CNC lathe
Gildemeister CTX 400 Serie 2

цена
аукција
Година на градба
1998
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
CNC lathe
Производителот:
Gildemeister
модел:
CTX 400 Serie 2
Година на градба:
1998
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Baden-Württemberg, Германија Германија – Растојание: околу 1.326 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


Max. Circumferential diameter / cross slide: 470 mm
Max. Swing diameter/ bed: 570 mm
Max. Turning length: 600 mm
Infinitely variable speed: 25-5000 rpm
Rapid traverse: 20/24 m/min
Spindle bore: approx. 79 mm
Chuck diameter: max. 250 mm
Cross section: max. 20/20 mm


MACHINE DETAILS


Dimensions LxWxH: 5.5 x 2.5 x 1.7 m
Weight: approx. 5700 kg


EQUIPMENT • Control/Heidenhain CNC Pilot

 • Disk turret

 • Tailstock / Morse taper MK4

 • without tool holders

 • Chip conveyor


No jaws and no tool holders included in the scope of delivery.Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A14754895
Референтен број:
AUC-2401165
Ажурирање:
последен на 29.01.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 14754895
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.326 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 - Serie 2 Gildemeister CTX 400 - Serie 2 Gildemeister CTX 400 - Serie 2 Gildemeister CTX 400 - Serie 2
more images
Германија Bruchsal
1.326 km
Gildemeister CTX 400 - Serie 2
Јавете се
аукција
Холандија Amsterdam
(Локација на дилерот)
1.746 km
Gildemeister CTX 400
Потврден дилер
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2 GILDEMEISTER CTX 400 S2
more images
Германија Lauchheim
1.209 km
GILDEMEISTER CTX 400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400
more images
Германија Germany
1.369 km
Gildemeister CTX 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2
more images
Унгарија Cegléd
637 km
Gildemeister CTX 400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG Gildemeister CTX-400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3 DMG Gildemeister CTX 400 V3
more images
Полска Kaniów
949 km
DMG Gildemeister CTX 400 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 500 Serie II Gildemeister CTX 500 Serie II Gildemeister CTX 500 Serie II Gildemeister CTX 500 Serie II
more images
Германија Germaringen
1.121 km
Gildemeister CTX 500 Serie II
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 200 S 2 Gildemeister CTX 200 S 2 Gildemeister CTX 200 S 2 Gildemeister CTX 200 S 2 Gildemeister CTX 200 S 2 Gildemeister CTX 200 S 2
more images
Германија Kaufungen
1.419 km
Gildemeister CTX 200 S 2
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2
more images
Германија Germany
1.369 km
Gildemeister CTX 400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX 400 GILDEMEISTER CTX 400 GILDEMEISTER CTX 400 GILDEMEISTER CTX 400 GILDEMEISTER CTX 400
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
GILDEMEISTER CTX 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2
more images
Германија Tacherting
1.019 km
Gildemeister CTX 400 S2
Јавете се
Класифицирана реклама
Полска Kaniów
949 km
DMG Gildemeister CTX 400 V5
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400
more images
Германија Huisheim
1.179 km
Gildemeister CTX 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2 Gildemeister CTX400 Serie 2
more images
Австрија Gemeinde Imst
1.073 km
Gildemeister CTX400 Serie 2
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400 Gildemeister CTX 400
more images
Германија Celle
1.503 km
Gildemeister CTX 400
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gildemeister CTX 400
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2 Gildemeister CTX 400 S2
more images
Германија Tacherting
1.019 km
Gildemeister CTX 400 S2
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gildemeister CTX 400
Класифицирана реклама
more images
Германија Berlin
1.365 km
Gildemeister CTX-400 E V5
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E Gildemeister CTX 200E
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Gildemeister CTX 200E
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1 DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1
more images
Германија Ennepetal
1.538 km
DMG-GILDEMEISTER CTX 510 V1
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta
more images
Германија Bopfingen
1.201 km
DMG / GILDEMEISTER CTX 500 Beta
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear Gildemeister CTX 420 V6 linear
more images
Италија Italy
763 km
Gildemeister CTX 420 V6 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6 DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6
more images
Холандија Zevenbergen
