Double disc grinding machine
Giustina R242

цена
аукција
Година на градба
1995
држава
Втора рака (целосно функционален)
Локација
Hessen Германија
Повеќе аукции
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242
Double disc grinding machine Giustina R242

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Double disc grinding machine
Производителот:
Giustina
модел:
R242
Година на градба:
1995
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација на оглас:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

including special equipment of a rotating feeding head


TECHNICAL DETAILS


grinding width: 220 mm
grinding wheel diameter: 762 mm
speed of rotation: 1500 rpm
Speed of grooving: 3000 rpm
rapid traverse X / Y: 200 mm/min
rapid traverse Z: 1400 mm/min


spindle drive: grinding spindle 1: 37 kW
spindle drive: grinding spindle 2: 37 kW
Control: Siemens Sinumerik 840 CMACHINE DETAILS


total power requirement: 90 kW
voltage: 380 V / 3 PE / 50 Hz
floor space: 7260 x 5530 mm
machine weight: approx. 13 tОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

9805997.pdf (PDF)
9805997-2.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A9805997
Референтен број:
AUC-230537
Ажурирање:
последен на 26.07.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 9805997
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
 Giustina R242
more images
Соединетите Американски Држави Warren
8.023 km

GiustinaR242
Јавете се
Класифицирана реклама
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
 Giustina RP1200
more images
Италија Gussago
1.033 km

GiustinaRP1200
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GIUSTINA GT 1126
 GIUSTINA GT 1126
 GIUSTINA GT 1126
 GIUSTINA GT 1126
 GIUSTINA GT 1126
 GIUSTINA GT 1126
more images
Германија Bitterfeld-Wolfen
1.333 km

GIUSTINAGT 1126
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Vipoll GEA Visipraktik VKR 24-24-3
 Vipoll GEA Visipraktik VKR 24-24-3
more images
Германија Dortmund
1.542 km

Vipoll GEAVisipraktik VKR 24-24-3
Јавете се
Класифицирана реклама
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
 Xerox Docucolor 242
more images
Германија Neuhausen-Schellbronn
1.294 km

XeroxDocucolor 242
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ZINSER Zinser 2426N
 ZINSER Zinser 2426N
 ZINSER Zinser 2426N
 ZINSER Zinser 2426N
 ZINSER Zinser 2426N
 ZINSER Zinser 2426N
more images
Германија Leipzig
1.298 km

ZINSERZinser 2426N
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 NORGREN R24-200-RNLG
more images
Германија Goldenstedt
1.595 km

NORGRENR24-200-RNLG
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 ALFING
 ALFING
 ALFING
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

ALFING
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
 Iveco T-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
more images
Обединети Арапски Емирати Jafza
3.597 km

IvecoT-WAY Tractor 6×4 AT720T47TH GCW 120 Ton HP 470 MY
Јавете се