Macedonian
German (Германија) German (Австрија) German (Швајцарија) English (Соединетите Американски Држави) English (Обединето Кралство) French (Франција) French (Белгија) Spanish (Шпанија) Spanish (Мексико) Italian (Италија) Dutch (Холандија) Polish (Полска) Russian (Руска Федерација) Belarusian (Белорусија (Белорусија)) Ukrainian (Украина) Estonian (Estland (Reval)) Turkish (Турција) English (Нов Зеланд) English (Ирска) Czech (Чешка република) Danish (Данска) Finnish (Финска) Swedish (Шведска) Norwegian Bokmål (Норвешка) Maltese (Малта) Greek (Грција) Lithuanian (Литванија) Latvian (Латвија) Icelandic (Исланд) Portuguese (Португалија) Portuguese (Бразил) Spanish (Венецуела) Spanish (Аргентина) Hungarian (Унгарија) Slovak (Словачка) Romanian (Романија) Romanian (Молдавија) Slovenian (Словенија) Serbian (Србија) Serbian (Црна Гора) Albanian (Албанија) Croatian (Хрватска) Bulgarian (Бугарија) Macedonian (Македонија) Bosnian (Босна и Херцеговина) Hebrew (Израел) Arabic (Египет) Hindi (Индија) English (Индија) Indonesian (Индонезија) Korean (Јужна Кореа) Japanese (Јапонија) Thai (Тајланд) Malay (Малезија) Vietnamese (Виетнам) Chinese (Кина) Chinese (Тајван) Persian (Иран) Bengali (Бангладеш) Pashto (Авганистан)

Cylindrical grinding machine
FORTUNA FMUP 43D 450/1000 35-45 POLYGONSCHLEIF

цена
аукција
Година на градба
1991
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Cylindrical grinding machine
Производителот:
FORTUNA
модел:
FMUP 43D 450/1000 35-45 POLYGONSCHLEIF
Година на градба:
1991
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.216 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Трошоци за расклопување и товарење:
1.500 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS:

Out-of-round grinding and polygon grinding possible.

Measuring system: Movomatic ES 600
Workpiece weight: max. 300 kg
Power: 43 kW

grinding length: max. 1.000 mm
grinding diameter: up to 450 mm
center height: 225 mm
quill travel: 56 mm

DIMENSIONS

machine: 500 x 235 x 260 cm
control cabinet: 250 x 70 x 260 cm
aggregate: 120 x 120 x 200 cm
control unit: 120 x 80 x 220 cm

total weight: 10.000 kg

This auction is held in cooperation with a dealer active on Machine Finder since 2013.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

аукциска такса:
18,0 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и надоместокот за аукцијата и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A7775159
Референтен број:
AUC-230104
Ажурирање:
последен на 15.12.2022

