Gear honing machine
Gleason-Hurth ZHF 150

цена
аукција
Година на градба
2004
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Gear honing machine
Производителот:
Gleason-Hurth
модел:
ZHF 150
Година на градба:
2004
држава:
добро (искористено)
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.407 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
1.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:
монтажа и монтажа:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS


workpiece diameter: 63,5 mm
center width: 350 mm
machine weight: approx. 7 t


working area:
Length of clamping surface: 1,550 mm
number of T-slots: 2
width of the T-slots: 18 mm
distance of the T-slots: 180 mm
center height (tailstocks): 350 mm
Swivel range of fine wheel head (U-axis): +30/-30 degrees
center distance - tailstock/fine wheel: 120/225 min/max. mm
Input resolution (all NC axes): 0.001 mm/degree


Feed slide:
Range of motion (Z-axis travel): 105 mm
Input resolution: 0.001 mmTool:
Outside diameter (min./max.): 225/275 mm
Bore diameter: 160 mm
width: 60 mm


Workpiece:
Outside diameter (min./max.): 40 -150 mm
module (min./max.): 1,25 - 4,0 mm
Tooth width (max.): 45 mmОгласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Icon трансфер
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A8161325
Референтен број:
AUC-230326
Ажурирање:
последен на 16.03.2023

