Edge banding machine
FRAVOL RAPID-RX

цена
аукција
Година на градба
2013
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Edge banding machine
Производителот:
FRAVOL
модел:
RAPID-RX
Број на машина:
201210RX000001
Година на градба:
2013
држава:
многу добро (користено)
функционалност:
целосно функционален
Работно време:
624 h

ИСПОРАКА

Локација:
Nordrhein-Westfalen, Германија Германија – Растојание: околу 1.500 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


top printing unit: with double row of printing rollers, simultaneous
height adjustment of the upper finishing units with the
top printing unit
workpiece thickness: 10 - 60 mm
workpiece length: min. 60 mm
edge width: 15 - 65 mm
edge thickness : 0,4 - 16 / 20 mm
Control: via touch screen 5.7" color, microprocessor control (S.P.S.)
feed rate: 10 - 20 m/min


Quick heating basin: Heating time 6 - 8 min.
Automatic temperature reduction: during stand-by time.
Gluing unit: glue tank 3kg, workpiece preheating, pressure zone with driven main pressure roller as well as 3 free-running holding pressure rollers.
Roller separation: 3 mm PVC/ABS


Joining-milling unit: 2,2 kW; 6000 rpm
Infrared heater: 0 - 600 °C, 600 Watt
cross-cutting unit: 2 x 0,5 KW, 12000 rpm, horizontally inclinable from 0°-15°, the drive via inverter 200 Hz
Pre-milling unit (face milling): 2 x 1,1 KW, 12000 rpm
fine milling unit: profile radius from 1,0 to 3,0, profile inclined by 30°, 2 x 0,37 KW, 12000 U/min, vertically adjustable from 0°-30°
fettling, profile scraper
buffing unit: 2 x 0,18 kW, 1400 rpm
hair dryer: 0° - 600°C, 4000 WattMACHINE DETAILS


Meter counter: 39708 m
Total power: 19,5 kW
Pneumatic power: 6 bar
voltage: 400 volt; 50 Hz
weight: 1750 kg
Total length of the machine: 5900 mmОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

