPH 40180
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO TS 3006 HACO TS 3006 HACO TS 3006
more images
Германија Witten
1.548 km
HACO TS 3006
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO HSL HACO HSL HACO HSL HACO HSL HACO HSL HACO HSL
more images
Белгија België
1.655 km
HACO HSL
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO Atlantic ATS 3012 HACO Atlantic ATS 3012 HACO Atlantic ATS 3012 HACO Atlantic ATS 3012 HACO Atlantic ATS 3012
more images
Германија Friesenheim
1.324 km
HACO Atlantic ATS 3012
Јавете се
Класифицирана реклама
Холандија Netherlands
1.707 km
Haco TOOLMASTER 36
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060 HACO PPH-4060
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
HACO PPH-4060
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO ERM 30135 HACO ERM 30135 HACO ERM 30135
more images
Германија Ahaus
1.611 km
HACO ERM 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO TSX 3012 HACO TSX 3012 HACO TSX 3012
more images
Германија Witten
1.548 km
HACO TSX 3012
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3 HACO PM 310V-3
more images
Литванија Lithuania
1.518 km
HACO PM 310V-3
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012 HACO TS 3012
more images
Шпанија L'alcúdia de Crespíns
1.916 km
HACO TS 3012
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO PROXIMA 6025 HACO PROXIMA 6025 HACO PROXIMA 6025 HACO PROXIMA 6025 HACO PROXIMA 6025 HACO PROXIMA 6025
more images
Германија Deutschland
1.369 km
HACO PROXIMA 6025
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS HACO, Kingsland 75 XS
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
HACO, Kingsland 75 XS
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO HACE 032 PPES 30135 HACO HACE 032 PPES 30135 HACO HACE 032 PPES 30135 HACO HACE 032 PPES 30135 HACO HACE 032 PPES 30135 HACO HACE 032 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
HACO HACE 032 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75 HACO ERMS 200.75
more images
Германија Ahaus
1.612 km
HACO ERMS 200.75
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN FAT TUR930SMN
more images
Финска Finland
2.277 km
FAT TUR930SMN
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO HSL 4006 HACO HSL 4006 HACO HSL 4006 HACO HSL 4006
more images
Шпанија L'alcúdia de Crespíns
1.916 km
HACO HSL 4006
Јавете се
Класифицирана реклама
Haco HSL 3100 x 16 mm Haco HSL 3100 x 16 mm Haco HSL 3100 x 16 mm Haco HSL 3100 x 16 mm
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Haco HSL 3100 x 16 mm
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO ERM 36135 HACO ERM 36135 HACO ERM 36135 HACO ERM 36135 HACO ERM 36135 HACO ERM 36135
more images
Холандија Haarle
1.665 km
HACO ERM 36135
Јавете се
Класифицирана реклама
GME HACO STMU PPES 30135 GME HACO STMU PPES 30135 GME HACO STMU PPES 30135 GME HACO STMU PPES 30135 GME HACO STMU PPES 30135 GME HACO STMU PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
GME HACO STMU PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT TUR 63 FAT TUR 63
more images
Италија Matelica (MC)
(Локација на дилерот)
742 km
FAT TUR 63
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150 HACO ERM 36150
more images
Латвија Latvia
1.712 km
HACO ERM 36150
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300 HACO ERM 40 300
more images
Шпанија L'alcúdia de Crespíns
1.916 km
HACO ERM 40 300
Јавете се
Класифицирана реклама
Haco HSLX 3100 x 8 mm CNC Haco HSLX 3100 x 8 mm CNC Haco HSLX 3100 x 8 mm CNC Haco HSLX 3100 x 8 mm CNC
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
Haco HSLX 3100 x 8 mm CNC
Јавете се
Класифицирана реклама
FAT TUR 930 MNx3000 FAT TUR 930 MNx3000 FAT TUR 930 MNx3000
more images
Германија Kirchheim bei München
1.072 km
FAT TUR 930 MNx3000
Јавете се
Класифицирана реклама
Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135 Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Robosoft HACO HACC 013 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA HACO, Kingsland 60XA
more images
Холандија Wijchen
(Локација на дилерот)
1.660 km
HACO, Kingsland 60XA
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO TS 3012 HACO TS 3012
more images
Полска Poland
1.165 km
HACO TS 3012
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO EuroMaster S ES 30200 HACO EuroMaster S ES 30200 HACO EuroMaster S ES 30200
more images
Германија Witten
1.548 km
HACO EuroMaster S ES 30200
Јавете се
Класифицирана реклама
Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135 Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135 Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135 Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135 Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135 Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Trafomodern HACO TS 1.2 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
HACO EuroMaster S ES 30250 HACO EuroMaster S ES 30250 HACO EuroMaster S ES 30250
more images
Германија Witten
1.548 km
HACO EuroMaster S ES 30250
Јавете се
Класифицирана реклама
Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135 Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Robosoft HACO PC15 PPESV2 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135 Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Baldor HACO TEM 060-06-01-1 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135 Robosoft HACO PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Robosoft HACO PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135 RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
RSF Elektronik HACO MSA 3502 270 mm PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Robosoft HACO 411-1084 / 412-0112 / 412-0094 PPES 30135
Јавете се
Класифицирана реклама
Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135 Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Robosoft HACO 411-1153 PPES 30135
Јавете се