Контакт

Max Fiene
Лице за контакт: Max Fiene
ИД на машината: 7775159
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.216 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Fortuna 35
more images
1
Холандија Andelst
1669 km
Fortuna 35
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to
more images
10
Германија Neu-Ulm
1190 km
Humbaur Hebebühnenanhänger HK 35 45 22 V Deichsel, 3,5 to
Ново
Класифицирана реклама
unbekannt 450/350/H420 mm unbekannt 450/350/H420 mm unbekannt 450/350/H420 mm unbekannt 450/350/H420 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 450/350/H420 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Sonstige/Other RG4 58 1350/1000 Sonstige/Other RG4 58 1350/1000 Sonstige/Other RG4 58 1350/1000 Sonstige/Other RG4 58 1350/1000
more images
4
Германија Friedberg
1135 km
Sonstige/Other RG4 58 1350/1000
2016
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BRIDGEPORT Interact 412 (450/310/300) TNC 355 BRIDGEPORT Interact 412 (450/310/300) TNC 355
more images
2
Германија Staufenberg
1426 km
BRIDGEPORT Interact 412 (450/310/300) TNC 355
1988
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 450/350/H450 mm unbekannt 450/350/H450 mm unbekannt 450/350/H450 mm unbekannt 450/350/H450 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 450/350/H450 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Safe Cabinet 450/800/H1035 mm Safe Cabinet 450/800/H1035 mm Safe Cabinet 450/800/H1035 mm
more images
3
Германија Wiefelstede
1648 km
Safe Cabinet 450/800/H1035 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BERG & SCHMID DGS 350/450 HA-I Easy 34
more images
1
Германија Velen-Ramsdorf
(Локација на дилерот)
1602 km
BERG & SCHMID DGS 350/450 HA-I Easy 34
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Mecalux 1350-540-450 Mecalux 1350-540-450 Mecalux 1350-540-450 Mecalux 1350-540-450
more images
4
Германија Würzburg
1289 km
Mecalux 1350-540-450
2017
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3 KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3
more images
7
Германија Mülheim an der Ruhr
1573 km
KRAUSS-MAFFEI KM 450-3500 C3
1999
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390 Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390 Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390
more images
3
Германија Würzburg
1289 km
Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390 Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390 Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390
more images
3
Германија Würzburg
1289 km
Schulz 450-390 IR795 + 1350-450-390
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Castolin Eutectic 35056 Castolin Eutectic 35056 Castolin Eutectic 35056 Castolin Eutectic 35056 Castolin Eutectic 35056
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Castolin Eutectic 35056
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000 BATTENFELD ....../1000
more images
8
Унгарија Budapest
684 km
BATTENFELD ....../1000
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid Schneidmühle Rapid Typ 45/35 KB Rapid Schneidmühle Rapid Typ 45/35 KB Rapid Schneidmühle Rapid Typ 45/35 KB Rapid Schneidmühle Rapid Typ 45/35 KB
more images
4
Германија Zuzenhausen
(Локација на дилерот)
1321 km
Rapid Schneidmühle Rapid Typ 45/35 KB
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Kirchheim
(Локација на дилерот)
1242 km
GEHRING ES4-1000-45 NC
2000
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440 Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440
more images
7
Германија Meiningen
1322 km
Nabertherm NA 120/45 DB10 450°C mit C440
2016
како нов (користен)
Јавете се
Класифицирана реклама
Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2 Bomag BM 1000/35-2
more images
9
Чешка република Medlov
980 km
Bomag BM 1000/35-2
2016
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift
more images
15
Холандија Etten-Leur
1709 km
DAF LF 45 .150 Carrier Supra 450 Dhollandia Lift
2010
Втора рака
Класифицирана реклама
Nabertherm NA120/ 45 mit C440 Zu- und Abluftsystem Nabertherm NA120/ 45 mit C440 Zu- und Abluftsystem
more images
2
Германија Meiningen
1322 km
Nabertherm NA120/ 45 mit C440 Zu- und Abluftsystem
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Nabertherm NA 250/ 45 mit B500
more images
1
Германија Meiningen
1322 km
Nabertherm NA 250/ 45 mit B500
2022
како нов (изложбена машина)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm
more images
13
Германија Neukamperfehn
1681 km
Stow / 4.450 mm / CS-Sigma Profil: 350 x 85 x 25 x 12 mm
добро (искористено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2 Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2 Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2 Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2 Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Taiyo Hub 440 mm RLB32S35B450-DAF2
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm
more images
13
Германија Seesen
1441 km
Blyss AKTION! Autotransporter 3500kg zGG 450x198x10cm
Ново
Класифицирана реклама
DEMAG Concept 350-710-1450 DEMAG Concept 350-710-1450
more images
2
Германија Langenfeld (Rheinland)
1547 km
DEMAG Concept 350-710-1450
2003
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV
more images
8
Холандија Nieuwendijk
1705 km
Scania R450 NGS 4x2 435 TKM PARK. AIRCO NAVI TV
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm
more images
15
Германија Gomaringen
1251 km
Iveco Daily 35C16H 3,0 l Euro6E Rd.3.450,mm
Ново
Класифицирана реклама
Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA
more images
15
Италија
905 km
Iveco Daily 35c160 3.0, passo 3450, PRONTA CONSEGNA
Ново
Класифицирана реклама
Reinox 450x235 Reinox 450x235
more images
2
Чешка република Hradec Králové
1061 km
Reinox 450x235
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Dr Schenk 3550450 Dr Schenk 3550450 Dr Schenk 3550450 Dr Schenk 3550450 Dr Schenk 3550450
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Dr Schenk 3550450
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR
more images
8
Холандија Nieuwendijk
1705 km
Scania R450 NGS 4x2 EURO 6 435 TKM NAVI PARK. AIR
2018
Втора рака
Класифицирана реклама
Italpresse 1450x3350 Italpresse 1450x3350 Italpresse 1450x3350 Italpresse 1450x3350 Italpresse 1450x3350 Italpresse 1450x3350
more images
6
Полска Naprawa
906 km
Italpresse 1450x3350
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm
more images
15
Германија Gomaringen
1251 km
Iveco Daily 35C18H 3,0 l Euro6 E Rd.3.450,mm
Ново
Класифицирана реклама
Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm) Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm)
more images
9
Унгарија Kiskunlacháza
658 km
Bosch Rexroth 2220x935mm (1450x365mm)
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Reinox 450x235 Reinox 450x235
more images
2
Чешка република Hradec Králové
1061 km
Reinox 450x235
2023
Ново
Јавете се
Класифицирана реклама
Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm
more images
15
Германија Gomaringen
1251 km
Iveco Daily 35C16H D 3,0 l Euro6E Rd.3450,mm
Ново
Класифицирана реклама
Durchmesser 450 mm Langkonusaufnahme 100,5 Durchmesser 450 mm Langkonusaufnahme 100,5 Durchmesser 450 mm Langkonusaufnahme 100,5 Durchmesser 450 mm Langkonusaufnahme 100,5
more images
4
Германија Tönisvorst
1589 km
Durchmesser 450 mm Langkonusaufnahme 100,5
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP
more images
4
Германија Renningen
1281 km
F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP
2009
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP
more images
4
Германија Renningen
1281 km
F.I.T TR 450 Turret Rewinder NON STOP
2007
многу добро (користено)
Јавете се
Класифицирана реклама
Stahl 450/400/H50 mm Stahl 450/400/H50 mm Stahl 450/400/H50 mm Stahl 450/400/H50 mm Stahl 450/400/H50 mm
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Stahl 450/400/H50 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Eislingen/Fils
1229 km
SCHULER PDR 200/450 (UVV)
1977
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450 KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450
more images
12
Германија
1369 km
KUPER KFE-TANDEM 3 1600/450
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Stahl 1000/800/H35 mm Stahl 1000/800/H35 mm Stahl 1000/800/H35 mm Stahl 1000/800/H35 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Stahl 1000/800/H35 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
unbekannt 1500/450/H1530 mm unbekannt 1500/450/H1530 mm unbekannt 1500/450/H1530 mm unbekannt 1500/450/H1530 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
unbekannt 1500/450/H1530 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Guss 1350/1000/H500 mm Guss 1350/1000/H500 mm Guss 1350/1000/H500 mm Guss 1350/1000/H500 mm
more images
4
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Guss 1350/1000/H500 mm
Втора рака
Јавете се
Класифицирана реклама
Stöber R45-0000 Stöber R45-0000 Stöber R45-0000 Stöber R45-0000 Stöber R45-0000
more images
5
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1647 km
Stöber R45-0000
Втора рака
Јавете се

