Vertical turning lathe
Gildemeister DMG CTV 250

цена
аукција
Година на градба
2003
држава
Втора рака (не е оперативен)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Vertical turning lathe
Производителот:
Gildemeister DMG
модел:
CTV 250
Број на машина:
06800001561
Година на градба:
2003
држава:
неисправен носач за резервни делови (користен)
функционалност:
не е оперативен
Работно време:
38.000 h

ИСПОРАКА

Локација:
Flanders, Белгија Белгија – Растојание: околу 1.630 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.500,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Chuck diameter: 250 mm
Face displacement stroke X: 800 mm
Longitudinal stroke Z: 300 mm


Rapid traverse speed X: 100 m/min
Rapid traverse speed Z: 45 m/min
Spindle head (flat flange):  170h5 mm
Spindle diameter in front bearing: 120 mm
Spindle bore: 79 mm


Power of the three-phase mainlan drive: 22 kW
Torque ED 100%: 210 Nm
Speed range: 20 - 5000 rpm
Speed range: 0-100 rpm
Torque (holding torque brake): 240 Nm
Accuracy of the point rest: < 0.02 degrees


Number of tool stations: 12
Tool holder: according to DIN 69880
Cylindrical shank diameter: 40 mm
Drive power (40% ED): 10.8 kW
Torque: 28 Nm
Speed: 6000 rpm


Hydraulic capacity, complete: approx. 25 L
Pressure: 80 bar
Pressure for clamping device: 70 bar


Cooling capacity: approx. 25 l
Pump output: 1.7 kW
Flow rate at 6 bar: 20 l/min
Lubrication capacity: 1.8 l
Rapid traverse speed Y: 10 m/min
Feed force: 20000 N
Hub: ±50MACHINE DETAILS
Net weight of the machine without chip conveyor: approx. 7500 kg
Gross weight of the machine with truck transport: approx. 7800 kg
Machine without chip conveyor L x W x H: approx. 2600 x 2200 x 2800 mm


Total connected load: 50 kVA
Voltage: 400 V
Frequency: 50 Hz
Fuse protection (slow-blow) according to VDE 0100: 80 A
Permissible voltage fluctuation at 400 V: +/- 10%


Machine acceptance: according to DIN 8605
Permissible ambient temperature: from +15 to +35°C
Relative humidity: 75%.
Installation altitude: 1000 m above sea level


 