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 8161325
телефон:
Siegel Siegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
машина под напојување
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
аукција
Аукцијата заврши
Gleason-Hurth ZHF 150
Класифицирана реклама
GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T
more images
Германија Rüsselsheim am Main
1.389 km
GLEASON HURTH ZSE 160 T
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T GLEASON-HURTH ZS 160 T
more images
Германија Butzbach
1.406 km
GLEASON-HURTH ZS 160 T
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E GLEASON HURTH ZH 125 CNC E
more images
Германија Deutschland
1.369 km
GLEASON HURTH ZH 125 CNC E
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A
more images
Германија Tönisvorst
1.589 km
Gleason-Hurth CH7M5R - 7B340-B1A
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gleason-Hurth ZS 130 T
Купи го сега
Gleason-Hurth ZSE 160T
Класифицирана реклама
GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T GLEASON HURTH ZSE 160T
more images
Германија Esslingen am Neckar
1.256 km
GLEASON HURTH ZSE 160T
Јавете се
аукција
Аукцијата заврши
Gleason-Hurth ZSE 160T
Класифицирана реклама
GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T GLEASON HURTH ZSE 160 T
more images
Германија Rüsselsheim am Main
1.389 km
GLEASON HURTH ZSE 160 T
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200
more images
Германија Deutschland
1.369 km
GLEASON- PFAUTER P 1200
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
GLEASON Phoenix 275 G
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130 GLEASON PFAUTER GP 130
more images
Германија Staufenberg
1.418 km
GLEASON PFAUTER GP 130
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason 275 G Gleason 275 G Gleason 275 G Gleason 275 G Gleason 275 G Gleason 275 G
more images
Германија Korschenbroich
1.577 km
Gleason 275 G
Јавете се
Класифицирана реклама
Ultraschallreinigungsanlage BR-150 BR-150-M Ultraschallreinigungsanlage BR-150 BR-150-M
more images
Швајцарија St. Gallen
1.173 km
Ultraschallreinigungsanlage BR-150 BR-150-M
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S
more images
Германија Dresden
1.216 km
GLEASON- PFAUTER P 1200 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.326 km
HURTH-MODUL WF 315 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a Hurth LKF 32a
more images
Швајцарија Sennwald
1.157 km
Hurth LKF 32a
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210
more images
Германија Staufenberg
1.418 km
GLEASON PFAUTER P210
Јавете се
Класифицирана реклама
Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA
more images
Германија Kropp
1.686 km
Atlas Copco 150 KVA Notstromaggregat Atlas Copco Stromaggregat 150 KVA
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason 726 Revacycle
more images
Полска Łysomice
1.299 km
Gleason 726 Revacycle
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200 GLEASON- PFAUTER P 1200
more images
Германија Dresden
1.216 km
GLEASON- PFAUTER P 1200
Јавете се
Класифицирана реклама
HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B HURTH-MODUL KF 250 B
more images
Германија Malsch
1.324 km
HURTH-MODUL KF 250 B
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON 600 HTL
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
GLEASON 600 HTL
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210 GLEASON PFAUTER P210
more images
Германија Staufenberg
1.418 km
GLEASON PFAUTER P210
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps Gleason-Pfauter 100ps
more images
Јужна Кореа Changwon-si
8.690 km
Gleason-Pfauter 100ps
Јавете се
Класифицирана реклама
Бразил Av. Roque Gabriel, 1035 - Jardim Morumbi, Sorocaba - SP, 18085-645, Brasil
10.151 km
Hurth ZS 240 CNC 5 Axes
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 60 GLEASON- PFAUTER P 60 GLEASON- PFAUTER P 60 GLEASON- PFAUTER P 60 GLEASON- PFAUTER P 60
more images
Германија Malsch
1.324 km
GLEASON- PFAUTER P 60
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400 GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400
more images
Германија Malsch
1.324 km
GLEASON- PFAUTER P 2000 / 2400
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
GLEASON Phoenix 275 G
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-PFAUTER P60 GLEASON-PFAUTER P60 GLEASON-PFAUTER P60 GLEASON-PFAUTER P60 GLEASON-PFAUTER P60
more images
Германија Hattingen
(Локација на дилерот)
1.555 km
GLEASON-PFAUTER P60
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason Pfauter P90 Gleason Pfauter P90
more images
Романија Cugir
488 km
Gleason Pfauter P90
Јавете се
Класифицирана реклама
HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500 HURTH LF4 2500
more images
Германија Saarland, 66, Deutschland
1.435 km
HURTH LF4 2500
Јавете се
Класифицирана реклама
Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm
more images
Германија Seibersbach
(Локација на дилерот)
1.428 km
Hommel 3 Punkt Innenmessschraube 125-150 Mm 0,005 Mm
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.324 km
GLEASON- PFAUTER P 1200
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G GLEASON Phoenix 275 G
more images
Германија Unterschleißheim
1.092 km
GLEASON Phoenix 275 G
Јавете се
Класифицирана реклама
ZF Hurth HFK 250 ZF Hurth HFK 250 ZF Hurth HFK 250 ZF Hurth HFK 250 ZF Hurth HFK 250
more images
Германија Wiefelstede
(Локација на дилерот)
1.647 km
ZF Hurth HFK 250
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason Pfauter P90 Gleason Pfauter P90
more images
Романија Cugir
488 km
Gleason Pfauter P90
Јавете се
Класифицирана реклама
Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO Comil Star 150 + RBO
more images
Полска Włoszczowa
1.036 km
Comil Star 150 + RBO
Јавете се
Класифицирана реклама
Carl Hurth P5V Carl Hurth P5V
more images
Германија Homburg
1.412 km
Carl Hurth P5V
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S GLEASON- PFAUTER P 1200 S
more images
Германија Malsch
1.324 km
GLEASON- PFAUTER P 1200 S
Јавете се
Класифицирана реклама
Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW Fröling T4 45-150 kW
more images
Унгарија Mosonmagyaróvár
781 km
Fröling T4 45-150 kW
Јавете се
Класифицирана реклама
Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320 Gleason-Pfauter G320
more images
Италија Ferrara
896 km
Gleason-Pfauter G320
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90 GLEASON-PFAUTER P90
more images
Германија Hattingen
1.554 km
GLEASON-PFAUTER P90
Јавете се
Класифицирана реклама
HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300 HURTH ZP 300
more images
Германија Giebelstadt
1.280 km
HURTH ZP 300
Јавете се
Класифицирана реклама
Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger
more images
Германија Kropp
1.686 km
Stromaggregat Cummins 150 KVA Notstromaggregat 150 KVA Stromerzeuger
Јавете се
Класифицирана реклама
GLEASON GP 300 GLEASON GP 300 GLEASON GP 300 GLEASON GP 300 GLEASON GP 300
more images
Кина Shanghai
8.497 km
GLEASON GP 300
Јавете се
Класифицирана реклама
FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM
more images
Унгарија Mosonmagyaróvár
781 km
FRÖLING TURBOMAT 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM
Јавете се
Класифицирана реклама
GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW GILLES 150 KW
more images
Унгарија Mosonmagyaróvár
781 km
GILLES 150 KW
Јавете се
Класифицирана реклама
KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM
more images
Унгарија Mosonmagyaróvár
781 km
KWB TDS 150 KW + ADAGOLÓ/ AUSTRAGUNG/ FEEDING SYSTEM
Јавете се