12438725.pdf (PDF)
12438725-2.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A12438725
Референтен број:
AUC-2309060
Ажурирање:
последен на 12.09.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 12438725
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Полска Полска
Растојание: околу 1.427 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2 FRAVOL RAPID RX 2
more images
Италија Cantù
1.112 km
FRAVOL RAPID RX 2
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II RAPID MFC EVOLUTION II
more images
Полска Poland
1.165 km
RAPID MFC EVOLUTION II
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1514 Rapid 1514 Rapid 1514 Rapid 1514
more images
Германија Merenberg
1.437 km
Rapid 1514
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID GK 600-R RAPID GK 600-R
more images
Германија Meckesheim
1.322 km
RAPID GK 600-R
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E Rapid** A100E
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Rapid** A100E
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid GK 8045
more images
Германија Zuzenhausen
(Локација на дилерот)
1.321 km
Rapid GK 8045
Јавете се
Класифицирана реклама
 RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB RAPID 3026-KB
more images
Полска Sierakowska Huta
1.443 km
RAPID 3026-KB
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid PK100
more images
Германија Lambsborn
1.408 km
Rapid PK100
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Gütersloh
1.529 km
Rapid SAT
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID GK 600-R RAPID GK 600-R
more images
Германија Meckesheim
1.322 km
RAPID GK 600-R
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1528
more images
Германија Baden-Württemberg, Deutschland
1.248 km
Rapid 1528
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid PS 400-90 KUB special Rapid PS 400-90 KUB special
more images
Норвешка Omagata 84, 6517 Kristiansund, Norway
2.562 km
Rapid PS 400-90 KUB special
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID DGL 500/3000 RAPID DGL 500/3000 RAPID DGL 500/3000
more images
Германија Staufenberg
1.426 km
RAPID DGL 500/3000
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid PK100
more images
Германија Lambsborn
1.408 km
Rapid PK100
Јавете се
Класифицирана реклама
FRAVOL A16/S FRAVOL A16/S FRAVOL A16/S FRAVOL A16/S
more images
Италија 61122 Pesaro PU, Italia
767 km
FRAVOL A16/S
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL
more images
Германија Unna
1.536 km
Rapid DGL
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1528
more images
Германија Baden-Württemberg, Deutschland
1.248 km
Rapid 1528
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 15-14 Rapid 15-14 Rapid 15-14
more images
Германија Langenfeld (Rheinland)
1.547 km
Rapid 15-14
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 45/35 KB Rapid 45/35 KB Rapid 45/35 KB Rapid 45/35 KB
more images
Германија Zuzenhausen
(Локација на дилерот)
1.321 km
Rapid 45/35 KB
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid DGL 300 - 550mm Rapid DGL 300 - 550mm Rapid DGL 300 - 550mm
more images
Шпанија Casarrubios del Monte
2.168 km
Rapid DGL 300 - 550mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid Rapid
more images
Австрија Wien
847 km
Rapid
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf Rapid 8045-Kurf
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 8045-Kurf
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL Rapid DGL
more images
Германија Leipzig
1.295 km
Rapid DGL
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Rapid PK 100 45° schwenkbar
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 3028 KB Rapid 3028 KB Rapid 3028 KB Rapid 3028 KB
more images
Германија Zuzenhausen
(Локација на дилерот)
1.321 km
Rapid 3028 KB
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 2645-KB
more images
Шведска Gjuterigatan 11, 334 33 Anderstorp, Sverige
1.838 km
Rapid 2645-KB
Јавете се
Класифицирана реклама
FRAVOL A 16/S FRAVOL A 16/S FRAVOL A 16/S FRAVOL A 16/S FRAVOL A 16/S FRAVOL A 16/S
more images
Италија Cantù
1.112 km
FRAVOL A 16/S
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000 Rapid 1000
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1000
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid DGL 220 Rapid DGL 220 Rapid DGL 220 Rapid DGL 220 Rapid DGL 220
more images
Германија Hüllhorst
1.545 km
Rapid DGL 220
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar Rapid PK 100 45° schwenkbar
more images
Германија Wiefelstede
1.648 km
Rapid PK 100 45° schwenkbar
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID DGL 200 M RAPID DGL 200 M RAPID DGL 200 M RAPID DGL 200 M RAPID DGL 200 M RAPID DGL 200 M
more images
Германија Oberkochen
(Локација на дилерот)
1.210 km
RAPID DGL 200 M
Јавете се
Класифицирана реклама
VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU
more images
Франција Peschadoires
1.538 km
VECOPLAN & RAPID Vecoplan ZA800XL et Rapid 3590-KU
Јавете се
Класифицирана реклама
Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG
more images
Полска Piła
1.336 km
Gothot Ideal Rapid 1RHH2RG
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20) Rapid 1514 (M20)
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1514 (M20)
Јавете се
Класифицирана реклама
RAPID DGL 500 RAPID DGL 500 RAPID DGL 500 RAPID DGL 500
more images
Германија Wiesbaden
(Локација на дилерот)
1.407 km
RAPID DGL 500
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Wiefelstede
1.648 km
Rapid PK 100 45° schwenkbar
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oberkochen
(Локација на дилерот)
1.210 km
RAPID DGL 200 E
Јавете се
Класифицирана реклама
FRAVOL A 16/3 FRAVOL A 16/3 FRAVOL A 16/3 FRAVOL A 16/3
more images
Италија San Donà di Piave
863 km
FRAVOL A 16/3
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Bühl
1.323 km
RAPID DGL/500-E
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8) Rapid 1514 (M8)
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1514 (M8)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05 Rapid, Germany MFC Evolution /05
more images
Германија Wimsheim
1.291 km
Rapid, Germany MFC Evolution /05
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid GK-2218 Rapid GK-2218 Rapid GK-2218 Rapid GK-2218 Rapid GK-2218 Rapid GK-2218
more images
Унгарија Budapest
684 km
Rapid GK-2218
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Oberkochen
(Локација на дилерот)
1.210 km
RAPID DGS 200
Јавете се
Класифицирана реклама
Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA) Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA)
more images
Италија Sesto Calende
1.149 km
Fravol Smart 600-23 Plus (NUOVA)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9) Rapid 1528 (M9)
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1528 (M9)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fravol Fast 650-23 Plus (NUOVA)
more images
Италија Sesto Calende
1.149 km
Fravol Fast 650-23 Plus (NUOVA)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10) Rapid 1528 (M10)
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1528 (M10)
Јавете се
Класифицирана реклама
Fravol Fast 600-23 (SEMINUOVA)
more images
Италија Sesto Calende
1.149 km
Fravol Fast 600-23 (SEMINUOVA)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16) Rapid 1528 (M16)
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 1528 (M16)
Јавете се
Класифицирана реклама
Rapid 8045-KP Rapid 8045-KP Rapid 8045-KP Rapid 8045-KP Rapid 8045-KP Rapid 8045-KP
more images
Холандија Breda
1.698 km
Rapid 8045-KP
Јавете се