Fixed pick-up date of the machine on 12.12.23 or 27.12.23. Bidder is obliged to pick-up the machine on time.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A13729063
Референтен број:
AUC-2311017
Ажурирање:
последен на 14.11.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 13729063
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Холандија Холандија
Растојание: околу 1.740 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
завршува во
 Т  часови  Мин  Сек Аукцијата заврши
Gildemeister DMG CTV 250
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTV 250 - R DMG Gildemeister CTV 250 - R DMG Gildemeister CTV 250 - R
more images
Германија Korntal-Münchingen
1.273 km
DMG Gildemeister CTV 250 - R
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTV 250 - L DMG Gildemeister CTV 250 - L DMG Gildemeister CTV 250 - L DMG Gildemeister CTV 250 - L
more images
Германија Korntal-Münchingen
1.273 km
DMG Gildemeister CTV 250 - L
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160 DMG GILDEMEISTER CTV 160
more images
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
DMG GILDEMEISTER CTV 160
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTV 250 V3 GILDEMEISTER CTV 250 V3 GILDEMEISTER CTV 250 V3 GILDEMEISTER CTV 250 V3 GILDEMEISTER CTV 250 V3
more images
Франција Frankreich
1.643 km
GILDEMEISTER CTV 250 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250 DMG MORI CTV 250
more images
Швајцарија Bärau
1.256 km
DMG MORI CTV 250
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3) DMG CTV 250 (V3)
more images
Унгарија Hungary
643 km
DMG CTV 250 (V3)
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gildemeister CTV 250
Класифицирана реклама
DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250
more images
Германија Hamm (Sieg)
1.483 km
DMG CTV-250
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250 DMG CTV-250
more images
Унгарија Veszkény
762 km
DMG CTV-250
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear DMG GMX 250 linear
more images
Австрија Österreich
870 km
DMG GMX 250 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear DMG MORI GMX 250 linear
more images
Германија Pullach im Isartal
1.078 km
DMG MORI GMX 250 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG DMF 250 linear DMG DMF 250 linear DMG DMF 250 linear DMG DMF 250 linear
more images
Германија Kirchheim bei München
1.072 km
DMG DMF 250 linear
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gildemeister CTV 400
Класифицирана реклама
DMG MORI Verschiedene Abstreifer, 250..., 258...,
more images
Германија Sankt Georgen
1.278 km
DMG MORI Verschiedene Abstreifer, 250..., 258...,
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear
more images
Германија Monheim am Rhein
1.550 km
DMG - GILDEMEISTER GMX 250S linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC DMG MORI CTX beta1250 TC
more images
Германија Auw bei Prüm
1.530 km
DMG MORI CTX beta1250 TC
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
DMG Gildemeister CTX Beta 500
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG Gildemeister CTX-400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR
more images
Германија Halberstadt
1.403 km
DMG GILDEMEISTER GMX 400 LINEAR
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear
more images
Германија Barsbüttel/Hamburg
(Локација на дилерот)
1.585 km
DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y Gildemeister DMG CTX 300 Y
more images
Италија Gussago
1.033 km
Gildemeister DMG CTX 300 Y
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
more images
Германија Leipzig
1.298 km
DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
DMG Gildemeister Sprint 65 Linear + Iemca barfeeder
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear
more images
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG GILDEMEISTER SPRINT 20 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
DMG GILDEMEISTER MSL 60/7
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3 DMG Gildemeister NEF 400 V3
more images
Германија Marienheide
1.513 km
DMG Gildemeister NEF 400 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear DMG Gildemeister Sprint 42 Linear
more images
Германија Ronnenberg
1.501 km
DMG Gildemeister Sprint 42 Linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER NEF 600 DMG GILDEMEISTER NEF 600 DMG GILDEMEISTER NEF 600
more images
Франција Haguenau
1.352 km
DMG GILDEMEISTER NEF 600
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Supply 11098 DMG Gildemeister Supply 11098 DMG Gildemeister Supply 11098 DMG Gildemeister Supply 11098
more images
Германија Tönisvorst
1.588 km
DMG Gildemeister Supply 11098
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG Gildemeister CTX alpha 500
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2
more images
Германија Schloß Holte-Stukenbrock
1.516 km
DMG Gildemeister Twin 65 RG.2
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7 DMG GILDEMEISTER MSL 60-7
more images
Германија Trittau
(Локација на дилерот)
1.581 km
DMG GILDEMEISTER MSL 60-7
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6
more images
Холандија Zevenbergen
1.714 km
DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 600 DMG GILDEMEISTER CTX 600 DMG GILDEMEISTER CTX 600 DMG GILDEMEISTER CTX 600 DMG GILDEMEISTER CTX 600
more images
Франција Haguenau
1.352 km
DMG GILDEMEISTER CTX 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC Gildemeister DMG GM26 -6 AC
more images
Германија Meinerzhagen
(Локација на дилерот)
1.500 km
Gildemeister DMG GM26 -6 AC
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500 DMG Gildemeister CTX 500
more images
Полска Kaniów
949 km
DMG Gildemeister CTX 500
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L DMG GILDEMEISTER CTX 420L
more images
Германија Korschenbroich
1.576 km
DMG GILDEMEISTER CTX 420L
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6
more images
Холандија Zevenbergen
1.714 km
DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 400 DMG GILDEMEISTER CTX 400 DMG GILDEMEISTER CTX 400 DMG GILDEMEISTER CTX 400 DMG GILDEMEISTER CTX 400 DMG GILDEMEISTER CTX 400
more images
Франција Haguenau
1.352 km
DMG GILDEMEISTER CTX 400
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3 DMG Gildemeister CTX 400E V3
more images
Полска Kaniów
949 km
DMG Gildemeister CTX 400E V3
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 400 V5 DMG Gildemeister CTX 400 V5 DMG Gildemeister CTX 400 V5 DMG Gildemeister CTX 400 V5 DMG Gildemeister CTX 400 V5 DMG Gildemeister CTX 400 V5
more images
Полска Kaniów
949 km
DMG Gildemeister CTX 400 V5
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister NEF 600 Gildemeister NEF 600 Gildemeister NEF 600
more images
Германија Hollenbach
1.134 km
Gildemeister NEF 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco Gildemeister 1035V eco
more images
Германија Blomberg
1.498 km
Gildemeister 1035V eco
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister NEF 600 Gildemeister NEF 600 Gildemeister NEF 600
more images
Германија Hollenbach
1.134 km
Gildemeister NEF 600
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX GAMMA 1250 GILDEMEISTER CTX GAMMA 1250 GILDEMEISTER CTX GAMMA 1250 GILDEMEISTER CTX GAMMA 1250
more images
Швајцарија Niederhelfenschwil
(Локација на дилерот)
1.189 km
GILDEMEISTER CTX GAMMA 1250
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700 DMG MORI NLX 2500 SY 700
more images
Германија Lauchheim
(Локација на дилерот)
1.209 km
DMG MORI NLX 2500 SY 700
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX BETA 1250 4A
more images
Франција Montévrain
1.686 km
DMG MORI CTX BETA 1250 4A
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250 DMG CTX beta 1250
more images
Германија Mannheim
1.353 km
DMG CTX beta 1250
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG MORI CTX Beta 1250 TC DMG MORI CTX Beta 1250 TC DMG MORI CTX Beta 1250 TC DMG MORI CTX Beta 1250 TC DMG MORI CTX Beta 1250 TC DMG MORI CTX Beta 1250 TC
more images
Молдавија Moldawien
832 km
DMG MORI CTX Beta 1250 TC
Јавете се