Auction Conditions

The contractual language is German. The German version of these Auction Conditions shall prevail. The English version is for information purposes only.

 1. Auction goods are sold on behalf of and for the account of the seller cooperating with Machineseeker Group GmbH.
 2. All prices and bids are net prices and do not include VAT.
 3. Stated dismantling and loading costs are binding.
 4. All information is provided to the best of knowledge – Machineseeker Group GmbH generally recommends to inspect used machinery.
 5. Bidding is reserved for commercial buyers – sale exclusively to commercial buyers.
 6. The duration of an auction may be subject to change.
 7. By placing a bid, the prospective buyer declares herself/himself to be knowledgeable and informed with regards to auction good(s).
 8. Submitted direct or maximum bids are binding.
 9. Machineseeker Group GmbH reserves the right to examine incoming bids. Bids can be rejected or cancelled without providing reasons.
 10. The winning bid is designated at offer period end, conditional to the minimum price defined by the seller.
 11. In case of acceptance of a bid, Machineseeker Group GmbH charges an auction fee of 18,0 % net on the buyer’s net bid.
 12. The General Auction Terms of Machineseeker Group GmbH apply.
Machineseeker.mk е официјален спонзор на:
ПОФАЛИ И КРИТИКА
Успешно: Спроведена акција
неуспех: Акцијата не можеше да се изврши