Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130 - Понуда на Machineseeker

Gear hobbing machine
Gleason-Pfauter GP 130

цена
аукција
Година на градба
2002
држава
Втора рака (целосно функционален)
Повеќе аукции
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130
Gear hobbing machine Gleason-Pfauter GP 130

ПОДАТОЦИ ЗА МАШИНАТА

Означување на машината:
Gear hobbing machine
Производителот:
Gleason-Pfauter
модел:
GP 130
Година на градба:
2002
држава:
Втора рака
функционалност:
целосно функционален

ИСПОРАКА

Локација:
Hessen, Германија Германија – Растојание: околу 1.418 км
Достапност:
веднаш по завршувањето на лицитацијата
Услови за достава:
FCA
Трошоци за расклопување и товарење:
2.000,00 € (обврзувачки)
Подигнување на локација:
бесплатно
Испорака:

ОПИС

TECHNICAL DETAILS
Control: Sinumerik 840D
Head circle diameter:
80 mm
Toothed length: 170 mm
Total length of hob cutter:
245 mm
Collet chuck mounting diameter:
32 mm
Tool speed: 300 - 3000 rpm

Wheel diameter: max. 130 mm
Wheel width: 170 mm
Module: 0.5 - 3

Slide paths radial / tangential / axial: 200 / 170 / 250 mm
Milling head swivel angle: ± 45°
Workpiece tables: Ø 168.14 mm
Table speed: 0 - 1000 rpm
Table bore:
65.532 mm


Feed X/Z: 1 - 6000 mm/min
Rapid traverse X,Z / Y: 6 / 5 m/minMACHINE DETAILS
Total power requirement: 48 kVA
Operating voltage: 3x400 V, 50 Hz
Machine weight: approx. 9 tons
Space requirement: approx. 7.64 x 3.14 x 3.25 m
Огласот беше преведен автоматски. Можни се грешки во преводот.

ДОКУМЕНТИ

16069486.pdf (PDF)

ОБРАБОТКА НА ПЛАЌАЊЕТО

дополнителни трошоци за купување:
18 %
Услови на плаќање:
100% претплата
начини за плаќање:
Vorkasse Überweisung Iconтрансфер
Mastercard LogoVisa LogoCartebleue LogoKlarna LogoGiropay LogoiDeal Logo
Фактурите се издаваат во износ од највисоката понуда плус сите трошоци за расклопување/товар и трошоци за испорака, како и дополнителните трошоци за купување и законскиот ДДВ.

ДЕТАЛИ ЗА ПОНУДАТА

ID на реклама:
A16069486
Референтен број:
AUC-2404117
Ажурирање:
последен на 02.05.2024

Контакт

Kai Achtermann
Лице за контакт: Kai Achtermann
ИД на машината: 16069486
телефон:
SiegelSiegel

Machineseeker Заштита на купувачот

Безбедно плаќање преку зачувана сметка
Строго проверен продавач
Лична и повеќејазична поддршка

разгледување

Можна е посета
Machineseeker генерално препорачува да се гледаат користени машини.
Сите информации се дадени според нашето знаење и верување - убедете се на страницата.

даватели на услуги

Trustseal
Комерцијален професионален продавач
Германија Германија
Растојание: околу 1.418 км
Можеби ќе ве интересираат и овие огласи.
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.324 km

GLEASON-PfauterGP 130 S
Потврден дилер
Јавете се
аукција
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
 Gleason-Pfauter GP 130 S
Аукцијата заврши

Gleason-PfauterGP 130 S
buyer-protection
Класифицирана реклама
 GLEASON PFAUTER GP130 GP130
 GLEASON PFAUTER GP130 GP130
more images
Романија Cugir
488 km

GLEASON PFAUTER GP130GP130
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason curvic 130
 Gleason curvic 130
more images
Франција Courbevoie
1.721 km

Gleasoncurvic 130
Јавете се
аукција
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
 Gleason-Hurth ZS 130 T
Аукцијата заврши

Gleason-HurthZS 130 T
buyer-protection
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
more images
Германија Saterland
1.648 km

Gleason-Pfauter P2001/3000
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
more images
Германија Klipphausen
1.227 km

GLEASON- PFAUTERP 1200
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

GLEASON PFAUTERP210
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P 60
 GLEASON- PFAUTER P 60
 GLEASON- PFAUTER P 60
 GLEASON- PFAUTER P 60
 GLEASON- PFAUTER P 60
more images
Германија Malsch
1.324 km

GLEASON- PFAUTERP 60
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
 GLEASON-PFAUTER P90
more images
Германија Hattingen
1.554 km

GLEASON-PFAUTERP90
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
 Gleason-Pfauter P210L with Felsomat loading system
more images
Германија Düsseldorf
1.565 km

Gleason-PfauterP210L with Felsomat loading system
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
more images
Германија Dresden
1.216 km

GLEASON- PFAUTERP 1200 S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
 GLEASON- PFAUTER P 1200 S
more images
Германија Klipphausen
1.227 km

GLEASON- PFAUTERP 1200 S
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
 GLEASON PFAUTER P210
more images
Германија Staufenberg
1.418 km

GLEASON PFAUTERP210
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
 Gleason-Pfauter P2001/3000
more images
Германија Saterland
1.648 km

Gleason-Pfauter P2001/3000
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON-PFAUTER P60
 GLEASON-PFAUTER P60
 GLEASON-PFAUTER P60
 GLEASON-PFAUTER P60
 GLEASON-PFAUTER P60
more images
Германија Hattingen
(Локација на дилерот)
1.555 km

GLEASON-PFAUTERP60
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
 Gleason-Pfauter P100
more images
Германија Düsseldorf
1.565 km

Gleason-PfauterP100
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
 GLEASON- PFAUTER P 1200
more images
Германија Dresden
1.216 km

GLEASON- PFAUTERP 1200
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.324 km

GLEASON- PFAUTERP90WM
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
 Gleason-Pfauter 100ps
more images
Јужна Кореа Changwon-si
8.690 km

Gleason-Pfauter100ps
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
 Gleason-Pfauter G320
more images
Италија Ferrara
896 km

Gleason-PfauterG320
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
 GLEASON- PFAUTER P2000/2400
more images
Германија Dresden
1.216 km

GLEASON- PFAUTERP2000/2400
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
Германија Malsch
1.324 km

GLEASON- PFAUTERPE 1200/1600
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
 Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Gleason-Pfauter 0/360.10.133.01 Schneckenrad u. Schneckenwelle - ! -
Потврден дилер
Јавете се
Класифицирана реклама
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
 Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
more images
Германија Remscheid
(Локација на дилерот)
1.538 km

Gleason-Pfauter 360.10.133.02 Teilschnecke + Schneckenwelle SN659 !
Потврден дилер
Јавете се