1.714 km
DMG Gildemeister CTX Beta 800 V6
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear Gildemeister CTX 320 V4 Linear
more images
Холандија Eindhoven
1.658 km
Gildemeister CTX 320 V4 Linear
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 200 CNC S2 Gildemeister CTX 200 CNC S2 Gildemeister CTX 200 CNC S2 Gildemeister CTX 200 CNC S2
more images
Чешка република Tuřanka, 627 00 Brno-Slatina, Tschechien
930 km
Gildemeister CTX 200 CNC S2
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500 DMG Gildemeister CTX Beta 500
more images
Белгија Deinze
(Локација на дилерот)
1.739 km
DMG Gildemeister CTX Beta 500
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800 GILDEMEISTER CTX Beta 800
more images
Германија Monheim am Rhein
1.550 km
GILDEMEISTER CTX Beta 800
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3 Gildemeister CTX 310 V3
more images
Унгарија Hungary
643 km
Gildemeister CTX 310 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6 DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6
more images
Холандија Zevenbergen
1.714 km
DMG Gildemeister CTX 320 Linear V6
Јавете се
Класифицирана реклама
Швајцарија Root
1.225 km
GILDEMEISTER CTX 420 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER NEF 400 GILDEMEISTER NEF 400 GILDEMEISTER NEF 400 GILDEMEISTER NEF 400 GILDEMEISTER NEF 400 GILDEMEISTER NEF 400
more images
Германија Schwäbisch Gmünd
1.228 km
GILDEMEISTER NEF 400
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX beta 800 TC GILDEMEISTER CTX beta 800 TC GILDEMEISTER CTX beta 800 TC GILDEMEISTER CTX beta 800 TC GILDEMEISTER CTX beta 800 TC
more images
Германија Karlsbad
1.312 km
GILDEMEISTER CTX beta 800 TC
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600 GILDEMEISTER CTX 600
more images
Германија Iserlohn
1.529 km
GILDEMEISTER CTX 600
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 510 Gildemeister CTX 510 Gildemeister CTX 510 Gildemeister CTX 510 Gildemeister CTX 510
more images
Обединето Кралство United Kingdom
2.385 km
Gildemeister CTX 510
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX alpha 300 V 4 Gildemeister CTX alpha 300 V 4
more images
Германија Kirchheim bei München
1.072 km
Gildemeister CTX alpha 300 V 4
Јавете се
Класифицирана реклама
Чешка република Kobližná 3, 631 32 Brno-Brno-střed, Tschechien
935 km
DMG Gildemeister CTX alpha 500
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 210 V3 Gildemeister CTX 210 V3 Gildemeister CTX 210 V3
more images
Германија Nördlingen
1.191 km
Gildemeister CTX 210 V3
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2 DMG Gildemeister Twin 65 RG.2
more images
Германија Schloß Holte-Stukenbrock
1.516 km
DMG Gildemeister Twin 65 RG.2
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2
more images
Германија Rhauderfehn
1.664 km
Gildemeister Twin 65 RG 2
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 310 Gildemeister CTX 310 Gildemeister CTX 310 Gildemeister CTX 310 Gildemeister CTX 310 Gildemeister CTX 310
more images
Германија Germany
1.369 km
Gildemeister CTX 310
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister GMX 400 Gildemeister GMX 400 Gildemeister GMX 400 Gildemeister GMX 400 Gildemeister GMX 400 Gildemeister GMX 400
more images
Германија 72160 Horb am Neckar, Deutschland
1.279 km
Gildemeister GMX 400
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410 Gildemeister CTX 410
more images
Германија Rottenburg am Neckar
1.271 km
Gildemeister CTX 410
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 620V3 linear Gildemeister CTX 620V3 linear Gildemeister CTX 620V3 linear Gildemeister CTX 620V3 linear Gildemeister CTX 620V3 linear
more images
Германија Obersulm
1.274 km
Gildemeister CTX 620V3 linear
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300 DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
more images
Германија Leipzig
1.298 km
DMG GILDEMEISTER CTX Alpha 300
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2 Gildemeister Twin 65 RG 2
more images
Германија Rhauderfehn
1.664 km
Gildemeister Twin 65 RG 2
Јавете се
Класифицирана реклама
DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear
more images
Германија Barsbüttel/Hamburg
(Локација на дилерот)
1.585 km
DMG GILDEMEISTER CTX 420 Linear
Јавете се
Класифицирана реклама
GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410 GILDEMEISTER CTX 410
more images
Германија Lüdenscheid
1.515 km
GILDEMEISTER CTX 410
Јавете се
Класифицирана реклама
Gildemeister CTX 510 V4 Gildemeister CTX 510 V4 Gildemeister CTX 510 V4 Gildemeister CTX 510 V4 Gildemeister CTX 510 V4
more images
Германија Obersulm
1.274 km
Gildemeister CTX 510 V4
Јавете се